Działanie antybiotyków

Wzajemna pomoc w rozwiązywaniu zadań i prac domowych z biologii. Napisz, dodaj załącznik, wskaż problem, którego nie rozumiesz.
zygfryd
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2013, o 15:06

Działanie antybiotyków

Post autor: zygfryd »

Mam jedno pytanie

Jak dobrze można by było udowodnić skuteczność antybiotyków? Bo można wiele powiedzieć o mechaniźmie działania, ale nie za bardzo wiem skąd wziąć suche dane, które pokazują wpływ antybiotyków na konkretne infekcje, czy na przykład wyleczalność chorób przed i po wprowadzeniu antybiotyku. Czy możecie mnie nakierować, gdzie takich danych (w sumie statystycznych) szukać? Możecie mi też podpowiedzieć inne sposoby, aby przekonać o skuteczności antybiotyków.

Z góry dzięki za pomoc ^^
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

[Link] Działanie antybiotyków

Post autor: Wendigo »

Wszystkie odpowiedzi możesz znaleźć na tej witrynie:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed

Konieczna znajomość angielskiego. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce nazwy interesujących Cię antybiotyków i dodać słowo comparison lub efficiency lub nazwę jednostki chorobowej.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Działanie antybiotyków

Post autor: randomlogin »

Wszystkie odpowiedzi to sie tam znajduje jak ma sie uczelnie, ktora wykupila dostep do baz z pelnymi wersjami tych artykulow - wiec polecanie tego komus spoza UM moze okazac sie malo przydatne - abstrakty (o ile sa) zwykle zawieraja wnioski, a nie liczby ktore za nimi stoja.

Z tego co pamietam CDC ma na stronach sporo informacji pooukladanych po patogenach. Ale moge pamietac zle.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Działanie antybiotyków

Post autor: Wendigo »

No już bez przesady. Dużo artykułów jest w wersji free full text. Myślę, że da się znaleźć właściwie wszystko co nas interesuje. A jak nie to po prostu google.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości