Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Maturzystka
Posty: 46
Rejestracja: 1 lip 2007, o 23:18

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: Maturzystka »

Savok ,a tego,kto wyleci z AM,a kto nie to Ty nie wiesz.Ja miałam koleżanke w klasie,która miała na koniec maturalnej klasy średnią 5,3 i z matury coś koło 270 ptk.Wyleciała z AM i to już po I semestrze.A kolega,który dostał się za 4 razem ma najwyższą średnią na uczelni.Więc to czy ktoś dostał się za 1 czy za 5 razem naprawdę nie decyduje o tym jakim będzie studentem!
popieram

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: popieram »

popieram
paol
Posty: 101
Rejestracja: 23 mar 2007, o 21:29

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: paol »

Jak masz na to czas i ochotę to próbuj. Ja bym się poważnie zastanowiła nad tego kontynuowaniem. Jeżeli Twój wynik zmienił się tylko o kilka punktów, jaką masz gwarancję, że nagle napiszesz maturę super? Chyba nie liczysz na to, że w końcu trafisz na kompletnie beznadziejny rocznik, co umożliwi Ci dostanie się na studia?
Maturzystka
Posty: 46
Rejestracja: 1 lip 2007, o 23:18

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: Maturzystka »

No wiesz w tym roku było tak,bo byłam w sumie poważnie chora,i praktycznie w ogólne nie uczyłam się do tej matury.Więc nie wiem co będzie jeśli się tym razem będę się do niej uczyła.
U¿ytkownik forum

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: U¿ytkownik forum »

MoŻesz zostać pielęgniarką, teŻ będziesz pomagała innym.
paol
Posty: 101
Rejestracja: 23 mar 2007, o 21:29

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: paol »

Jak uważasz. Generalnie to Twoja sprawa, ale mnie denerwuje, że nie mogę studiować na każdej AM, bo połowa listy to ubiegłe roczniki. Miałaś już swoją okazję, ale to chyba bardziej kwestia organizacji uczelni.
Monik
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2007, o 14:17

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: Monik »

paol pisze:ale mnie denerwuje, że nie mogę studiować na każdej AM, bo połowa listy to ubiegłe roczniki.
Zgadzam się z Tobą. Dokładnie tak jest. Chcesz się dostać na jakiś tam kierunek ale niestety bo część zeszłorocznych maturzystów poprawia maturę i to oni wchodzą na teorytycznie miejsce zarezerwowane dla Ciebie!
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: Savok »

Maturzystka, Naprawde uwazasz, ze masz szanse sie utrzymac, jesli wyleciala dziewczynka z licealna srednia 5,3 jesli ty matury napisac porzadnie nie umiesz?

Jak dla mnie to za wysokie progi jak na twoje nogi i tyle.
drlurra
Posty: 55
Rejestracja: 13 paź 2006, o 17:46

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: drlurra »

Savok nie czytasz dokładnie. Dziewczyna ze średnią 5,3 nie utrzymała sie dobra. ale koleś, który startował 4 razy będzie bardzo dobrym lekarzem bo jest najlepszy na uczelni. Jak widzisz nie liczy się śrenia ponieważ nie jest powiedziane, że ci poniżej 4,5 nie maja co startować bo się nie utrzymają. Z maturą też jest róznie i to, że napiszesz ją słabiej nie znaczy, ze jestes słaby. Dlatego uczelnie co roku daja chetnym nową szansę i mi osobiscie to sie podoba.
Maturzystka
Posty: 46
Rejestracja: 1 lip 2007, o 23:18

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: Maturzystka »

Drlurra dziękuje:-).
Savok czytaj dokładniej.Dodam tylko,że ja na koniec ogólniaka miałam średnią 5.0,więc wierz mi,że średnia nie ma tutaj nic do rzeczy.

A to kieruje do resztyPrzepraszam,że tak bardzo denerwuje Was to,iż nie możecie dostać się na kierunek lekarski bo połowa to zeszłoroczni maturzyści.Ale cóż zrobić taka jest NOWA MATURA .Poza tym wiecie,przy starej maturze też było tak,że w każdym roku połowa to były osoby z zeszłych lat,które nie dostały się na medycyne za pierwszym podejściem.
Seul
Posty: 84
Rejestracja: 21 mar 2006, o 17:05

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: Seul »

chyba tutaj zbyt generalizujecie.
dobre oceny nie równa się dobrze napisana matura.
przykładem jestem ja.
z fizyki i chemii miałem 3 na koniec liceum. moje wyniki na maturze? 88% z rozszerzonej.
głupia gadka z tą średnią ocen, zawsze mnie to śmieszyło

wszystko zależy od człowieka i jego zaangażowania.
drlurra
Posty: 55
Rejestracja: 13 paź 2006, o 17:46

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: drlurra »

no pewnie. przeciez o to nam chodzi
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: tin »

Savok pisze:216 to nie jest znow tak zupelnie malo. Jakies szanse masz. Wiadomo, ze nie na najlepsze AM, ale na podrzedne pewnie tak. Poza tym tutaj wypowiada sie kilka osob, a miejsc jest kilkaset. Nie wszyscy beda mieli fenomenalne wyniki.
Tak się skada, że np. UJ uwazam za najlepsza w Polsce i z takim wynikiem jak najbardziej szanse ma. Dziś rozmawiałem z dziewsczynami z pierwszego roku leku i ostatnia osoba z drugiego naboru miała 209 pkt. tym bardziej 216 wystarczy, że w tym roku jest duzo mniej chetnych na ten kierunek, a limity przyjęc zostały zwiększone= wniosek próg opadnie lub wzrosnie nieznacznie.
A jesli sie nie uda i masz jakiegos asa w rekawie typu kursy przedmedyczne, dobra średnia na kierunku pokrewnym-pisz to w odwołaniu i to znacznie podniesie Twoje szanse.

Poza tepym powtarzaniem plotek można czasem zapytac kogoś kto wie
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości