Studia związane z biologią i chemią

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Upośledzony
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2007, o 21:03

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: Upośledzony »

Savok pisze:Po lekarskim wcale nie tak latwo o prace.
No jeśli o to chodzi, to akurat miałbym gwarantowaną, właśnie u rodziców, ale dużym problemem pozostaje cały czas dostanie się na medycynę, skończenie jej i jeszcze ta specjalizacja. Powiedziałem im o ewentualności pracy w koncernie farmaceutycznym, to też ojciec twierdzi, że nic specjalnego, bo firm farmaceutycznych jest pełno, co wiąże się z bardzo znaczną konkurencją, więc też trudno o dobrą posadę. Co do zainteresowań- ogólnie moje podejście jest takie, że najważniejsze, to (cytując jeden utwór)jak to zrobić by zarobić a się nie narobić"- czyli podstawą są łatwość i znośne zarobki, a nie jakieś powołanie czy coś w tym stylu- chcę dostać się na studia, skończyć je i nie przepracowywać się. Oczywiście nie mówię o całkowitym leniuchowaniu, tylko o rozsądku-żebym nie musiał powiedzmy kuć codziennie do 3 w nocy, żeby nie było tej durnej fizyki i żebym potem nie musiał pracować 15h na dobę bez przerwy.
Savok pisze: do posiadania przychodzni nie jest wymagany tytul lek. med
Tzn. miałbym kierować przychodnią i nie być lekarzem? Też raczej odpada, bo po pierwsze-ojciec twierdzi, że większość kasy zgarnia za to, że jest lekarzem, a dodatek za bycie kierownikiem, to dość mały hajs. Poza tym, jakie miałbym skończyć studia? Marketing i zarządzanie lub coś w tym stylu? Cienko to widzę, po ukończeniu swojego profilu, w którym mam 2 godziny przedsiębiorczości w całym cyklu nauczania (po jednej tygodniowo w I i w II klasie)
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: Savok »

Upo&#x15Bledzony pisze:zyli podstawą są łatwość i znośne zarobki, a nie jakieś powołanie czy coś w tym stylu- chcę dostać się na studia, skończyć je i nie przepracowywać się.
Z takim podejsciem to idz na ekonomie albo na filozofie.

Mozesz sie jeszcze pobawic we wrozke i wywrozyc jaki zawod bedzie potrzebny za 6 lat bo akurat nie bedzie mial kto w nim pracowac.

Studia na kierunkach przyrodniczych nie naleza do latwych, przynajmniej na dobrych uczelniach. Wymagaja sporo pracy i otwartego umyslu do pojecia wszystkiego co jest potrzebne. Osobiscie nigdy nie musialem siedziec do 3 w nocy, a czesto pracy bylo naprawde duzo. Jezeli ktos ma metode na zakucie na dzien przed albo jest na tyle malo pojetny ze nie umie sie czegos nauczyc to tylko i wylacznie jego problem.
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: Gacek »

Z biologią i chemią rozszerzona na maturze masz szanse na wydział lekarski w Poznaniu na Uniwersytecie Medycznym. Tam tylko wymagają rozszerzoną chemię i biologię.
Pozdrawiam
Gacek
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: Angel7 »

Matematykę czasem wymagaja dodatkowo, fizykę rzadko. jednak zajęcia z fizyki i matmy napewno cie nie miną. ani na biologii ani na chemii. tym bardziej na biotechnologii.
Upośledzony
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2007, o 21:03

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: Upośledzony »

Gacek pisze:Z biologią i chemią rozszerzona na maturze masz szanse na wydział lekarski w Poznaniu na Uniwersytecie Medycznym. Tam tylko wymagają rozszerzoną chemię i biologię.
Pozdrawiam
Gacek
hm.na to się raczej nie piszę. Owszem, rodzice nakłaniali mnie do tego, ale bardzo wątpię, żebym sobie dał radę- podobno jest to uczelnia dosłownie ekstremalna. Nie dość, że medycyna sama w sobie jest jednym z najcięższych, o ile nie najcięższym kierunkiem studiów (nie tylko przyrodniczych), to jeszcze Poznań uchodzi za najcięższą uczelnie medyczną, podobno dostać się i poradzić sobie są tam w stanie tylko naprawdę zdolne i pracowite osoby.
Angel7 pisze:Matematykę czasem wymagaja dodatkowo, fizykę rzadko. jednak zajęcia z fizyki i matmy napewno cie nie miną. ani na biologii ani na chemii. tym bardziej na biotechnologii.
Szkoda, bo jak pisałem, fizyki nie trawię kompletnie, za matmą zresztą też nie przepadam. W ogóle to co do biotechnologii, kierunek dość znany ostatnio i wydawał mi się ciekawy, ale jak próbowalem szukać o pracy po nim, to znalazłem trochę sprzeczne informacje, ale ogólnie więcej negatywnych (że np. trudno o lepszą pracę, niż w sanepidzie za 1500 zł), jednak trochę pozytwnych też było (np. jako pracownik handlowy), chociaż to zależy od konkretnego typu biotechnologii, bo to niejednolite pojęcie (biotech żywieniowa, medyczna itp.). W każdym razie, może medycyna w Poznaniu jest bardzo trudna, ale dowiedziałem się ostatnio o tym, że na tej samej uczelni otwozyli kierunek biotechnologiczny, ogólnie piszą o nim nieźle (jeśli mogę podać linka- biotechnolog.pl/biotechnologiastudia,16.htm ), a żeby się dostać, trzeba rozszerzonej biologii, chemii i angola, bez fizyki. Miał ktoś może kontakt z tym kierunkiem na tej uczelni i może mi jeszcze coś konkretniejszego powiedzieć? Niby piszą, że trochę łatwiej dostać się niż na medycynę (ale o ile dokładnie?), że nauki trochę mniej (też-konkrety), jak z robotą po tym kierunku itp. Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2007, o 16:03 przez Upośledzony, łącznie zmieniany 1 raz.
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: Gacek »

Nie wiem, może się mylę, ale chyba jest taki kierunek jak zdrowie publiczne, po którym właśnie można kierować szpitalem przechodnią etc. Poza tym jeśli koniecznie medycyna bez chemii, to w Poznaniu na Uniwersytecie Medycznym nie jest ona wymagana.
Upo&#x15Bledzony pisze:hm.na to się raczej nie piszę. Owszem, rodzice nakłaniali mnie do tego, ale bardzo wątpię, żebym sobie dał radę- podobno jest to uczelnia dosłownie ekstremalna. Nie dość, że medycyna sama w sobie jest jednym z najcięższych, o ile nie najcięższym kierunkiem studiów (nie tylko przyrodniczych), to jeszcze Poznań uchodzi za najcięższą uczelnie medyczną, podobno dostać się i poradzić sobie są tam w stanie tylko naprawdę zdolne i pracowite osoby.
Nie liczyłbym jednak że na jakiejkolwiek Akademii Medycznej będzie łatwo, zresztą jak i na kierunkach przyrodniczych. Z takim podejściem do życia może być ciężko znaleźć coś co Cię zadowoli. Życie to nie bajka.
Pozdrawiam
Gacek
Cro
Posty: 16
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:17

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: Cro »

ja polecam Farmację - fajny kierunek - tyle że trzeba się uczyć / ale poza tym ciekawy, dużżżżoooo dziewczyn (u mnie na roku 80/12 chłopa ) poza tym jak zdałeś maturę rozszerzoną z chemii i biologii tak na 85-90% to powinieneś dostać się bez problemu na większość AM. A poza tym podoba mi się rozkład zajęć - zaczynasz wcześnie i kończysz wcześnie - okienka to rzadkość, poza tym między sesją a końcem ćwiczeń mija czasem nawet 20 dni. Oczywiście mówię na przykładzie moim. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: DMchemik »

Upo&#x15Bledzony pisze:Problem jest jeden- zdecydowanie za słabo radzę sobie z fizyką, po prostu nie mam w tym kierunku uzdolnień, ile bym nie analizował zadań w zeszycie, to jak są na sprawdzianie trochę inne, to już mentlik, ledwo na trójach lecę
jesteś pewien że to nie wina kiepskiego nauczyciela, a nie braku uzdolnień? radzisz sobie z biologią chemią to z fizyką eż powinno iść.
jillian pisze:ochrona środowiska to też podobno kierunek przyszłościowy.
a moi starsi znajomi co skończyli już studia nie mogą sobie znależć pracy w zawodzie ja już myśle o innej pracy niz w zawodzie
Tak sobie akurat myślę: kim właściwie się jest po tym kierunku i co konkretnego można robić?
Upo&#x15Bledzony pisze:Muszę jednak dodać, że starzy są właścicielami przychodni i chcą mi ją oddać (a wierzcie mi- naprawdę jestem na tyle tępy z fizyki, że wątpię, abym nawet z korkami sobie poradził), więc mogą celowo naginać swoją opinię, żeby mnie odwieść od innych kierunków albo po prostu się nie znają. Dajcie mi więc przykłady kierunków, na które nie trzeba fizyki i PO KTÓRYCH MOŻNA ZNALEŹĆ JAKO TAKĄ PRACĘ.
Upośledzony, czytam twoje posty i nie wierzę. Przecież twoi rodzice to zwykli materialiści! Savok ma więc rację, bardziej sie zastanów nad ekonomią, jeśli masz mieć podejście swoich rodziców. To nie koniec wad: nie dość że materialiści (nie wnikam jakimi są fachowcami), to jeszcze zaplanowali sobie twoja przyszłość (przy okazji zabezpieczając swoją, bo tego też nie robią bezinteresownie) nie licząc się z twoim zdaniem - to jeszcze egoizm dochodzi. Współczuję ci, bo to jest wyrodność z ich strony i nie zdziw się, jeśli cię będą szantażować, gdy wybierzesz inny kierunek niż oni zaplanowali, nawet jeśli zagrożą, że nie dorzucą grosza do twoich studiów. Ty nie myśl jaki kierunek warto skończyć, tylko kim chciałbyś być i co lubisz robić. I tam się kierować. Aż się nie chce wierzyć, że można być takim materialistą jak twój ojciec! Teraz cytuję:to też ojciec twierdzi, że nic specjalnego, bo firm farmaceutycznych jest pełno, co wiąże się z bardzo znaczną konkurencją, więc też trudno o dobrą posadę. Człowieku, a gdzie jest powiedziane, że musisz mieć dobrą posadę? Na posadę to trzeba sobie zasłużyć! A kierownik przychodni to twoim zdaniem posada? Obyś nie musiał kiedyś wspominać moich słów, ale pamiętaj, że życie masz tylko jedno i trzeba dobrze je wykorzystać i być szczęśliwym, a nie tylko uszczęśliwić chciwych i sobkowskich rodziców, dla których nie jest ważne twoje szczęście i radość życia, tylko twoje (czytaj: ich) pieniądze, a ty się będzie wkurzał całe życie na starych. Czeka cię ciężkie zadanie ale się nie daj! Życzę powodzenia, bo nie chciałbym być teraz w twojej sytuacji, nie mam ci czego zazdrościć,m tylko raczej współczuć.
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: jillian »

DMchemik, po skończeniu mojej uczelni mogłabym np:
- uczyć na uczelni, byc asystentem któregos z profesorów,
- pracować w laboratorium chemicznym we WIOŚu, aqua,
- urzedzie miejskim w dziale OS, w gminie
Ale to wszysko, jeżeli dostane prace, bo nie jest lekko
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: DMchemik »

No tak, ale zobacz, w laboratorium chemicznym potrzebny jest przede wszystkim chemik, w takim jakie mamy na myśli to analityk, w innych przypadkach pozostaje czekać, aż zwolni się etat.
Upośledzony
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2007, o 21:03

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: Upośledzony »

Trochę dawno mnie tu nie było- skoro są wakacje, to nawet mając taką chorą sytuację chcę odpocząć. Ale jakoś mi się przypomniało o stronie i wszedłem. Po pierwsze- dzięki DMchemik za współczucie. Niestety mam jak mam- starzy ciągle nie dawali mi wyboru. Już nawet w gimnazjum wcisnęli mnie do jakiejś pseudo-biologicznej klasy (chociaż to jeszcze był raczej pic na wodę, wiadomo, trudno, żeby w ginazjum jakiś przedmiot był na super poziomie), w liceum nie miałem wyjścia- musiałem iść do biologicznej klasy i tyle, jedyne co mi się udałoosiągnąć to pójścietylko do drugiego zamiast pierwszego liceum w mieście (bo do pierwszego się na szczęście nie dostałem- jedno z pierwszych w Polsce, tam to już bym chyba nie wyrobił) i to tylko dlatego, że starzychcą sobie przejść na wcześniejszą emeryturę, bo już zarobili wystarczająco, a przychodni nie chcą oddać komuś obcemu tylko synowi". Oczywiście mówią, że będę zarabiał dużo itp.- pewnie prawda. Nie przeczę, że nie jestem osobą jakoś szczególnie zainteresowaną nauką biologii czy jakiegokolwiek przedmiotu (jak przeciętny nastolatek wolę sobie np. posłuchać muzy czy pograć na kompie) i przyznam, że mój główny cel to faktycznie zarobki. Pewnie bym więc tak bardzo nie protestował, gdyby nie to, że medycyna to koszmarnie ciężki kierunek- oprócz prawa chyba podobnego lub trudniejszego nie ma z tego co słyszałem, nie mówiąc już nawet o dostaniu się. Niestety nie jestem mega-geniuszem i oceny (poza fizyką- i to raczej nie kwestia nauczyciela, ogólnie z tego co się słyszy to prawie wszystkim słabo idzie) może mam nienajgorsze, ale muszę bardzo dużo zakuwać i cienko u mnie z wolnym czasem. Wniosek z tego, że nie poradzę sobie na najcięższych studiach typu medycyna. Ekonomia raczej odpada- pisałem już wcześniej, że po przedsiębiorczości i geografii na poziomie podstawowym będzie ciężko się przygotować dobrze do matury na takie studia, jednocześnie harując z rozszerzonej biologii i chemii (nie zmienię chyba klasy na ostatni rok). Tak czy siak, jestem już pełnoletni, więc muszę w końcu się starym postawić- chyba aż tak brutalni nie będą, żeby mnie np. z domu wywalić, jak im oznajmię, że nie idę na medycynę. Chcę więc iść na jakieś studia biologiczne, nie to że łatwe, bo takich na pewno nie ma, ale o znośnym poziomie trudności, po których da się zdoby chociaż przeciętnie płatną pracę. Zainteresowania, powołanie itp. nie wchodzą za bardzo w grę- byle nie było zbyt dużo fizyki. Na matmę też jestem średnio chętny, ale ją już bardziej zniosę. Jesteście w stanie coś polecić? Mam nadzieję, że mnie zrozumiecie i nie zaczniecie wszyscy po mniejeździć". Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: DMchemik »

to może choć wspomniana ochrona środowiska? Ale w tym temacie niech się wypowie Jillian.
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: jillian »

ja jestem na polibudzie i tu miałam wszystko, szczególnie dużo fizyki (pod różnymi nazwami ale to zawsze była fizyka), było też dużo chemii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości