SGGW Warszawa

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
ela_
Posty: 96
Rejestracja: 3 lip 2011, o 15:21

Re: SGGW Warszawa

Post autor: ela_ »

Lun, haha nie pamietasz jak Ty sie czułaś?:D
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Ines1993 »

I przed dobrze i po poniedziałku też całkiem spoko jak na razie nie jest strasznie.
kofeina
Posty: 65
Rejestracja: 7 lis 2009, o 22:10

Re: SGGW Warszawa

Post autor: kofeina »

Mam pytanie co do praktyk po drugim roku na SGGW czyli chodzi mi o praktyki hodowlane.
Są może na forum osoby które były w(albo też ktoś słyszał jak to jest na praktykach w tych miejscach):
1. Stadninie ogierów w Sierakowie
2. Stadnina koni Huculskich Gładyszów
3. Czempin- dzikie zwierzęta tzn. sokół wędrowny, hodowla dzikiego królika(?) mnie i tak najbardziej interesuje pierwszy gatunek

Jakie są wasze wrażenia? Może macie jakieś fajne miejsca na te dwa tygodnie praktyk?

Jeszcze myślałam o Janowie Podlaskim, chociaż słyszałam że tam praktykantów jest na pęczki i za wiele się nie zobaczy
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: SGGW Warszawa

Post autor: talagia »

Ja byłam w Szelejewie na krowach i mi się podobało Ogólnie polecam raczej bydło i świnie niż konie na takie praktyki, bo w stadninach bardzo mało pozwalają robić (chyba, że należy się do tego hermetycznego środowiska) i najczęściej się czesze koniki, sprząta boksy itp Sporo znajomych pojechało do stadnin i w efekcie przez 2 tygodnie się opalali albo kosili trawę Chociaż nie twierdze, że wszędzie tak jest
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: SGGW Warszawa

Post autor: paulina_47 »

A coś o Oborach SGGW możesz powiedzieć? Zapisałam się na praktyki, a teraz dopiero się zastanawiam, czy to dobre miejsce? Bo z tego co kojarze to potem na 3cim roku są tam zajęcia ogólnie też?
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: SGGW Warszawa

Post autor: talagia »

Serio zapisałaś się na praktyki do obór SGGW? Tam są zajęcia na 2,3,4 roku aż do znudzenia. Na internie od 9 do 18 siedzisz z krowami. Do tego super dojenie o 5 rano z rozrodu. Głupi dojazd Brr no i nie wiem jak tam jest z noclegiem?
Prawie wszystkie hodowle organizują noclegi itp, to super wyprawa ze znajomymi i mozna to potraktować jako kolonie 2 tygodnie w oboraz pod Poznaniem z grupą znajomych to doświadczenie warte przeżycia
Ale nie znam nikogo kto był tam na praktykach, może jest cudownie (w co wątpie )
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: SGGW Warszawa

Post autor: paulina_47 »

A to mi powiedziałaś Wszyscy moi znajomi to koniarze, a ja nawet koni nie lubie. Więc wybrałam coś innego, a że bez znajomych nie chciałam daleko
mam nadzieję, że jednak źle nie będzie. Dziadeczek od praktyk nie odradzał, a ma to do siebie, że jak coś jest nie halo to mówi, aby wybrać coś innego, a tutaj nic
Marta-W
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2012, o 08:05

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Marta-W »

Hej, a czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć na jakie wykłady warto chodzić w semestrze letnim 1 roku?
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: SGGW Warszawa

Post autor: talagia »

histologia
Marta-W
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2012, o 08:05

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Marta-W »

I pewnie genetyka? A reszta?
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: SGGW Warszawa

Post autor: talagia »

Chyba tyle
Jeśli dobrze pamiętam to jest jeszcze obowiązkowy wykład ze zwierząt egzotycznych w piątki Ale może coś się zmieniło.
Marta-W
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2012, o 08:05

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Marta-W »

Dzięki za odpowiedź Tak, mamy taki wykład
Marta-W
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2012, o 08:05

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Marta-W »

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy warto kupić jakieś książki na genetykę i biochemię?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości