Studia związane z biologią i chemią

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Upośledzony
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2007, o 21:03

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: Upośledzony »

Polibuda w moim przypadku raczej odpada- w każdej tego typu szkole jest kładziony nacisk głównie na matmę. Zdecydowanie wolę jakiś uniwersytet, akademię czy coś w tym stylu. W każdym razie dzięki za pomoc. Coś wykombinuję, przez najbliższe 2 miesiące postaram się w każdym razie o szkole i nauce nie myśleć. Potem- będę się przykładał do bioli, chemii i ewentualnie angola, a co z tego wyjdzie, to zobaczymy- może ta ochrona środowiska. Podstawa, to nie dać się starym
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: DMchemik »

Upośledzony (kurczę, dziwnie sie czuję jak to piszę), może nam powiesz, co tak naprawdę lubisz robić, poza muzyką i oczywiście innymi rzeczami typowymi dla nastolatka. Może masz jakieś hobby, które na uczelni można rozwijać? U mnie była to chemia i biologia właśnie. A jak jest u ciebie?
Upośledzony
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2007, o 21:03

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: Upośledzony »

DMchemik pisze:Upośledzony (kurczę, dziwnie sie czuję jak to piszę), może nam powiesz, co tak naprawdę lubisz robić, poza muzyką i oczywiście innymi rzeczami typowymi dla nastolatka. Może masz jakieś hobby, które na uczelni można rozwijać? U mnie była to chemia i biologia właśnie. A jak jest u ciebie?
hmtakich typowo naukowych zainteresowań po prostu nie mam. Jak trzeba, to nie olewam sobie nauki- fakt, ale naprawdę nie mogę powiedzieć, żeby np. siedzenie parę godzin przed jakąś książką i zakuwanie do klasówki sprawiało mi przyjemność, bo tak po prostu nie jest. Owszem, mogę podzielić przemioty na te, które mi wchodząznośniej", np. biologia, języki i te, które wchodzą gorzej (np. fizyka), automatycznie więc podczas kucia tych, które wchodzą mi znośniej mniej się katuję, ale jak nie ma takiej absolutnej konieczności, to po prostu się nie uczę, bo są rzeczy dla mnie przyjemniejsze- np. jak mówiłem słuchanie muzy, granie w gry komputerowe, poza tym np. siedzenie na Youtubie, z aktywnych może jazda na rowerze (ale na AWF nie pójdę, bo poza tym jestem raczej cienki fizycznie) i podobne sprawy. Nie wydaje mi się zresztą, żeby było to coś szczególnie nienormalnego- jak mówiłem, chodzę do drugiego liceum w mieście i np. w mojej klasie to znam dosłownie jedną osobę (na 31), która faktycznie lubi się uczyć, robi od cholery dodatkowych testów, twierdząc, że jej to sprawia przyjemność itp. Jak gadam z kolegami, to ciągle słyszę, że uczyli się z dnia na dzień, że większość weekendu oglądali pościągane z neta amerykańskie seriale czy robili podobne rzeczy (ja w środku roku szkolnego tak wprawdzie nie robię, bo nie jestem jakiś szczególnie zdolny, jak już zresztą pisałem, ale przez to czas poza dłuższymi wolnymi traktuję prawdę mówiąc jak katorgę). Owszem- istenieją osoby, które faktycznie mają powołanie, uczą się, bo lubią itd (np. ta jedna w mojej klasie), ale to raczej mniejszość. Oczywiście nie wyśmiewam się z nich i szanuję ich podejście, ale ja po prostu tak nie mam. Trzeba jednak jakoś w przyszlości się utrzymać, więc chcę w miarę możliwości narobić się jak najmniej, a dostać możliwie najwięcej. Wiadomo, wykluczam zawody typu dealer narkotyków czy morderca, ale czy będę sprzedawał leki, czy zajmował się chronieniem środowiska to już mniej ważne- podstawa to dla mnie zarobić i tyle. Takie jest zresztą chyba podejście wielu ludzi i to w dzisiejszych czasachstandard". Cytując jeden utwórjak tu nie być materialistą, weź mi wytłumacz, kto ma forsę, ten ma wszysko, kumasz? Ideały nikną, gdy brakuje żarcia.". Czyli właściwie to tyle z mojej strony, wypowiedź mi wyszła trochę długa i chaotyczna, ale wybaczcie- śpiący jestem, chyba zrozumiecie, co napisałem. Dobranoc.
Maturzystka
Posty: 46
Rejestracja: 1 lip 2007, o 23:18

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: Maturzystka »

Upośledzony jeżeli chcesz dobrze zarabiać to polecam farmacje i typowe zdrowie publiczne(moja kuzynka skończyła typowe zdrowie publiczne i odrazu dostała pracę w Urzędzie Wojewódzkim na stanowisku vice dyrektora i naprawdę dobrze zarabia).Ewentualnie ratownictwo medyczne,bardzo modny zawód ostatnio i za całkiem dobre pieniążki.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: Savok »

A moze powinienes zastanowic sie nad dochodowym zawodem nie wymagajacym studiow? Jest nie jedna branza, gdzie bez studiow mozna zarabic kilka tysiecy miesiecznie, gdzie przecietny magister stara sie wyrobic 1500.
Upośledzony
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2007, o 21:03

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: Upośledzony »

Będę musiał zastanowić się nad tym zdrowiem publicznym i poszukać o nim więcej informacji- może ojciec pozwoli mi na samo kierowanie przychodnią bez bycia lekarzem. Mówił wprawdzie, że zarabia więcej za to drugie, ale musiałbym znać dokładne liczby, których narazie nie chce mi podać. Co do farmacji, zdania są mocno podzielone- jedni twierdzą, że można po niej zakręcić się w jakimś koncernie i nieźle zarabiać, a inni- że studia niewiele prostsze od medycyny, a potem się marnuje zdobytą wiedzę, stojąc w aptece za ladą za marne grosze. I komu wierzyć? Co do ratownictwa- słyszałem, że ciężkie studia (mówiła nam tak nasza nauczycielka PO, która chyba je kończyła, a jak nie, to na pewno jakoś musiała być z nimi związana), a zarobki ratownika medycznego jeżdzącego karetką nie powalają na kolana.ale może da sie kimś innym zostać po tych studiach, nie wiem. Jeśli chodzi natomiast o prace zaraz po szkole średniej- jakie np. znacie? Da się w ogóle je dostać po ogólniaku? Bo wydaje mi się, że praca zaraz po szkole średniej to raczej dla absolwentów zawodówek (ale o zarobkach szkoda gadać) , może technikówale liceum ogólnokształcące ma raczej z założenia przygotować do matury, umożliwiającej dalszą naukę. Chociaż może się mylę.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: DMchemik »

dlatego chciałem żebyś napisał, co lubisz robić, nie pytałem czy lubisz nad książkami ślęczeć, tylko poza studiami co chciałbyś robić. Może byłbyś dobrym no nie wiem, ślusarzem?
Upośledzony
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2007, o 21:03

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: Upośledzony »

Niestety myślę, że praca związana z tym co lubię robić odpada. Jak już właściwie pisałem, najbardziej lubię grać na kompie (głównie RPG) i słuchać muzyki (polski hip-hop). Chciałbym np. być recenzentem gier, ale pism przodujących w tej dziedzinie jest w Polsce może kilka, a recenzentów mających pełny etat może kilkudziesięciu. Wkręcenie się jest praktycznie niemożliwe. Co do hip-hopu- nagrywanie i namieszanie na scenie nie wchodzi w grę (nie mam umiejętności muzycznych i właściwie tylko słucham, w dodatku konkurencja ogromna), recenzowanie za pieniądze też raczej średnio (sytuacja myślę podobna jak z recenzowaniem gier). Poza tym, jak mówiłem, lubię jeździć na rowerze- ale co z tego, skoro raczej rekreacyjnie i nigdy nie będę taki dobry, żeby zostać światowej klasy kolarzem i żyć tylko z tego. Lubię też czasem jakiś film obejrzeć, ale nakręcenie genialnego filmu, na którym się zrobi fortunę wymaga wielkiego talentu i funduszy. Nie ma bata, muszę się przykładać do biologii i chemii w roku szkolnym i dostać się na takie studia biologiczne, na jakie mi się uda. W dobrą pracę zaraz po ogólniaku nie wierzę- to by było zbyt piękne jak na nasze realia. Tak czy inaczej, dzięki za pomoc udzieloną mimo różnicy poglądów na kwestie powołania i zarobków.
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: anik »

Chcesz dobrze zarabiać. widzisz, prawda jest taka, że po większości studiów biologicznych (czy byłaby to biologia, ochrona śr. czy nawet biotechnologia), pracę w zawodzie znaleźć jest trudno, już o dobrze płatnej nie mówię. Nie ma się co oszukiwać, trzeba albo mieć duże szczęście, albo być cholernie dobrym w tym, co się robi, żeby mieć różowe perspektywy.
Podobnie jest z farmacją, z pracą może łatwiej, ale zarobki po niej w większości przypadków znacząco odbiegająw dół od średniej krajowej. To już nie jest tak, jak kilka lat temu, kiedy farmacja była kierunkiem prestiżowym i z ogromnymi perspektywami, teraz rynek jest już nasycony.
Ktoś wcześniej napisał, że po ratownictwie są niezłe pieniądze. bzdura kompletna, no chyba, że połowa średniej krajowej to dla kogoś dobry zarobek.

Upośledzony, zajrzyj sobie w jakieś przykładowe listy płac i zorientuj się co się w tej chwiliopłaca studiować, a raczej jaki zawód będzie Cię satysfakcjonował materialnie. Savok ma sporo racji, może poszukaj jakiejś dobrze płatnej branży, w której nie musisz mieć wyższego wykształcenia. Wierz mi, studiowanie czegoś, co Cię kompletnie nie interesuje jest koszmarem, a i zawód, którego się nie lubi nie będzie sprawiał Ci tyle satysfakcji, nawet jeśli będziesz dużo zarabiał. Może teraz jeszcze jest Ci wszystko jedno, ale myślę, że kiedyś zwrócisz na to uwagę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Upośledzony
Posty: 20
Rejestracja: 21 sty 2007, o 21:03

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: Upośledzony »

Tyle, że zadałem już pytanie (nikt nie odpowiedział), jakie np. mogą być prace płatne kilka tysięcy miesięcznie po ukończeniu ogólniaka? Bo mi się to zdaje zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Przecież każdy, oprócz osób naprawdę czujących powołanie (a jest ich chyba coraz mniej) by nie studiował, tylko szedł na łatwiznę zdobywając tego typu pracę. Jak najbardziej bym tak chciał, tylko nie wiem, jak to możliwe.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: DMchemik »

przecież po ogólniaku jesteś tak naprawdę nikim, nie masz ani zawodu ani tym bardziej praktyki zawodowej, więc poza rodzinnym biznesem albo łopatę to raczej niewiele. Ale przy łopacie to chyba zbyt wiele nie wyciągniesz.
paol
Posty: 101
Rejestracja: 23 mar 2007, o 21:29

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: paol »

Upo&#x15Bledzony pisze:Tyle, że zadałem już pytanie (nikt nie odpowiedział), jakie np. mogą być prace płatne kilka tysięcy miesięcznie po ukończeniu ogólniaka? Bo mi się to zdaje zbyt piękne, by mogło być prawdziwe.
Przykro mi to mówić, ale im więcej Twoich postów czytam, mam tym bardziej zniesmaczoną minę. Wybuchowa mieszanka materializmu i obiboctwa, żeby brać, a nic od siebie nie dać. I może jeszcze forumowicze mieliby podsunąć Ci pod nos pracę za kilka tysięcy, polegającą na przełączaniu kanałów. Nie ma w życiu aż tak łatwo. Z takim podejściem życzę w miarę lekkiego zejścia na ziemię.
magda435

Re: Studia związane z biologią i chemią

Post autor: magda435 »

Co Wy mówicie?na kierunrek lekarski nie wszędzie jest potrzebna fizyka np W POZNANIU (NA UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM IM.KAROLA MARCINKOWSKIEGO)wystarczy biologia i chemia rozszerzona!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości