I rok lekarski 2012 - nowa siatka zajęć

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
vittoria
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2012, o 10:22

I rok lekarski 2012 - nowa siatka zajęć

Post autor: vittoria »

WTF?! Anatomia i biochemia na 1. roku? Szkoda, ?e nie dodali jeszcze farmakologii.

Mam pytania:

1. Rozumiem, ?e wuefu nie ma?:)
2. Czy jest szansa na przepisanie filozofii? Studiowa?am wcze?niej filologi? rosyjsk?, nie by?o tam elementów filozofii medycyny.
3. To samo z informatyk? - da rad? przepisa?, czy tam jest jaka? specjalna informatyka medyczna?

Jakie? rady ze strony starszych roczników? Jest szansa, ?e z czegokolwiek dadz? jakie? fory?

Och, ?egnaj prywatne ?ycie.
Netta
Posty: 18
Rejestracja: 19 lip 2011, o 23:40

Re: I rok lekarski 2012 - nowa siatka zaj??

Post autor: Netta »

Szczerze, to patrz?c na ten nowy rozk?ad zaj to ciesz? si?, ?e uda?o mi si? zacz studia przed t? reform?. Bo o ile anatomia na pierwszym roku przera?a?a na pocz?tku no i zajmowa?a du?o czasu, tak anatomia plus histologia na pierwszym semestrze plus biochemia na 2 to brzmi strasznie Ale konkretniej:
1. wf podobno ma by? nieobowi?zkowy (generalnie to by? on mi?ym odstresowaniem i raczej nie by? bardzo wymagaj?cy)
2. Filozofia by?a przepisywana bez wi?kszych problemów raczej, trudno powiedzie?, czy elementy filozofii medycyny by?y poruszane, bo w sumie to nie mam poj?cia o czym to by?o (jak to zwykle z filozofi? jest).
3. Informatyki na 1. roku nie mia?am wi?c nie wiem niestety

No i nie stresowa? si? tak, jeszcze troch? czasu jest
A z czego odpuszcz Hmmmm. mo?e z tych przedmiotów typu socjologia itp?
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: I rok lekarski 2012 - nowa siatka zaj??

Post autor: czornydanio90 »

vittoria, Wspó?czuj? wam szczerze Anatomia+Biochemia ten kto to wymy?li? chyba wypali? za du?o zielska.

1- Wf b?dzie nieobowi?zkowy, a szkoda bo to by? bardzo fajny przerywnik od nauki i mo?na si? by?o wy?y? po zaj?ciach w prosektorium

2-Doktor prowadz?cy zaj?cia z filozofii raczej przepisuje wszystko.

3-Ja teraz b?d? chcia? na 4 semestrze przepisa? inf? tak?e sam nie wiem

4-Nie ma co si? stresowa?. Anatomia jest sympatyczna (o ile nie trafisz do grupy Marcina W.), nie ma z niej wej?ciówek, tak samo z Biologi? (kierowniczka robi ma?o ciekawe egzaminy )

Zapewne b?d? na waszym spotkaniu z dziekanem przed rokiem akademickim to tam mo?na pogada? co, jak i gdzie.
ewa4444
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2010, o 13:03

Re: I rok lekarski 2012 - nowa siatka zaj??

Post autor: ewa4444 »

O jaa, co oni Wam zrobili z tym planem. U mnie wszyscy z grupy musieli chodzic na informatyke, wiem, ze ktos sie staral, ale nie dalo rady. Tak samo ze statystyka - tutaj b. nikle szanse.
Ale wiem, ze z biochemii macie miec w znacznym stopniu okrojony material, i dobrze, wi?c mo?e nie b?dzie tak ?le jak to teraz wygl?da, chocia? to zawsze dodatkowy materia? do nauki
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: I rok lekarski 2012 - nowa siatka zaj??

Post autor: Mihhu »

ewa4444, zabrali 40h ?wicze? z biochemii, pytanie czy b?d? wymaga? tego samego na ko?ach, czego wymagali do tej pory ( wcale bym si? nie zdziwi?)
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: I rok lekarski 2012 - nowa siatka zaj??

Post autor: czornydanio90 »

Mihhu, tak samo obci?to godziny z Anatomii i te? w?tpi? czy Szpinda b?dzie wymaga? co? mniej
Fluy
Posty: 59
Rejestracja: 15 lip 2011, o 13:23

Re: I rok lekarski 2012 - nowa siatka zaj??

Post autor: Fluy »

Pewnie wymagania si? nie zmieni?. Biedni studenci
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: I rok lekarski 2012 - nowa siatka zaj??

Post autor: czornydanio90 »

Fluy, kij tam, my to mamy ju? za sob? :p
cincin
Posty: 94
Rejestracja: 7 lip 2010, o 15:22

Re: I rok lekarski 2012 - nowa siatka zaj??

Post autor: cincin »

witajcie! dawno mnie tu nie by?o, ale jestem po 1 semestrze na CM, wi?c mog? co nieco powiedzie? na temat uczelnii i przedmiotów. nie wiem po co to straszenie co niektórych. serio! na tej uczelnii nie jest ?le! to moja druga uczelnia medyczna, a w?ciwie nawet trzecia bo przez krotki okres studiowalem w zabrzu i przez 2 lata w poznaniu i teraz w bydzi. Uczelnia jest na pewno najbardziej przyjazna dla studentów, ze wszystkich tych trzech,które wymienilem! Wiele rzeczy mo?na przepisa?, gdy si? ju? studiowa?o.
Co do reformy. hmm no wiadomo nikt nie mówi?, ?e bedzie twiej przez t? reforme. ale te? bez przesady 1 semestr by? okej, nie zakuwam po nocach a mam wszystko zdane. jedynie przed jakims tam ko?em z anaty kiedy? siedzia?em max do 3 w nocy, ale to by? wyj?tek. teraz co do konkretnych przedmiotow:
1) Anatomia - profesor zajebisty i nic doda? nic uj akurat trafilem do Dr Wisniewskiego na ?wiczeniach i nie wiem o co tyle halasu i po co tak straszyc innych. Dr jest najbardziej ogarniajac? osob? na tej uczelnii, ma niesamowita wiedz?, ma swoje zasady i nie robi na prawde jaki? wi?kszych problemów, jest wymagaja?y, ale mega sie ciesze, ?e na niego trafilem, bo przynajmniej czego? si? naucze. wi?c nie straszcie przyszlorocznych Dr-em W
2) Histologia z cyto - po co wspolczuc, ?e to wrzucili na 1 semestr? przeciez to jest lajtowy przedmiot. wejsciowki co tydzien,?adnych kolokwi poza tym. a na wejsciowke wystarczy godzine przed zajeciami poczytac. a katedra i ludzie tam pracuj?cy w wiekszosci s? mega spoko. Nie ma z tym przedmiotem problemów
3) Embriologia - podlega pod katedre histologii i nikt Tu nie robi problemów
4) Parazytologia - ja przepisalem ten przedmiot,lecz tu s? jedynie problemu, od tego roku parazytologia jest odzielona od biologii molekularnej i odzielnie sie zdaje oba przedmioty no i tu jest problem najwiekszy jesli chodzi o 1 rok. Pani profesor hmm mam wrazenia, ?e chce uwalic jak najwiecej ludzi i na ni? trzeba uwa?a?
5) biologia molekularna - no ?wiczenia troche nudne, wejsciowki co tydzien, egzamin beznadziejnie trudny, pytnia z najglebszych czelusci piekie?
6) biofizyka - troche trzeba sie pomeczyc na cwiczeniach. egzamin moze nie jest prosty jakos wybitnie, ale profesor obniza progi zeby zdalo jak najwiecej no i jest na prawde spoko!
7) historia i propedetyka medycyny - hmm ?wiczenia nawet fajne, ciekawe. zaliczenie ustne - no i tu po prostu trzeba sie na ni? nauczy?, ale bez spiny, wszyscy raczej zdaj? w 1 podej?ciu
historia filozofii - nuda, na zalcizenie wystarczy przjerzec pytanka z poprzednich lat
9) informatyka - spoko, robisz banalne rzeczy w wordzie,excelu
10) fakultet - ja mialem Anatomie kliniczna u Dr Wi?niewskiego - bardzo fajny fakultet, poz tym mielismy dodatkowe 2 godziny przez to na mozliwosc ogladania preparatow w prosektorium

Wydaje mi si?, ?e to wszystko co do przepisywania przedmitów:
parazytologie, filozofie,informatyke,biofizyke(?wczienia na pewno + egzamin to tylko roznice programowe sie zalicza) , histologie tez mozna przepisac. o reszcie nie slyszalem zeby ktos przepisywal
cincin
Posty: 94
Rejestracja: 7 lip 2010, o 15:22

Re: I rok lekarski 2012 - nowa siatka zaj??

Post autor: cincin »

a co do biochemii tak dochodzi od nastepnego semestru. no i wtedy mog? zacz sie schody. lecz kto? ze starszego rocznika ma jakies rady jesli chodzi o bioszke?
cincin
Posty: 94
Rejestracja: 7 lip 2010, o 15:22

Re: I rok lekarski 2012 - nowa siatka zaj??

Post autor: cincin »

zapomnialem jeszcze o 2 przedmiotach
Psychologia - lajtowe, nawet smieszne zajecia
Socjolgia medycyny - nuda.
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: I rok lekarski 2012 - nowa siatka zaj??

Post autor: hotdog1990 »

Odno?nie anatomii to nie nastawiaj si? ?e b?diesz wiedzia? wi?cej od innych dzi?ki temu ?e masz z t? osob? któr? masz, du?o wie i jest ogólnie w porz?dku ale przynajmniej u nas na roczniku wymaga? cz?sto g?upot z Bochenka które w ?aden sposób si? do niczego nie przydawa?y Egzamin zda si? spokojnie bez Bochenka , w sumie na samych wyk?adach a jak kto? chce mie? wi?ksz? pewno to Skawina i do przodu Anatomia ma t? zalet? ?e jest poprostu ciekawa

Histologia- pierwszy semestr jest ?atwy i przyjemny. Drugi jest g?upi, by? mo?e si? przekonasz ?e nie wszscycy s? przyja?ni na tej katedrze ale to zale?y z kim b?dziesz mia? ?wiczenia. Nie zmienia to faktu, ?e tematyka tego przedmiotu i wymagania s? beznadziejne. A fakt zapomnia?em ?e wy macie okrojone mniej wi?cej do po?owy tego co my mieli?my wi?c nie macie si? w takim razie czego ba?
PS. Sugeruj? kompletnie ola? ogl?danie preparatów i rysunki bo i tak nic nie daje, w 1-2 dni spokojnie mo?na si? nauczy? z atlasu i zda si? bez ?adnego problemu bo preparaty na egzaminie s? tak ?wietnie ustawione ?e wygl?daj? jak w atlasie, praktycznie nawet nie trzeba ostro?ci do wzroku dopasowywa? bo wszystko ?wietnie wida?

Do reszty si? zgodz? w pe?ni z Tob? z tym ?e historia medycyny to nuda

Odno?nie biochemii: uwa?asz ?e nie jest ?le na medycynie i masz racj? bo te? tak uwa?am wi?c biochemi? si? nie przejmuj, nauki w sensie po?wieconego na niej czasu jest 25-50% tego co na anate wi?c jest przyzwoicie. Ko?o s? dosy? trudne i szczegó?owe ale jak si? b?dzie regularnie utrwala? to nie b?dzie problemu a jak co? to poprawy s? opisowe ale mo?na ?ci?ga? na pot?g? wi?c rzadko si? zdarza aby kto? nie zaliczy? pierwszej poprawy. A co? wi?cej odno?nie 2 semestru i biochemii to b?d? móg? Ci w czerwcu powiedzie?
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: I rok lekarski 2012 - nowa siatka zaj??

Post autor: czornydanio90 »

Anatomia to tak jak powiedzia? hotdog1990, tylko Skawina i zaliczenie masz w kieszeni

a co do Biochemii? hmm. no tak ko?a szczegó?owe, ale jeszcze nie mia?em zaszczytu pisania 2 terminu (i obym nie mia? ), ale 2 terminy z tego co widz? po innych s? mega lajtowe tak?e nie ma si? czego ba?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości