kolejki do lekarza

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: kolejki do lekarza

Post autor: badger »

Savok pisze:U okulisty tez mozna, bo badanie prawie od reki
czekałem na to badanie od ręki ponad miesiąc
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: kolejki do lekarza

Post autor: Pablo »

badger pisze:czekałem na to badanie od ręki ponad miesiąc
anio&#x142ek pisze:bo niestety kolejki sa .
Bo to Polska jest.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: kolejki do lekarza

Post autor: badger »

Pablo pisze:
badger pisze:czekałem na to badanie od ręki ponad miesiąc
anio&#x142ek pisze:bo niestety kolejki sa .
Bo to Polska jest.
a najlepsze jest to że jak się da 60zł to kolejki znikają
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: kolejki do lekarza

Post autor: tin »

badger pisze:
Savok pisze:U okulisty tez mozna, bo badanie prawie od reki
czekałem na to badanie od ręki ponad miesiąc
To czekajcie dalej. A wystarczy w większości przypadków przyjśc rano i bez problemów się dostanie do kolejki. Najdłuzej czekałem 2 dni-oczywiście nie spędziłem ich w przechodni
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: kolejki do lekarza

Post autor: badger »

tin pisze:To czekajcie dalej. A wystarczy w większości przypadków przyjśc rano i bez problemów się dostanie do kolejki.
problem w tym że zapisy są zawsze od 28 dnia miesiąca na miesiąc następny. Czyli jak dostaniesz skierowanie na badanie np 1 lipca to musisz czekać do 28 lipca żeby się zarejestrować i do okulisty dostaniesz się najwcześniej 1 sierpnia. Tak to wygląda w moim mieście
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: kolejki do lekarza

Post autor: tin »

Może małe miasteczko? (bron Boże nie chciałem Cię tym urazić!)
Chodzi mi o to, że w duzym mieście gdzie sporo jest gabinetów łatwiej się w brew pozorom dostać. Zdaza się tak że wystarczy jakies mniej znany gabinet znaleźć(gdzie zdaża sie bardzo dobry specjalista przyjmuje-mialem tak z dermatologiem).
Awatar użytkownika
edi
Posty: 42
Rejestracja: 7 lis 2006, o 11:09

Re: kolejki do lekarza

Post autor: edi »

U mnie to jest z tym tragedia.Zadzwoniłam na początku kwietnia żeby zarejestrować syna do okulisty.W jednej przychodni dostałam termin na 25 lipca a w drugiej na 10 sierpnia.
A jak na początku czerwca zadzwoniłam żeby sie umówić na wizytę do mojego endokrynologa to dopiero mam termin na połowę listopada.Paranoja normalnie jest u mnie w miescie z tymi terminami
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: kolejki do lekarza

Post autor: badger »

tin pisze:Może małe miasteczko?
50tys mieszkańców, zależy co rozumiesz przez stwierdzenie małe
tin pisze:bron Boże nie chciałem Cię tym urazić!
nawet byś nie mógł bo nie lubię wielkich miast, wole małe, ciche miasteczka.

a co do gabinetów to jest ich kilka i we wszystkich jest tak samo z rejestracją (albo płacisz 60zł i masz badanie od ręki albo czekasz miesiąc i masz w ramach nfz)
paol
Posty: 101
Rejestracja: 23 mar 2007, o 21:29

Re: kolejki do lekarza

Post autor: paol »

dawidw pisze:zazwyczaj jak cos jest w ramach NFZ to trzeba dlugo czekać. U mnie u dentysty w ramach NFZ to do miesiaca spokojnie. Podobnie z innymi lekarzami. Po prostu pieniadz rzadzi.
I to się pewnie tak szybko nie zmieni, tym bardziej rozbrający jest argument pielęgniarek i lekazy - jak dacie nam podwyżki poprawi się cała służba zdrowia. Guzik - prawda, nawet jak będą więcej zarabiać, w pierwszej kolejności na fotelik trafi ten, kto zapłaci. Nikt tego nie kontroluje, dlatego u nas do publicznego gabinetu można wejść od ręki, nawet jeżeli ludzie są umówieni od dwóch miesięcy (tylko mniej więcej trzeba czekać), oczywiście płacąc za prywatną wizytę. I jeszcze jeden absurd, lekarze zarabiają niezłe pieniądze, korzystając z publicznego sprzętu.
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: kolejki do lekarza

Post autor: Gacek »

Najlepszy jest lekarz I kontaktu
Wczoraj byłem o 7:30 sie rejestrować i po 9:20 już byłem przyjęty więc nie jest źle
Grunt żeby się nie przejmować starszymi pacjentami, których tematami są głównie choroby bądź powiększanie miejscowego cmentarza, bo depresji można dostać.
Pozdrawiam
Gacek
Awatar użytkownika
edi
Posty: 42
Rejestracja: 7 lis 2006, o 11:09

Re: kolejki do lekarza

Post autor: edi »

U mnie z lekarzem pierwszego kontaktu też niestety jest kłopot.Trzeba stać od 6 rano w kolejce do rejestracji i potem jeszcze odstać swoje do lekarza.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: kolejki do lekarza

Post autor: badger »

Ja na szczęście lekarza 1ego kontaktu mam w porządku. Jest on właścicielem prywatnej przychodni i podpisał kontrakt z nfz. Przychodnia jest bardzo ładna, ma własny sprzęt i nowoczesne wyposażenie a w kolejkach nikt nie czeka. Dzwoni się rano, rejestruje, dostaje odpowiedni nr i o każdej porze można zadzwonić i zapytać który numer już wszedł żeby przyjść na czas. Ja mieszkam na tym samym osiedlu więc gdy mam nr np 12 to wychodzę z domu dopiero jak 11 wejdzie Takie rozwiązanie bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
edi
Posty: 42
Rejestracja: 7 lis 2006, o 11:09

Re: kolejki do lekarza

Post autor: edi »

To fajnie macie.U mnie rejestracja teloficzna jest poza zasięgiem niestety.Niby jest ale nie do wykonania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości