ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: halidor »

micra pisze:halidor hahaha masz zerowe pojęcie o tym jak wyglądają, jak się ubierają prawnicy, niektórzy to naprawdę koszmar
ale Ty lubisz wypowiadasz się w sprawach o których nie masz pojęcia
micra pisze:halidor hahaha masz zerowe pojęcie o tym jak wyglądają, jak się ubierają prawnicy, niektórzy to naprawdę koszmar
ale Ty lubisz wypowiadasz się w sprawach o których nie masz pojęcia
moj wujek jest adwokatem a ciotka notariuszem, w sądzie ubierają sie w togę a kancelarii w garnitur, inny ubiór to lekceważenie klienta, a ty chyba nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie, żeby mnie krytykować?
a moze się mylę? jesteś prawnikiem chyba że znasz porawników-buraków?
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: henryka »

Ktoś tu pisał, że odrabianie zajęć to nie problem. Owszem, jeśli to jest jednorazowa nieobecność z obojętnie jakich przyczyn to pewnie, można iść na następny dzień i odrobić. Schody zaczynają się kiedy ktoś poważnie się rozchoruje i nie będzie go tydzień, dwa. Co wtedy? Zajęcia możesz odrobić, ale tylko wtedy kiedy inna grupa ma ten sam temat. W następnym tygodniu już jest inny. I tu się właśnie rodzą problemy. I nie chodzi o odrobienie- zdanie materiału, bo to logiczne, ale o odrobienie- obecność.

Tak, biochemia cuduje przez waszych starszych kolegów. Jak byłam na pierwszym roku (miałam wtedy chemię, też należącą pod katedrę biochemii) to nie było problemów ze zwolnieniami, ale ludzie to nagminnie wykorzystywali, katedra musiała tworzyć pełno dodatkowych terminów, o których zresztą ludzie dowiadywali się z dnia na dzień. Więc pozbyli się problemu ]
Macjack
Posty: 47
Rejestracja: 19 sty 2013, o 16:36

Post autor: Macjack »

Wendigo mógłbyś napisać ile wydałeś na książki (1 rok)? Nawet w przybliżeniu, bo może już zacząłbym kupować, albo chociaż zbierać kase.
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: henryka »

Macjack, co prawda pytanie nie do mnie, ale pozwolę sobie się wypowiedzieć Na 1 rok wszystkie książki można wypożyczyć z biblioteki, ja swoje miałam tylko atlasy do anatomii, część wypożyczyłam, a kserówki, zbindowane materiały odkupiłam od starszej koleżanki. Jakoś końcem wakacji jest tutaj na forum pełno osób, które chcą odsprzedać swoje materiały. Nie opłaca się kupować nie wiadomo ilu książek, bo te z 1. roku i tak na wiele się później nie przydadzą.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: micra »

halidor twoja rodzina to musi być ogromna, w tylu zawodach pracują
prawnik to nie tylko adwokat, sędzia czy prokurator
jestem bardzo często w sądzie, widziałam różne osoby
ale Ty wszystko wiesz lepiej, jak mogłam nie zgodzić się z Tobą
wiesz wszystko o lekarzach, prawnikach ekspert z każdej dziedzin
(sam nie jesteś prawnikiem)
Ostatnio zmieniony 20 sty 2013, o 16:33 przez micra, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Izuzet »

Wszystkie książki da się wypożyczyć z biblioteki/od kolegi z roku wyżej/od kolegi z równoległego roku/ukraść z internetów/kupić jakieś ksero. Co innego jak ktoś lubi mieć swoje książki, wtedy pieniądze na ten cel leją się strumieniem ciągłym i nieprzerwanym. Ale. to nie liceum, nikt nikogo nie gania za to, że nie ma książki. Właściwie. nikogo nie obchodzi, że nie masz książki, bo to w Twoim interesie się jakoś nauczyć z tej książki, nawet jak jej nie masz ]
Macjack
Posty: 47
Rejestracja: 19 sty 2013, o 16:36

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Macjack »

Dziękuje za te odpowiedzi bo nie mam zbyt wielkich funduszy
katalonka
Posty: 187
Rejestracja: 28 lut 2010, o 13:25

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: katalonka »

proponuję najpierw się dostać a potem myśleć o książkach i o ubiorze!
Macjack
Posty: 47
Rejestracja: 19 sty 2013, o 16:36

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Macjack »

Z tego co się pytałem to z moimi wynikam i to nie będzie problem, więc pytam się o inne rzeczy, które mnie ciekawią
katalonka
Posty: 187
Rejestracja: 28 lut 2010, o 13:25

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: katalonka »

życzę powodzenia w rekrutacji i przemyślanego wyboru, ja żałuję że nie zaufałam opiniom na tym forum i wylądowałam w Katowicach
Macjack
Posty: 47
Rejestracja: 19 sty 2013, o 16:36

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Macjack »

Czemu żałujesz?
Ja nie mam za bardzo wyboru, narzeczona i mieszkaniu tutaj i tak do Zabrza mam półtorej godziny pociągiem
katalonka
Posty: 187
Rejestracja: 28 lut 2010, o 13:25

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: katalonka »

no ja zostałam też ze względu na to, że mam tu rodzinę i mam w miarę blisko. jestem już na drugim roku, nie jestem w najgorszej sytuacji, zaliczenia jakoś mi idą, sesja letnia bez poprawki ale powiem Ci że nie wiem czy to jest tego warte. tyle sił ile się w to wkłada, to jest nadludzki wysiłek, nie znam nikogo kto choć raz nie myślałby poważnie o rezygnacji, moja grupa ma pecha do asystentów, od nich tutaj naprawdę wiele zależy, takie kombo jakie mieliśmy i jakie mamy również teraz woła o pomstę do nieba. najgorsze jest moim zdaniem to że fakt że się nauczysz nie daje Ci gwarancji zaliczenia. tu liczy się tylko cwaniactwo i kombinowanie, pieniądze i układy. cały obraz jest dość przygnębiający, że tak powiem napie*dalasz i końca nie widać, traktują Cię jak intruza, śmiecia, atmosfera wśród studentów również nienajlepsza, jak masz konkretne pytania to pisz. wiem że jakby mnie wyrzucili nigdy więcej nie pchałabym się w to samo bagno
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: halidor »

smutne te słowa, pełne goryczy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości