ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Macjack
Posty: 47
Rejestracja: 19 sty 2013, o 16:36

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Macjack »

Cieszy mnie twój komentarz po czytaniu tych z poprzednich stron tym bardziej, że tutaj mam najbliżej i przyszłą prace też chciałbym wykonywać na Śląsku Wiesz może jako student co z tą specjalizacją: rehabilitacji, którą podobno usuwają z programu czy jest jakiś zamiennik tej specjalizacji?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: randomlogin »

Sam przejrzyj i powiedz czy widzisz jakies nowe zastepstwo rehabilitacji - bo ja nie bardzo.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Karolajn18 »

Macjack, skoro tak bardzo zależy ci na rehabilitacji, to nie myślałeś np. o fizjoterapii? Wiadomo, że fizjoterapeuta to nie lekarz, jednak ma bardzo duży kontakt z pacjentami wymagającymi rehabilitacji, a studia są pewnie trochę lżejsze, no i o wiele łatwiej się dostać.
Macjack
Posty: 47
Rejestracja: 19 sty 2013, o 16:36

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Macjack »

Mój wujek jest wykładowcą na AWFie gdzie również jest fizjoterapia (A.Golaś) i już dawno nie polecał mi tego kierunku bo podobno bardzo ciężko jest znaleźć pracę, a nawet jak już się znajdzie to płacą za 4-5 godzin dziennie Wolę skończyć medycynę i móc naprawdę pracować z ludźmi nawet jako pediatra
Pluszak
Posty: 18
Rejestracja: 13 wrz 2009, o 15:47

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Pluszak »

Dużo jest prawdy w tym co piszecie. Jestem na 2 roku w Katowicach i powiem trochę jak to wygląda z mojej perspektywy.

Powiem tak, większość zależy tu od szczęścia i indywidualnych predyspozycji, zarówno w nauce jak i pokonywaniu stresu. I to właśnie jest najgorsze, że tak naprawde w wielu przypadkach twój wynik nie zależy od tego ile tak w ogóle umiesz. Humorzaści asystenci i jawna niesprawiedliwość przy ocenianiu, jeśli się komuś nie spodobasz jest na porządku dziennym. Mówię nie tylko na swoim przykładzie, bo ja mam w sumie na to wywalone totalnie, w końcu się zda, czy za 1 czy którymś podejściem, ale na przykładzie obserwacji innych ludzi, których często to załamuje psychicznie. Nauki jest dużo, wymagania są w wielu przypadkach kompletnie niesprecyzowane, ale katedry rekompensują to pewnymi ułatwieniami na dalszych terminach zaliczeń

Co do klimatu, no powiedzmy sobie szczerze, to jest specyficzna brać studencka", która nie wiem na jakiej podstawie ma tak ogromne o sobie mniemanie. Ja na szczęście poznałem wielu wspaniałych ludzi, których mogę nazwać przyjaciółmi i choćby dlatego nie żałuje, że tu jestem. A reszta mnie nie interesuje i ściga się między sobą.

Ogólnie to można nic nie robić i lawirować na krawędzi odnosząc końcowy sukces, a można kuć dniami i nocami i koniec końców dać się pogrążyć. Jeśli komuś nie zależy na samych 5 i pierwszych terminach spokojnie znajdzie czas na imprezę, czasem częściej niż raz w tygodniu

Najważniejsze to się nie załamywać i czasem się ugryźć w język jak asystent cię jedzie z góry na dół. W tym drugim to nie jestem dobry, dlatego ostrzegam przed problemami jakie mogą z tego tytułu wyniknąć Jeśli chcecie wiedzieć jeszcze coś konkretniejszego, pytajcie
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Wendigo »

Pluszak pisze:tak naprawde w wielu przypadkach twój wynik nie zależy od tego ile tak w ogóle umiesz
Z tym bym się nie zgodził, a przynajmniej do tej pory nie spotkałem się z podobną sytuacją, w której bylibyśmy ocenianini za cokolwiek innego niż nasza wiedza.
Pluszak pisze:Humorzaści asystenci i jawna niesprawiedliwość przy ocenianiu, jeśli się komuś nie spodobasz jest na porządku dziennym.
Asystenci faktycznie potrafią mieć humory, ale z niesprawiedliwością się nie spotkałem. Może za krótko jeszcze jestem na tej uczelni

Możesz opisać jakiś przykład niesprawiedliwego oceniania?
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Karolajn18 »

Pluszak, to o czym napisales, mozna okreslic jednym slowo - po prostu studia D założę się, że jest tak na każdej uczelni. Niestety, nie mamy na pewne rzeczy wpływu, ale w końcu i tak, i tak się zaliczy
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: randomlogin »

Karolajn18, Nope. Nie wiem na ile opis Pluszaka przeklada sie na rzeczywistosc - to juz wy musicie rozstrzygnac. Ale ja, chcac odniesc sie tylko do tego opisu, moge powiedziec, ze to nie sa po prostu studia, i ze nie jest tak na kazdej uczelni.
Awatar użytkownika
Corpus_Pineale
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, o 11:33

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Corpus_Pineale »

Wendigo pisze: Możesz opisać jakiś przykład niesprawiedliwego oceniania?
Ja mogę! Trójcyny na szynach od prof. Franka oraz zaliczenia kochanej pani doktor z biol mol dawane w wielu wypadkach chyba z litości Ale to raczej pozytywne niesprawiedliwości, mi się to w każdym razie podoba
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Wendigo »

Corpus_Pineale pisze:Ja mogę! Trójcyny na szynach od prof. Franka oraz zaliczenia kochanej pani doktor z biol mol dawane w wielu wypadkach chyba z litości Ale to raczej pozytywne niesprawiedliwości, mi się to w każdym razie podoba
Ja myślę, że to nie z litości, tylko z układów. I wydało się!
katalonka
Posty: 187
Rejestracja: 28 lut 2010, o 13:25

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: katalonka »

kochani studiujecie tu niecały semestr, poczekajcie chociaż do pierwszej sesji. są osoby które zostały wyrzucone z pierwszego roku, nagle po 2 tygodniach nowego semestru znaleźli się na drugim-jakim cudem? są osoby które nie przychodzą nawet na 3 terminy kolosów! bo po co skoro i tak zaliczą? życzę Wam żebyście się z czymś takim nie spotkali
Macjack
Posty: 47
Rejestracja: 19 sty 2013, o 16:36

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Macjack »

Aaa, zapomniałem podziękować za wszelkie rady i chyba zdecyduje się na Zabrze
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: czornydanio90 »

Też chciałem do Zabrza to mnie wywalili do KatoPato
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości