Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Seul
Posty: 84
Rejestracja: 21 mar 2006, o 17:05

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: Seul »

tin pisze:ak się skada, że np. UJ uwazam za najlepsza w Polsce i z takim wynikiem jak najbardziej szanse ma. Dziś rozmawiałem z dziewsczynami z pierwszego roku leku i ostatnia osoba z drugiego naboru miała 209 pkt. tym bardziej 216 wystarczy, że w tym roku jest duzo mniej chetnych na ten kierunek, a limity przyjęc zostały zwiększone= wniosek próg opadnie lub wzrosnie nieznacznie.
tutaj bym się nie zgodził. matura była łatwiejsza, tego się nie da ukryć, próg też się zwiększy.
i co do mniejszej ilości chętnych - skąd wytrzasnąłeś taką informację?
poza tym, limity zostały zwiększone tylko w Katowicach i Warszawie.

EDIT: oczywiście zgadzam się że UJ to jedna z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce P
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: tin »

Informacje sa z badan statystycznych, z dziekanatu Uj i od studentek 1 i 2 roku leku.
A że matura byla łatwiejsza to większe szanse maja tegoroczni maturzyści (czyli mnie to nie obejmie).
A limit na UJ tez się zwiększy, ale nieoficjalnie w drugiej rekrtacji.
I za rok ma być jeszcze mniej osób na medycyne(statystycznie).
ciisza

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: ciisza »

Savok jeśli mogę zauwaŻyć to Wrocław nie jest podrzędną uczelanią a tam teŻ planuję sie dostać. W ubiegłym roku próg był 198. Nie podejrzewam zeby podniósł się aŻ o 20% i jeśli będzie tak jak przewiduję to powinnam tam się właśnie znaleźć. Ja wcześniej nie myślałam o Krakowie czy Warszawie, nie chciałąm po prostu. Moje cele to Wrocław bądź Poznań.
Seul
Posty: 84
Rejestracja: 21 mar 2006, o 17:05

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: Seul »

tin - czas zweryfikuje to co napisałeś. nie przeczę - bo nie wiem
ale co do progu, obyś miał racje :D
rozkminiacz I.
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2007, o 17:36

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: rozkminiacz I. »

napijcie sie ludzie kakałka bo sie robi powoli zadyma tutaj. poczekamy zobaczymy. mam dziwne wrazenie ze na FARMACJE progi BARDZO wzrosna. ale totylko moje odczucie. do zobaczenia przed lista przyjetych (nie koniecznie siebie tam zobacze/). pozdrawiam!
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: rigor mortis »

W Krakowie liczba chętnych zmalała? To wyjaśnia, dlaczego w Poznaniu wzrosła z 2700 (w roku ubiegłym) do 3200 :- p
W każdym razie mam nadzieję, że się nie mylicie, i tegoroczne progi nie będą się wiele różniły od tych zeszłorocznych.
pure morning
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2007, o 21:49

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: pure morning »

ja jestem przekonana, że progi wzrosną, mam tylko nadzieję, że dostanę się do Wrocka, a co do medycyny na ujocie to moja siostra jest na 1 roku i stąd wiem,że próg ostateczny w 2006r to 216pkt, a nie 209 no chyba że źle zrozumiałam i chodziło o studia niestacjonarne.
Wiecie jaki był ostateczny próg w Warszawie(stacjonarne)?

Złożyłam papiery do Lublina i do Wroclawia (oryginały) i zastanawiam się co będzie w sytuacji, kiedy przyjmą mnie do Lublina i będę musiala dotarczyć oryginały, żeby zapisać się na studia, Wroclaw pewnie wykluczy mnie z rekrutacji
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: Medycyna Lwów »

pure morning pisze:Wiecie jaki był ostateczny próg w Warszawie(stacjonarne)?
214 w ostatniej rekrutacji (przyjęto chyba 5 osób w tej granicy), w pierwszej rekrutacji 232 pkt.
Swoją drogą po co się o to pytasz jak tam nie składasz.

Co do tych progów to ja myślę podobnie jak tin - albo spadną ale co pewniejsze pozostaną bz zmian lub lekko podskoczą nie więcej niż 10 pkt uważam.
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: rigor mortis »

Kaamilu, ja to jestem w zasadzie pewien, że owe progi albo spadną, albo pozostaną bez zmian, albo wzrosną.
rozkminiacz I.
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2007, o 17:36

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: rozkminiacz I. »

osteteczne progi 2006r:
wawa - 212
cm uj -216
wrocek - 198
lublin - 193
poznan - 166/200
slam - 187
bialy - 183
gdansk - 196
lodz - 196
pam - 190
umk bydg - 204

jak widac z 200pkt na wiekszosc uczelni sie dostawalo. w tym roku mysle ze z 220pkt sie wszedzie mozna dostac.pozdr
pigu³eczka;)

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: pigu³eczka;) »

A czy jest tu moŻe ktoś kto się wybiera na pielęgniarstwo?
Ja chcę na UJ, mam nadzieję, Że 80% bio rozsz, 56 wos rozsz i 87 pol podst wystarczy
Jak myślicie?
drlurra
Posty: 55
Rejestracja: 13 paź 2006, o 17:46

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: drlurra »

A skąd my to mamy wiedzieć?
Monik
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2007, o 14:17

Re: Biologia/Chemia/Fizyka - matura 2007, wasze wyniki

Post autor: Monik »

pigu&#x142eczka) pisze:A czy jest tu może ktoś kto się wybiera na pielęgniarstwo?
Ja) Tylko, że do Poznania.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości