ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: halidor »

Mam bardzo niemiłe wspomnienie, jeśli chodzi o tą uczelnie. Zostałem w tamtym roku zakwalifikowany na lekarski na niestacjonarny. Pojechałem do Zabrza do dziekanatu zawieść dokumenty. Poczułem się jakbym cofnął się do 1940 roku do czasów wojny. Wszystko sprawia przygnębiające wrażenie ale to jest mało ważne. Przygotowałem wszystkie dokumenty i pojechałem. Było tam kilkanaście osób. Wszedłem do pokoju, przede mną stał chłopak a na niego wydzierała się kobieta z dziekanatu, wrzeszczała na niego bo nie miał zaświadczenia od lekarza, wszyscy stali wystraszeni ze spuszczonymi głowami a ona się darła, rzuciła mu dokumenty i powiedziała ,że ich nie przyjmie, ze ma iść i to załatwić, podała mu adres prywatnej lecznicy , gdzie za jedyne 100zł wypiszą mu zaświadczenie.
To wszystko było dziwne. Tam byli sami dorośli ludzie , wszyscy stali , była taka cisza, ze słychać było muchę. Mój tata był ze mną i powiedział mi ,że tam się nic nie zmieniło
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: randomlogin »

.dziekanaty i Panie Z Dziekanatu to jest w ogole odrebna historia (choc mi sie udalo trafic swietnie) - ale poza kluczowymi momentami, ktorych jest gora kilka w roku, nie ma sie z nimi kontaktu, wiec jakiekolwiek wrazenie by na poczatku zrobily (a zwykle jest ono dosc przykre), to nie nalezy sie tym zrazac. Swoja droga to, ze ludzie w tym wieku nie potrafia czytac i przynosza niekompletne dokumenty tez jest dosc smutne.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: lith »

i co? Odpuściłeś Zabrze, bo przestraszyłeś się pani z dziekanatu? :O
zła_studentka
Posty: 122
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 11:42

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: zła_studentka »

Kolejna wzruszająca historia z życia halidora
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: halidor »

nie, nie przestraszyłem się tej kobiety. W końcu w dziekanacie jest się raczej rzadko, więc to tak naprawdę nie ma znaczenia.
Ale w tym roku będę się rekrutował do Katowic, nie do Zabrza, chociaż tam nigdy nie wiadomo gdzie się trafi
Macjack
Posty: 47
Rejestracja: 19 sty 2013, o 16:36

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Macjack »

Mi trochę zal jest tyle pieniędzy wydać i wolę iść na dzienne dorabiając weekendami u ojca. Te badania zdrowotne to książeczka sanepidowska czy coś osobnego? Hmm, nie mam za bardzo wyboru bo tu mam całą rodzinę i narzeczoną, wiec śląsk mi pozostaje. Wiecie może czy pójście do szkoły policealnej (dwuletniej) by zdobyć technika masażu. Chce po medycynie, jeśli wszystko pójdzie dobrze, pójść na specjalizacje: rehabilitacja. Czy technik masażysta coś mi w tym pomoże czy to tylko zbędna co dwutygodniowa nauka?
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: halidor »

każda wiedza jest przydatna
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: randomlogin »

Nie, to nie książeczka sanepidowska - musisz przejśc badania, gdzie lekarz med. pracy podbije tobie karteczke o braku przeciwwskazan do podjęcia studiow na kierunku x. Same badania to zwykle pic na wode, ale karteczka być musi. Skierowanie z uczelni.

Czy technik pomoze tobie pojsc na specjalizacje? Nie. Czy pomoze w trakcie? Watpliwe. A w tym konkretnym przypadku podstawowym problemem jest to, ze specjalizacja z Rehabilitacji w ogole nie jest przewidziana w nowym rozporzadzeniu, wiec do czasu kiedy mialbys na nia isc jej po prostu nie bedzie.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Wendigo »

Macjack pisze: Te badania zdrowotne to książeczka sanepidowska czy coś osobnego?
Morfologai krwi, próba wątrobowa, miano przeciwciał przeciwko WZW w przyadku gdy od ostatniego szczepienia minęło trochę czasu. Chyba to wszystko, oczywiście książeczka sanepidowska obowiązkowo.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2013, o 19:10 przez Wendigo, łącznie zmieniany 1 raz.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: randomlogin »

Wendigo pisze:Morfologai krwi, próba wątrobowa, miano przeciwciał przeciwko WZW w przyadku gdy od ostatniego szczepienia minęło trochę czasu. Chyba to wszystko, oczywiście książeczka sanepidowska obowiązkowo.
Que? Idac na studia? Juz na, niemal od razu - jasne. Ale idac na studia?
poconazwa
Posty: 29
Rejestracja: 13 sty 2013, o 00:18

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: poconazwa »

To ja Wam coś napiszę o SUM. Czy Zabrze czy Katowice to jedno wielkie bagno. Bardzo żałuję wyboru tej uczelni. Bardzo chciałbym się przenieść na inną ale to nie jest takie proste. W Katowicach wydrą się na Ciebie za to, że nie masz legitymacji mimo, że to sama uczelnia Ci jej nie wydała Będą Ci grozić, że nie wpiszą Ci obecności w ich jakże wspaniałym Centrum Symulacji, bo nie masz tej głupiej legitymacji. Tak jakby nie mogli Cię zweryfikować np na podstawie dowodu innego dokumentu tożsamości. W Zabrzu z kolei zależy na kogo się trafi. Poza tym jak ktoś już tutaj wspomniał, ta uczelnia przypomina lata 50 i z nauczaniem jest podobnie. Nawet w Kato nie ma łaciny i na innych uczelniach z tego co wiem też nie, ale w Zab jest argument jednego profesora bo zawsze była". No rewelacja Zawsze nie było telefonów, teraz są, no to skoro zawsze nie było to może nie powinniśmy ich używać? Wszystko poszło na przód, ale Zab nie. Dalej o Zab- w Zab myślę, że dużo się dzieje w myśl powiedzenia manus manum lavat". Czyli - jeśli jakiś wykładowca lub lepiej-kierownik katedry ma dobre układy z tym na górze, to może sobie robić co mu się podoba.
A i jeszcze ogólnie o SUM. Z tego co wiem i co wiedzą wszyscy, to Zabrze podlega pod Kato. Jest 2 wydziałem. I wiecie co? Zadziwiającym pozostaje fakt,że władze w Kato mało wiedzą o tym co dzieje się w Zab. Np nie wiedzą o tym, że w Zab jest wspomniana łacina, podczas gdy w Kato jej nie ma i są tym faktem mocno zaskoczeni gdy już posiadają taką świadomość. W Zab też na zajęciach z biologii jak źle trafisz wydrą się na Ciebie, bo masz wedlug asystenta zły rysunek z pod mikroskopu, ale już ten asystent nie raczy Ci powiedzieć co w rysunku jest źle, tylko grozi że jak nie poprawisz (a Ty nie wiesz co masz poprawić, bo według Ciebie jest dobrze), to wykreśli Ci obecność na zajęciach, mimo że na nich jesteś I jeszcze dużo by pisać można.
Warto na koniec wspomnieć, że w Zab panuje wszechobecna niewyrozumiałość. Nie masz prawa być chorym i mieć wszędzie honorowanego zwolnienia lekarskiego, bo tu Ci nie będą honorować.
Według mnie po takiej szkole jak SUM nic dziwnego, że wychodzą w społeczeństwo lekarze równie niewyrozumiali i pozbawieni empatii wobec pacjenta, bo tego właśnie uczy ta uczelnia.
A co do kwestii osób z dziekanatu, to mi się akurat nie podobała jedna rzecz-przy dawaniu papierów życzą sobie oryginału, a nie odpisu świadectwa maturalnego. Jedno i drugie jest w świetle prawa akceptowane przez każdą uczelnie i student ma sobie prawo dać odpis jeśli oryginał trzyma np na wypadek dostania się na inna uczelnie.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: halidor »

to smutne , dobrze że to napisałaś
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Wendigo »

randomlogin pisze:Que? Idac na studia? Juz na, niemal od razu - jasne. Ale idac na studia?
Poważnie, bez tego nie chcieli wpisać na listę studentów. Orientujesz się w jaki sposób zostanie rozwiązany problem lekarzy rehabilitantów? Fizjoterapeuci uzyskają dodatkowe uprawnienia?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości