Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: skface »

Passiflora pisze:Antykodon to komplet trzech nukleotydów, którego główną funkcją jest rozpoznanie odpowiadającego mu kodona z mRNA (jest to również komplet trzech nukleotydów).
Cały materiał już przerobiony ?
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Passiflora »

Nie, jeszcze trochę zostało, ale już niedużo Gorzej z chemią, jestem w czarnej d****, szczerze powiedziawszy
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: skface »

No ja chemią nadrabiam na szczęście. Z biologii została mi właśnie ta genetyka, przegląd i ewolucjonizm z ochroną. Chyba nie aż tak tragicznie.
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Passiflora »

Właśnie się zabieram za chemię, bo jak tak patrzę na forum i większość już dawno przerabia organiczną to przykro się robi
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: skface »

Kiedy nie wejdę na to forum, to każdy jest 10 tysięcy lat świetlnych przede mną w przygotowaniach, sam już nie wiem czy wierzyć i się dołować czy nie wierzyć.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: goodman »

Ja powoli kończę chemię po raz pierwszy, ale nie pamietam już chyba 3/4 z tego co sie nauczyłem z nieorganicznej i sie przykro robi

Teraz biorę sie za fizykę, która zaś od dawna leży i straszy, trzeba powtórzyć Tez chyba ponad połowy nie pamietam

Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Passiflora »

Wszystko robię w swoim tempie, ale też muszę wyrobić się do matury, Jednak wolę wszystko zrozumieć, dokładnie analizować zadania, żeby później na maturze nie było, że pobieżnie wszystko przejrzałam. To zabiera trochę czasu, nie chcę mieć później do siebie pretensji o to, że nie zrobiłam wszystkiego przygotowując się do poprawy matury.

Nigdy nie wiadomo czy druga osoba na forum pisze prawdę, ale często takie posty motywują do nauki. Przynajmniej mnie
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: skface »

Ano, z tym zapominaniem też tak mam. Co z tego, że 4 miesiące temu wykułem biochemie skoro teraz patrze się na zadanie jak sroka w gnat. Trzeba solidną powtórkę przed maturą zrobić.
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: NYR »

U mnie z biolą lipa, chemia już prawie przerobiłem jeszcze mi zostało trochę z organicznej - białka i cukry chyba.

A tak przy okazji, wie ktoś może jak otrzymać z węglanu wapnia metan? Bo dochodzę do otrzymania acetylenu, uwodorowałem nadmiarem do etanu i dalej utknąłem, pojęcia nie mam jak skrócić łańcuch o jeden węgiel. Być może to banalne zadanie, ale już głupieje z braku pomysłu
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Kingu$ka »

Ja też jeszcze nie dobrnęłam do organicznej Wezmę się w przerwie międzysemestralnej
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Sofia »

Ja nawet do nieorganicznej nie dobrnęłam
Cały czas męczę obliczenia i inne tego typu rzeczy. Ale żeby nie pisac wielkich notatek z biologii zaczęłam sobie rysowac mapy myśli i mi się to spodobało. Zajmują mniej miejsca i są bardziej przejrzyste. Z chemii pewnie też sobie takie zrobię
Awatar użytkownika
misiek19
Posty: 201
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 21:22

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: misiek19 »

Sofia, też praktykowałem mapy myśli kiedy się przygotowywałem do matury. Bardzo fajny sposób!
Awatar użytkownika
asiaa272
Posty: 169
Rejestracja: 22 paź 2009, o 14:22

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: asiaa272 »

Hej moze mi ktoś wyjaśnić co to są aniony redukujące? Bo jest zad ,aby zaznaczyć sól,która ma aniony redukujące a kationy mają konfigurację argonu?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości