Co robić żeby się dostać na medycynę???

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
patka_15
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2013, o 14:16

Co robić żeby się dostać na medycynę???

Post autor: patka_15 »

Hej wszystkim Niech mi ktoś wyjaśni, jak się dostać na kierunek lekarski? Nawet jeśli na uczelni wymagają biologii i chemii lub fizyki to lepiej zdawać wszystko bo ma się więcej punktów?
Jak napisze tylko biologie i chemie to mogę się nie dostać, bo ktoś inny pisał też fizykę

Jestem w II liceum, może macie jeszcze dodatkowo jakieś rady, jak osiągnąć dobry wynik na maturze
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Co robić żeby się dostać na medycynę???

Post autor: micra »

Poczytaj forum, wątków tego typu jest mnóstwo.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Co robić żeby się dostać na medycynę???

Post autor: Wendigo »

patka_15 pisze:Jestem w II liceum, może macie jeszcze dodatkowo jakieś rady, jak osiągnąć dobry wynik na maturze
Przede wszystkim uczyć się i rozwiązywać dużo zadań, prosta recepta. Do tego uważam, że jeszcze masz tyle czasu do matury, że spokojnie możesz nauczyc się fizyki. Będziesz miała mniejszą konkurencję i zawsze większą szansę na dostanie się na jakąkolwiek uczelnie. Twój wynik uzależniony będzie od trzech zmiennych, a nie od dwóch, czyli jak zawalisz jedną naturę to będziesz mogła nadrobic pozostałymi
Awatar użytkownika
suzi
Posty: 122
Rejestracja: 7 sty 2013, o 13:56

[Link] Co robić żeby się dostać na medycynę???

Post autor: suzi »

patka_15
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2013, o 14:16

Re: Co robić żeby się dostać na medycynę???

Post autor: patka_15 »

Czyli brane pod uwagę są trzy przedmioty nawet jesli na uczelni jest np. chemia lub fizyka?
Są jeszcze jakieś przedmioty wymagane?
Nie można na przykład napisać matematyki zamiast fizyki?

Ile mieliście punktów, że się dostaliście i co zdawaliście
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Co robić żeby się dostać na medycynę???

Post autor: Mårran »

Brane jest to, co napisali, że jest brane. Jak na stronie uczelni stoi: biologia, chemia rozszerzone, to biorą wynik z biologii i chemii rozszerzonych. Jeśli gdzieś są przedmioty oddzielony słówkiem lub", to biorą wynik albo jednego, albo drugiego (najczęściej daje się lepszy po prostu).

Uczelnie najczęściej wymagają: biologii rozszerzonej, chemii rozszerzonej, fizyki rozszerzonej lub podstawowej, matematyki rozszerzonej lub podstawowej. Najlepiej sprawdzić, jak jest na uczelniach, które cię interesują i pod tym kątem wybrać zdawane przedmioty. matmę podstawową i tak zdajesz, ew. rozszerzoną, nad innymi musisz zastanowić się, biorąc uwagę wymagania i swoje możliwości.

Na niektórych uczelniach można pisać zamiennie matematykę lub fizykę, jak już napisałam, więc możesz sobie zdać zamiennie matematykę.
Pani Buka
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości