Stomatologia- jakie zęby ?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
bamboocha
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 14:41

Re: Stomatologia- jakie zęby ?

Post autor: bamboocha »

Jestem po 2gim roku i my również musieliśmy załatwić sobie zęby naturalne. Zajęcia przedkliniczne są po to, żeby poćwiczyć, a najlepsze do ćwiczenia są zęby naturalne. Oczywiscie Zachowawcza byla na zębach sztucznych. Pierwsze zajęcia z endodoncji też odbywały się na zębach sztucznych z korzeniami wypełnionymi czerwona farbką- efekty pracy były widoczne i o to chodziło. Reszte pracy wykonywaliśmy na własnych zebach. Ich zdobycie nie wymaga gimnastyki dlatego każdy jest to w stanie zrobić. Nasza docent odradzała zbieranie 8mek- są to zęby szczątkowe i bardzo różnorodne. Liczba kanałów tez nie jest regularna dlatego lepiej je omijać- zaoszczędzicie sobie pracy przy szukaniu i oczyszczaniu kanałów. Po roku krążyło kilka różnych teorii na temat przechowywania zębów- spirytus, woda utleniona, woda destylowana, sól fizjologiczna itp. Jedyną właściwą okazała się sól fizjologiczna.
sophijki
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2013, o 09:55

Re: Stomatologia- jakie zęby ?

Post autor: sophijki »

SPRZEDAM 3 ZĘBY! mam na sprzedaż górną prawą czwórkę i dwie dolne piątki. stan zębów jest dobry, wyrwane zostały w przeciągu ostatniego tygodnia do założenia stałego aparatu. Jeśli mam je przechowywać w jakimś specjalnym płynie, to proszę o napisanie mi jaki to ma być roztwór. zainteresowanych proszę o kontakt: [at].pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość