jak przytyc?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: jak przytyc?

Post autor: dawidw »

Chyba ze chcesz skorzystac z diety dla sportowca od sportów silowych. Powiem Ci ze jest sprawdzona i jednocześnie bardzo prosta. Na każdy kilogram masy ciała staraj się dostarczyc organizmowi 2 g białka. I tak np. jezeli wazysz 60 kg, to dziennie 120 g białka. Spożywaj koło 5 posiłków dziennie w równych odstępach czasu, każdy posiłek kolo 20 g białka(nie ma sensu wiecej, bo organizm jednorazowo przyswaja ok 15). Białka duzo jest w miesie, nabiale, produktach mlecznych itp.

Metoda łatwa i prosta. a efekty sa widoczne po jakims czasie.
kaivata
Posty: 11
Rejestracja: 22 cze 2007, o 13:35

Re: jak przytyc?

Post autor: kaivata »

Z tym białkiem to lepiej uważać, żeby przypadkiem nie przesadzić i sobie nie zaszkodzić. Nadmiar białka powoduje bowiem przeciążenie nerek i wątroby, prowadzi też do odwapnienia kości i osteoporozy.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: jak przytyc?

Post autor: dawidw »

kaivata spokojnie. ten mechanizm to polecilem jest sprawdzony
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: jak przytyc?

Post autor: tin »

dawidw pisze:kaivata spokojnie. ten mechanizm to polecilem jest sprawdzony
Ciekawe przez kogo jakies brednie tu piszesz i sie chayba zaraz zdenerwuje
Pomysl troche i zastanów sie co napisałeś. Nawet jęsli sporty zawęziłeś do siłowych to jest ich tyle rodzajów co i diet dla nich przystosowanych. Nawet zakładając tylko że chodzi o kulturystykę inna jest dieta w treningu na mase, inna na siłe, inna na rzeźbę.
Nie wspomne o tym, że kobieta ma inną nieco przemianę materii niż faceci(więc nawet jak na sobie sprawdziłes to niekoniecznie na nią zadziała).
Pozatym kompleskowa dieta musi byc dostosowana do trybuzycia przedewszystkim, a nie sportu jeśli nie uprawia go wyczynowo. Najwyżej zaskodzić sobie może przejadaniem się(rozpisu kalorycznego szukac w innym temacie).
Równiez polecam dietetyka. O ile wiem przyjmuje na fundusz-więc wizyta jest bezpłatna(ale nie wiem jak ze skierowaniem). Prywatnie tez nie jest zbyt kosztowne.

JEDNA WAŻNA RZECZ: Próbowac utyć nie znaczy łamac wszelkie zasady zdrowego odzywiania i wielokrotnie przekraczać maximum kaloryczne. PIWO KATEGORYCZNIE NIE! To najgorsze co mozna sobie zrobic- tyc po piwie.

Mariolus na przeraźliwie chude ręce to najlepszy jest sport. Zwłaszcza nie na tym polega tycie żeby obrastac w tłuszcz.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: jak przytyc?

Post autor: dawidw »

Ja dobrze wiem ze w kazdym z tych sportów sa inne diety. To co napisałem, to informacje od instruktora spotrów silowych, kulturystyki i fitness. I nie denerwuj sie sie, bo to szkodzi zdrowiu. Owa metoda wcale nie jest przesadzona. I doradzilbys cos na ten temat, a nie tylko ze trzeba do dietetyka- bo jezeli kobita mialaby mozliwosc to dawno by to zrobila.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: jak przytyc?

Post autor: tin »

Doradziłem-wystarczy troche na forum poszperać. Pozatym skąd wiesz że nie ma mozliwości Kazdy ma tylko sie ruszyć nie chce-bo za duzo zachodu.
Ja sie nie czuje specjalista dietetykiem dlatego do takiego specjalisty odsyłam. Wiem natomiast wystarczająco duzo, żeby stwierdzic, że twoje porady dobre nie są.
A instruktorów fitness itp. zostawmy w spokoju-jakbym ćwiczył jak jeden mi kazał to dziś już pewnie bym nie chodził.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: jak przytyc?

Post autor: dawidw »

Ok, nie upieram sie. Ale powiedz mi co w tym złego jest. Białko jako podstawowy budulec, w paru posiłkach(jedzenie raz czy 2 razy dziennie jest bardzo niezdrowe). jESZCZE TROSZKE RUCHU DO TEGO i masa miesniowa wzrosnie.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: jak przytyc?

Post autor: tin »

Musiałbys trochę wiedzieć o bilansie proteinowym i kalorycznym. Nawet kulturysci korzystaja z porad dietetyków. A jesli nie to ustalaja dietę metodą prób i błedów- doszyć kosztowną. Nie jestem temu przeciwny. Wiele osób samemu znalazło swoja diete. Ale najpierw polecam troszkę na ten temat wiedzieć.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: jak przytyc?

Post autor: dawidw »

tin pisze:Nawet kulturysci korzystaja z porad dietetyków
tak tylko ze w tym przypadku wszystko musi dopracowane na ostatni szczegół- w koncu ci sportowcy z tego zyja. A my mowimy o zwykłej osobie, ktore chce byc bardziejpulchna"
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: jak przytyc?

Post autor: tin »

dawidw pisze:
tin pisze:Nawet kulturysci korzystaja z porad dietetyków
tak tylko ze w tym przypadku wszystko musi dopracowane na ostatni szczegół- w koncu ci sportowcy z tego zyja. A my mowimy o zwykłej osobie, ktore chce byc bardziejpulchna"
Chyba Tobie sie nie da nic wytłumaczyć. Zanim napiszesz cos znowu przeczytaj prosze poprzednie posty. Nie wyrywaj jednego z kontekstu, bo w całości mojej wypowiedzi ma inne znaczenie.
I ona nie chce byc pulchna- pulchnośc to dla mnie otyłość-ale chce mieć ladne kształty.
karolina...

Re: jak przytyc?

Post autor: karolina... »

Hej. Mam 17 lat i przy wzroście 163 waŻę 46kg.chcę przytyć ale jak jem więcej to wszystko idzie mi na brzuch a nie na nogi i ręce.Powiedzcie mi jak mam sie odŻywiać i podajcie kilka dobrych cwiczen nie chcę stracic ładnej figury a muszę przytyc okolo 3kg. napiszcie mi dobre rady. to mój nr gg.2263004. z góry dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
edi
Posty: 42
Rejestracja: 7 lis 2006, o 11:09

Re: jak przytyc?

Post autor: edi »

Kończyłam szkołę w kierunku żywienia zbiorowego i miałam zamiar zostać dietetykiem ale niestety plany sie zmieniły.W mojej szkole duży nacisk był kładzony na podstawy żywienia człowieka i interesowało mnie to.Więc moze ktoś skorzysta z napisanej przezemnie diety.Na mnie to nie działa ze względu na chorobę ale przygotowałam to dla mojej koleżanki i przytyła.

1 posiłek
Mleko 0,5% - 400g
Płatki owsiane – 80g

2 posiłek
Chleb żytni azowy – 150g
Margaryna roślinna – 15g
Jogurt pitny ok.300-400g

3 posiłek
Ryż – 100g
Pierś z kurczaka – 70g
Oliwa z oliwek 15g
200g bananow

4 posiłek
100g banan
Tuńczyk – 75g

5 posiłek
Makaron – 80g
Ser bialy - 50g
Oliwa z oliwek – 15g

Starajcie sie jesc posilki w odstepie 2-3h, dobrze zjeść serek biały w ostatnim posilku gdyż on sie długo wchłania( i się rosnie wtedy).


Co jeść śmiało a czego unikać.

Białko:

Co jeść
ryby (najlepiej mórz północy),jajka (cale lub białka, polecam cale),drób (szczególnie piersi kurze i indycze),wołowina, soja(od czasu do czasu nie zaszkodzi a dietę trzeba urozmaicać),chudy nabiał,odzywki białkowe, cielęcina,dziczyzna,chude wędliny dobrej jakości

Czego unikać
wieprzowiny, podrobów,tanich wędlin(kiełbasy, parówki)

Nie ruszać
Konserw mięsnych jakichkolwiek

Węglowodany:



Co jeść
Warzywa, owoce, płatki,otręby, ryz brązowy, kasze,glukoza, miód, ryz preparowany, chleb razowy



Czego unikać
jogurtów słodzonych, słodyczy,wypieków,dżemów

Nie ruszać
białego chleba, bułek, serków słodzonych, cukru stołowego


Tłuszcze:


Co jeść
Tran, oliwę z oliwek, olej lniany, siemię lniane, żółtka jaj, avocado, tłuste ryby północnych mórz

Czego unikać
Tłuszczu zwierzęcego nasyconego

Nie ruszać
transizomerów, czyli margaryn, smażonych pokarmów(zbyt długo),olejów rafinowanych


Jeśli ktoś będzie chciał to mogę opracować inny rodzaj diety-trochę"mocniejszej w działaniu
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: jak przytyc?

Post autor: tin »

Nie jestem pewien ale wydaje mie się to przepisane z ksiązki dr. Kenington(chyba tak się pisze). Czytałem ją ostatnio, ale ze wwzgladu na wiele kontrowersji nie polecam przy ustalaniu diety.
Edi skoro tak dobrze się znasz na dietetyce to dlaczego nie podałaś warunków diety(wiek, waga, płec i intensywnośc aktywaności fizycznej) dla tej konkretnej diety. Jeli chciałaś to napisac jako schemat to bez masy poszczególnych składników a w stosunku się podaje.
Do tresci się nie czepiam bo jest wiele szkół i kazda inny rodzaj połaczeń preferuje. natomiast makaron jako 5 posiłek to zabójstwo dla studenta. To bym zmienił.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości