SGGW Warszawa

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: SGGW Warszawa

Post autor: talagia »

Marta-W pisze:Mam jeszcze jedno pytanie. Czy warto kupić jakieś książki na genetykę i biochemię?
Zdecydowanie nie
Marta-W
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2012, o 08:05

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Marta-W »

To super Dzięki!
Awatar użytkownika
sonce
Posty: 1
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 23:52

Re: SGGW Warszawa

Post autor: sonce »

Witajcie. Mam kilka pytań, być może banalnych, ale ważnych dla mnie. Po pierwsze, wybierając się na weterynarię na SGGW nie potrzebuję fizyki, prawda?
Nie wiecie, czy mając łacinę w liceum, na studiach mogłabym się wykręcić? Rozmawiałam z nauczycielką i ona twierdzi, że kiedyś to było możliwe, niestety nie wiedziała jak jest teraz.
No i kolejne pytanie odnośnie ilości nauki. Zdaję sobie sprawę, że trochę tego będzie, ale zastanawiam się czy udałoby mi się ściągnąć kobyłę do Warszawy i kontynuować treningi, co jest dla mnie naprawdę ważne.
Nie mam kompletnie pomysłu na siebie, na swoją przyszłość, a weterynaria wydaje mi się być fajnym kierunkiem. Gdybyście byli tak mili i powiedzieli, czy Wy jesteście zadowoleni?
Choć matura dopiero (a może już?) za rok, ale wolę się już określić, bo należę do osób, które z odpowiednim wyprzedzeniem muszą sobie planować. W innym wypadku za bardzo się stresuję.
Z góry Wam dziękuję.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: SGGW Warszawa

Post autor: talagia »

sonce pisze:Witajcie. Mam kilka pytań, być może banalnych, ale ważnych dla mnie. Po pierwsze, wybierając się na weterynarię na SGGW nie potrzebuję fizyki, prawda?
prawda
sonce pisze: Nie wiecie, czy mając łacinę w liceum, na studiach mogłabym się wykręcić? Rozmawiałam z nauczycielką i ona twierdzi, że kiedyś to było możliwe, niestety nie wiedziała jak jest teraz.
Kiedyś była taka opcja, ale trzeba było tak czy siak zdawać kolokwia na koniec semestrów.
sonce pisze: No i kolejne pytanie odnośnie ilości nauki. Zdaję sobie sprawę, że trochę tego będzie, ale zastanawiam się czy udałoby mi się ściągnąć kobyłę do Warszawy i kontynuować treningi, co jest dla mnie naprawdę ważne.
Temat wałkowany miliony razy. Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, bo nie wiemy w jaki sposób się uczysz. Każdy człowiek jest inny i jednemu wystarczy przeczytać książkę 2 razy i wszystko pamięta, drugiemu wystarczy, że słucha na wykładach i robi notatki, a trzeci będzie zarywał noce i rył non stop a i tak nie ogarnie i wyleci.
Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że tych ostatnich jest jednak najmniej i większość ludzi na wecie (a szczególnie na późniejszych latach) normalnie realizuje swoje pasje. Inna sprawa, że utrzymanie konia w wawie to suma porównywalna do wynajęcia kawalerki.
sonce pisze: Nie mam kompletnie pomysłu na siebie, na swoją przyszłość, a weterynaria wydaje mi się być fajnym kierunkiem. Gdybyście byli tak mili i powiedzieli, czy Wy jesteście zadowoleni?
Choć matura dopiero (a może już?) za rok, ale wolę się już określić, bo należę do osób, które z odpowiednim wyprzedzeniem muszą sobie planować. W innym wypadku za bardzo się stresuję.
Z góry Wam dziękuję.
Rok to wbrew pozorom nie jest duże wyprzedzenie Ja o wyborze wety zdecydowałam już w szkole podstawowej i wszystkie lata uparcie dążyłam do celu. Więc mogę powiedzieć osobiście, że jestem zadowolona - dlatego, że w ten sposób mogę zrealizować swoje marzenia. Studia jak studia, spora część przedmiotów to straszne nudy i nawet wyspany człowiek potrzebuje mocnej kawy aby przetrwać niektóre zajęcia Czy będziesz zadowolona to zależy wyłącznie od ciebie, w końcu to będzie twoja praca
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Kas_ia »

sonce pisze: Nie wiecie, czy mając łacinę w liceum, na studiach mogłabym się wykręcić? Rozmawiałam z nauczycielką i ona twierdzi, że kiedyś to było możliwe, niestety nie wiedziała jak jest teraz.
Hej, ja co prawda z Wrocławia, ale nasz magister od łaciny mówił, że najprawdopodobniej łacina w przyszłym roku będzie wycofana z programu ( więc może w W-wie też tak będzie), a jakby co to u nas normalnie przepisują ocenę ze świadectwa
tequila18
Posty: 60
Rejestracja: 29 gru 2011, o 13:30

Re: SGGW Warszawa

Post autor: tequila18 »

Witam wszystkich.
Mam jedno małe pytanie (może troszkę głupie ).
Czy można było już w maju wprowadzać swoje dane personalne w systemie obsługi kandydatów na SGGW? Czy dopiero tak jak w kalendarium jest podane od 1 lipca (dane plus wyniki z matur)?
Wiem że w innych uczelniach swoje dane można było już wprowadzić, a dopiero potem wyniki z matur.
Saga
Posty: 21
Rejestracja: 2 lip 2013, o 15:56

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Saga »

Witam Ktos w ogole wybiera sie na SGGW? obczytalam juz chyba cale forum i wszedzie tylko Lublin, Olszyn, Wroclaw, a do Warszawy do chyba nikt oprocz mnie sie nie wybiera. Myslalam, ze uda mi sie z kims zgadac
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Ines1993 »

W zeszłym roku było podobnie nie udało mi się tutaj złapać przed rekrutacją nikogo, kto wybierałby się do Warszawy. Ja właśnie po I roku (jeszcze tylko egzamin teoretyczny z anatomii w piątek, ale tego się nie obawiam ). Jakbyś miała jakieś pytania, to pisz śmiało.
Saga
Posty: 21
Rejestracja: 2 lip 2013, o 15:56

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Saga »

Czy w Warszawie jest az tak zle, czy to tylko mentalnosc ludzi? Oczywiscie przeczytalam juz chyba wszystko na temat studiow Jak minal pierwszy rok? Ciezko? Ja nie moge sie doczekac, ogarniam szkielet psa po polsku i lacinie
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: SGGW Warszawa

Post autor: talagia »

Saga pisze:Czy w Warszawie jest az tak zle, czy to tylko mentalnosc ludzi?
Źle, tzn? Zła uczelnia, ludzi, kierunek czy miasto? Ja nie uważam, żeby było źle
Saga pisze: Ja nie moge sie doczekac, ogarniam szkielet psa po polsku i lacinie

Odpoczywaj przez wakacje. Inaczej możesz szybko się spalić w czasie semestru
Saga
Posty: 21
Rejestracja: 2 lip 2013, o 15:56

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Saga »

talagia nie, mam nadzieje, ze nie jest zle. Jednak gdy czytam forum ludzie z Olsztyna, Wroclawia itd. sie rozpisuja, jakos udzielaja, a z Warszawy praktycznie nikt. A co do wakacji to juz odpoczelam jestem maturzystka z 2012.

A wracajac do SGGW. Na wf jest tylko basen i sala, czy jest mozliwosc jazdy konnej w ramach wf? A jezeli tak to czy jest to platne dodatkowo?
Saga
Posty: 21
Rejestracja: 2 lip 2013, o 15:56

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Saga »

"Zaliczenie roku obejmuje również zaliczenie praktyk programowych i powinno być zakończone w terminie do dnia 26 września 2014 r"

Mam glupie pytanie, ale co to wlasciwie znaczy? Bedziemy musieli sobie organizowac praktyki, czy szkola? W sumie to sama do konca nie wiem jak to jest z tymi praktykami.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: SGGW Warszawa

Post autor: talagia »

Na wf można wybrać sporo rzeczy, nawet jakieś tańce czy coś takiego. A jazda konna też zalicza wf ale trzeba normalnie za to płacić

Praktyki po 2 roku (hodowlane) organizuje uczelnia, jedziesz sobie na 2 tygodnie i masz tam gdzie spać i nawet w niektórych miejscach ci zapłacą. Praktyki po 4 roku (rzeźnia+klinika) organizujesz sobie samodzielnie, bo jeden będzie chciał mieć praktyki z małymi zwierzakami, inny z dużymi, jeszcze ktoś inny wyjedzie za granice i też zrealizuje takie praktyki. Oczywiście wszystko w czasie wakacji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości