Dokąd na Akademię Medyczną?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Dokąd się wybierasz na studia?

Białystok
18
7%
Bydgoszcz
11
5%
Gdańsk
23
9%
Katowice
26
11%
Kraków
29
12%
Wrocław
36
15%
Łódź
19
8%
Poznań
35
14%
Szczecin
8
3%
Warszawa
38
16%
 
Liczba głosów: 243

Vojt@s
Posty: 37
Rejestracja: 12 cze 2007, o 12:46

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: Vojt@s »

Wlasnie patrzylem na strone wawy.5,36 osoby na miejsce na lek. a jeszcze 4 dni na skladanie dokumentow.rekord bedzie ? hmm ciekawe tylko po ile pkt z matur mieli =P bo albo maja po 40% i liczą na cud albo bedzie prog 250 ^^
rozkminiacz I.
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2007, o 17:36

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: rozkminiacz I. »

w wawie moze pierwszy prog byc bardzo wysoki tam chyba cala polska sklada papiery hehe. ciekawe jak bedzie we wrocku, to już jutro
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: Medycyna Lwów »

Na gronie Kandydatów na AM warszawa wypowiada sie sporo osób i nie było narazie nikogo, kto miałby poniżej 210 pkt, zazwyczaj maja ludzie w granicach 230-240, wiec próg będzie bardzo wysoki. Ludzie z 40% z matury jak ktoś wyżej pisze to raczej idą na te słabsze uczelnie typu Białystok, Bydgoszcz etc.
Vojt@s
Posty: 37
Rejestracja: 12 cze 2007, o 12:46

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: Vojt@s »

Słabsze ? sam jestes slaby lolQ ^^ ja tam akurat nie ide ale dam sobie glowe obciac ze wiele osob co pojdzie do bydgoszczy albo bialegostoku bedzie lepsza od ciebie Gadalem ostatnio ze studentką 2-iego roku lek z Wrocka i mowila ze po 1 roku odpada 40-50 osob w tym ci co byli laureatami (=setka z matury) ^_^
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: badger »

[at], chyba nie powiesz że te uczelnie są równorzędne z np UW, UAM czy UJ
Vojt@s
Posty: 37
Rejestracja: 12 cze 2007, o 12:46

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: Vojt@s »

Oczywiscie ze są rownorzędne ! Jedynie co moze sie roznic to troche posiadanie sprzetu nowoczesnego a z tym jest coraz lepiej wszedzie.z resztą sami sie przekonacie ^_^ , dajmy na to Bialystok: jest tam jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) klinika Neurochirurgii w Polsce.natomias Katowice i Zabrze słyną z najlepszych klinik Kardiochirurgii, i pracują tam o dziwo ! absolwenci nie tylko UJ itd ale tez tychslabszych uczelni, co ty na to ?
Powiem wam.ostro sie na cwaniactwie przejedziecie (ci ktorzy mysla ze jedna uczelnia jest lepsza a druga gorsza), nic na ten temat nie wiecie a mowicie brdzo duzo, dajmy na to taki kamil ktory jak widac nalezy do tych co: mówią co wiedzą i nie wiedzą co mówią ^_^
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: Medycyna Lwów »

oj jak zwykle coś ci sie w głowie pomieszało. Laureaci olimpiad zazwyczaj wyjeżdzaja na wymiany i wygrywają Aurea scapula - nawet w tym roku w czołówce był CMUJ I AM Waw w tym 4 laureatów zeszłorocznej OB.
Wiadomo skąd twoje rozgoryczenie, a ludzie mówią różne rzeczy - trzeba umieć selekcjonować informacje. No cóż może sie tego nauczysz na studiach jakiś.
CO dowyższości uczelni decyduje całość a nie jadna klinika - czytaj ze zrozumieniem - rankingi są ogółem dostępne też sie możesz zapoznać - kryterium jest właśnie ilość olimpijczyków, wyniki egzaminów końcowych, ilość profesorów, kadra i sprzęt.
undariel
Posty: 20
Rejestracja: 20 kwie 2007, o 23:45

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: undariel »

No właśnie. Sprzęt. Czy ktoś orientuje się, gdzie mógłbym znaleźć informacje na temat sprzętu (kierunek lekarsko-dentystyczny) używanego na uczelniach (Wrocław, Poznań, Szczecin)? Słyszy się bowiem różne rzeczy - a to że taka AM właśnie włożyła kasę w modernizację laboratoriów, a taka ma już przestarzałe. A w sumie jest to chyba kwestia dość istotna przy wyborze uczelni. Byłbym wdzięczny za pomoc.
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: arek(z) »

Rankingi rankingami, renoma renomą.
Ale prawda jest taka, że i tak wszystko zależy od studenta. Jeśli masz silną wolę do nauki i jesteś odpowiednią osobą to będziesz dobrym lekarzem tak samo po Warszawie jak i po Szczecinie, czy Białymstoku.
Rzeczywiście, rzuca się tu w oczy cwaniactwo niektórych osób. Wydawać by się mogło, że wypowiadają się tutaj sami doświadczeni studenci wyższych lat (powiedzieć można - pojedli wszystkie rozumy).
Życzę odrobiny samokrytyki i pokory - jeśli nie teraz, to na pewno na studiach da się tego nauczyć.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: Medycyna Lwów »

widzę ze argumenty masz podobne jak moja dziesięcioletnia kuzynka - wiadomo, że jak ktoś nie ma argumentu lub jest rozgoryczony to tak pisze właśnie - bardzo przykre. chyba sie o ostrzeżenie kolejne prosisz .
Co wypowiedzi arek(z) to akurat miałem rok na zastanowienie sie gidze pójść i bardzo uważnie czytałem o tych uczelniach i zbierałem opinię - stąd mówię.
Kajkosz
Posty: 45
Rejestracja: 5 lip 2007, o 14:49

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: Kajkosz »

Witam na forum

Ja papierki złożyłem do Wrocławia na farmacje i na lekarski. Na lekarski mam 257 punktów, ale jeśli dostanę się na farmację, to miejsce na lekarskim z pewnością wam zwolnię

Pozdrawiam,
Paweł
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: Gacek »

Kaamil i [at] - chłopaki nie macie co robić tylko prowadzić jakieś wojny i utarczki słowne Poziom dzieci z piaskownicy . Może byście wyładowywali swoje frustracje w inny sposób np. malując obrazki
A tak od siebie dodam, że każda sroczka swój ogonek chwali, i ze każdy będzie chwalił uczelnię na której mu zależy. Prawda jest taka, że polskie Akademie Medyczne są na dobrym poziomie. A ranking jest tylko rankingiem. Dlatego skończcie z tą wyższością Warszawy i Wrocławia nad resztą świata
Pozdrawiam
Gacek
_joanka_
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2007, o 22:19

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: _joanka_ »

[at] pisze:ale ty jestes dziamdziak


proszę nie stosować mojego słownictwa, radzę.

A co do reszty, to zgadzam się z ostatnią opinią, Wasze wypowiedzi są emocjonalne, mówicie już nie na temat AM, tylko krytykujecie siebie nawzajem. To do niczego nie prowadzi.

Składam papiery tylko do Wrocławia i tylko na lekarski, tak zdecydowałam, ale nie będę się upierać, że jest to lepsza uczelnia niż poznańska warszawska czy inna. Pewnie są na podobnym poziomie. Co do wyposażenia uczelni, to coś co w ostatnich latach, m.in dzięki dotacjom z UE, ulega zmianom na lepsze. Poza tym liczy się też kadra, a także warto przeanalizować wyniki LEP-u.

Życzę powodzenia, do zobaczenia na studiach!:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 55 gości