Podręczniki

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Wieluss
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2013, o 16:27

Re: Podręczniki

Post autor: Wieluss »

Mam pytanko odnośnie repetytorium maturalnego z wydawnictwa GERG ? Warto je kupić
Wieluss
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2013, o 16:27

Re: Podręczniki

Post autor: Wieluss »

Przepraszam, chodzi oczywiście o wydawnictwo GREG
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Podręczniki

Post autor: Ósemka8 »

Jaki polecicie zbiór zadań do chem organicznej?
AgaAgucha
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2013, o 17:18

Re: Podręczniki

Post autor: AgaAgucha »

Kurde czytam to forum, planuje kupić podręczniki do chemii, ale nadal nic nie wiem:D Jedni piszą tak, inni inaczej:D Możne napiszę jakie mam wymagania bo to wydaje się być ważne:

nie umiem chemii, nigdy za nią nie przepadałam i nie rozumiałam, szkołę skończyłam 5 lat temu, nic nie pamiętam, chcę się uczyć od podstaw, cel- 85% na rozszerzeniu w 2014 (będę uczyć się pilnie))

co kupić? (jakie podręczniki, zbiory, repetytoria)
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Podręczniki

Post autor: goodman »

Wieluss pisze:Mam pytanko odnośnie repetytorium maturalnego z wydawnictwa GREG ? Warto je kupić
Nie warto, mimo niskiej ceny. Masa błędów, a także wielu tematów potrzebnych na rozszerzenie w nim po prostu nie ma.

edit: odpowiedź tyczy się tylko vademecum grega, nie zauważyłem, że greg wydał nowe repetytorium.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2013, o 20:47 przez goodman, łącznie zmieniany 1 raz.
Slowik
Posty: 133
Rejestracja: 9 sie 2012, o 20:48

Re: Podręczniki

Post autor: Slowik »

goodman pisze:Masa błędów, a także wielu tematów potrzebnych na rozszerzenie w nim po prostu nie ma.
To znaczy jakich? Jakich błędów i jakich tematów brakuje? Uczę się samodzielnie m.in. z tego repetytorium!
Awatar użytkownika
madalinka
Posty: 45
Rejestracja: 5 lis 2009, o 19:57

Re: Podręczniki

Post autor: madalinka »

niestety nie istnieje książka wolna od błędów.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Podręczniki

Post autor: goodman »

Slowik pisze: To znaczy jakich? Jakich błędów i jakich tematów brakuje? Uczę się samodzielnie m.in. z tego repetytorium!
Aa sorry, nie zauważyłem, że to chodzi zapewne o to nowe repetytorium, a ja pisałem odnośnie vademecum.
Tak na szybko napiszę tylko czego brakuje w vademecum:
Budowy przestrzennej cząsteczek (hybrydyzacja, VSEPR)
Efektów energetycznych reakcji
Kinetyki i statyki reakcji
Elektrochemii
Iloczynu rozpuszczalności
Właściwości pierwiastków bloku d.
Mechanizmów reakcji
Izomerii
Polimerów
W nowym repetytorium już to pewnie dodali, ale jego zawartosci nie sprawdze, gdyż go nie posiadam.
Awatar użytkownika
enamelum93
Posty: 190
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:56

Re: Podręczniki

Post autor: enamelum93 »

jeżeli chodzi o chemię organiczną, to zdecydowanie polecam Danikiewicza
AgaAgucha
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2013, o 17:18

Re: Podręczniki

Post autor: AgaAgucha »

madalinka, wiadomo, że polecisz mi bo chcesz sprzedać, ale pytanie: czy warto? jak szła Ci nauka z tych książek? proszę o opinie innych
Awatar użytkownika
madalinka
Posty: 45
Rejestracja: 5 lis 2009, o 19:57

Re: Podręczniki

Post autor: madalinka »

AgaAgucha, każda książka powinna być wybierana wobec własnych preferencji. Mam bogatą kolekcje książek bo wiele ich kupiłam, co nie znaczy, że wszystkie dobrze mi szły. To zależy od człowieku. Ja lubie analizować i porównywać wiedzę w różnych wydawnictwach. Wynajduje błędy oraz niedociągnięcia autorów. Nie ma książki idealnej, nie każdą książke będzie mi nam się dobrze czytało. Ważne jest, żeby przerobić maksymalną ilość zadań maturalnych, treningów maturzysty oraz testy wszelkiej maści. Kupiłam WSIP bo było sporo zdjęć doświadczeń a nie miałam ich w szkole, kupiłam Danikiewicza, który wybiega poza program, kupiłam repetytoria, żeby je przeczytać hurtem przed egzaminem sprawdzając czy wszystko pamiętam. Ot co, obsesja posiadania i czytania wszystkiego co wpadnie mi w ręcę.
Awatar użytkownika
La Morte Vivante
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2013, o 11:07

Re: Podręczniki

Post autor: La Morte Vivante »

Kiedyś przy okazji wizyty w Empiku zakupiłem coś takiego
1.jpg
Całą naukę teorii oparłem na tej właśnie książeczce, wydaje mi się, ze jest tam praktycznie wszystko. Jednak do nauki od zera się nie nadaje, bo jest bardziej w formie repetytorium.
Vethod
Posty: 74
Rejestracja: 7 lip 2012, o 17:47

Re: Podręczniki

Post autor: Vethod »

Witajcie. Chcialem sie dowiedziec jakie repetytorium warto kupic do chemii. Otoz greg i operon podobno sie nie nadaja do powtorek. Zastanwiam sie nad A.Persona tom I II. Ktos moglby sie na ten temat wypowiedziec? Czy macie inne propozycje jesli chodzi o repetytoria?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości