Jak znaleźć motyację do nauki w wakacje?-matura za rok

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Kamilapa

Jak znaleźć motyację do nauki w wakacje?-matura za rok

Post autor: Kamilapa »

Pytanie jak w temacie :) mam za rok maturę i chcę się przygotowac się z bioli ale starsznieee mi się nie chce. Jak znaleźc motywację do nauki? zaczęłam juŻ czytać ale nic mi nie wchodzi do głowy. moŻe powinnnam się uczyć w innych godzinach niŻ rannych?moŻe mój mózg działa na lepsztch obrotach wieczorem? wszystko mnie rozprasza po południu. :(
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Jak znaleźć motyację do nauki w wakacje?-matura za rok

Post autor: Savok »

Motywacje? Hmm. Chec zdania najlepiej jak sie da i dostania sie na wymarzony kierunek? mi wystarczylo.
tygrysiczka
Posty: 99
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 16:13

Re: Jak znaleźć motyację do nauki w wakacje?-matura za rok

Post autor: tygrysiczka »

w wakacje to lepiej odpoczywaj, relaksuj sie i leż do góry brzuchem, na naukę będziesz miała czas od września
Seul
Posty: 84
Rejestracja: 21 mar 2006, o 17:05

Re: Jak znaleźć motyację do nauki w wakacje?-matura za rok

Post autor: Seul »

1) w wakacje wypocznij. najlepiej tak aktywnie
a książki zostaw do roku szkolnego

2) u mnie na motywacje najlepiej działało:
- najpierw wyobrażałem sobie siebie, gdy patrzę na wyniki, są świetne, ogólnie wizja sukcesu, dostania się na studia etc
- potem zmieniałem wyobrażenie na takie, gdzie poniosłem porażkę - dlatego że się za mało uczyłem, żałuję tego że się tak mało uczyłem etc
- potem wyobrażałem sobie że się pilnie uczę etc
- znowu wyobrażenie sukcesu

u mnie przynajmniej to działało wyśmienicie.
wyobraźnia to MOC!
paol
Posty: 101
Rejestracja: 23 mar 2007, o 21:29

Re: Jak znaleźć motyację do nauki w wakacje?-matura za rok

Post autor: paol »

Mnie motywowała nauczycielka (w moim przypadku z fizy). Spotykałyśmy się co 2,3 tygodnie, ale zadawała mi tyle, że siedziałam całymi dniami, a u mnie raczej nie wchodzi w grę odpuszczanie sobie, więc nauczycielka działała.

Ale biologię i chemię zostawiłam na rok szkolny i gdy wszyscy przez wrzesień i październik odpoczywali po pracy sezonowej, ja byłam wypoczęta i gotowa do pracy
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak znaleźć motyację do nauki w wakacje?-matura za rok

Post autor: Medycyna Lwów »

Seul pisze:1) w wakacje wypocznij. najlepiej tak aktywnie
a książki zostaw do roku szkolnego
bardzop madre, wg mnie to klucz do sukcesu dobrze wypocżąć w wakacje. No chyba ze masz gigantyczne problemy to powoli mzoesz zaczać nadrabiać, ale ogółem zacznij od września i to systematycznie.
pure morning
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2007, o 21:49

Re: Jak znaleźć motyację do nauki w wakacje?-matura za rok

Post autor: pure morning »

takie tematy mnie rozwalają
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Jak znaleźć motyację do nauki w wakacje?-matura za rok

Post autor: Gosiaczek »

No własnie odpoczywaj zrelaksuj się
ten rok będzie bardzo ciężki i musisz mieć siły by dobrze pracować!
nie przejmuj się teraz maturą. przyjdzie jeszcze na to czas.
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Jak znaleźć motyację do nauki w wakacje?-matura za rok

Post autor: ollciaq »

Ja Ci proponuję powolne kolekcjonowanie książek i zbiorów jakie użyjesz do nauki. Radzę Ci w wakacje się zrelaksować bo od 1 września jesli chcesz się dostac na dobre studia to musisz się wziąźć do roboty aby noc nie zarywać. Prawda jest taka że często nauczyciele mają gdzieś fakt że zdajesz maturę i musisz się skupić na przedmiotach wiodących. Jestem po biol-chemie i klasa moja wojowała z nauczycielem od historii który również uczył nas WOS-u. Historia jego pasja i cisnął nas. Przez niego wiele osob z mojej klasy miało gorszą średnią ]

Jednym słowem odpoczywaj. W ciągu roku szkolnego będzie Ci tego brakowało ]
Kajkosz
Posty: 45
Rejestracja: 5 lip 2007, o 14:49

Re: Jak znaleźć motyację do nauki w wakacje?-matura za rok

Post autor: Kajkosz »

ollciaq pisze:Przez niego wiele osob z mojej klasy miało gorszą średnią ]
I na co ci ta średnia na kierunkach ścisłych? Tam biorą tylko i wyłącznie pod uwagę wyniki z matury
Karol
Posty: 65
Rejestracja: 1 sie 2006, o 16:14

Re: Jak znaleźć motyację do nauki w wakacje?-matura za rok

Post autor: Karol »

ollciaq pisze:Przez niego wiele osob z mojej klasy miało gorszą średnią ]
Ja srednia z ocen przestalem sie interesowac juz w gimnazjum zawsze staralem sie skupic na tych przedmiotach dla mnie najwazniejszych czyli biola i chemia Oczywiscie calkiem nie odpuszczalem i zawsze mialo sie ta srednia 4 z kawalkiem, ale to nie bylo tak bardzo istotne.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Jak znaleźć motyację do nauki w wakacje?-matura za rok

Post autor: dawidw »

ja rowniez srednia odpuscilem, w gimnazjumzawsze bylo ponad 5,00- w liceum zmienilem podejscie, srednia nic nie daje, ambicje trzeba odlozyc na bok i skupic sie na tych najwazniejszych przedmiotach
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Jak znaleźć motyację do nauki w wakacje?-matura za rok

Post autor: ollciaq »

wiecie to kwestia ambicji. Dla niektórych posiadanie wysokiej średniej jest kwestią bardzo ważną, a dla niektórych nie spełnia większej roli. A tak to faktycznie średnia w nowej maturze spełnia znikomą rolę ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości