Jakie to będą kierunki?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
Powerfulka
Posty: 4
Rejestracja: 9 sie 2012, o 15:52

Jakie to będą kierunki?

Post autor: Powerfulka »

Interesują mnie pewne zagadnienia, tylko sama nie jestem do końca zorientowana po jakich kierunkach mogłabym się nimi zajmować. Wszystko jedno czy w Polsce czy za granicą. A dokładniej chodzi mi np. o terapię genową, badania nad szczepionkami, immunoterapię. Jaki kierunek byłby dla mnie odpowiedni - biotechnologia medyczna, medycyna z właściwą specjalizacją, czy może jeszcze coś innego?
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Jakie to będą kierunki?

Post autor: _Samira_ »

Biotechnologia, inżynieria biomedyczna, fizyka medyczna.
Biologia, matma, chemia, fizyka.
I angielski. Bo placówki badawcze w Pl kasą nie śmierdzą, a sprzęt, badania itd są drooogie. Dobrze więc pomyśleć o zagranicy, jeśli nie na studia to po. Oczywiście jest bardzo ciężko
Niedawno była chyba moda na biotechnologię, więc prawdopodobnie na rynku jest przesyt specjalistów
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Jakie to będą kierunki?

Post autor: deVries »

Lekarski + odpowiednie koła naukowe. Ewentualnie biotechnologia, polecam na UWr - we Wrocławiu jest Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, mają koło naukowe, można tam robić praktyki i pisać pracę magisterską.

A inżynieria biomedyczna czy fizyka medyczna nie mają za wiele wspólnego z immunologią czy terapią genową Chemia i fizyka to samo.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Jakie to będą kierunki?

Post autor: _Samira_ »

A inżynieria biomedyczna czy fizyka medyczna nie mają za wiele wspólnego z immunologią czy terapią genową Chemia i fizyka to samo.
Wg np

Kod: Zaznacz cały

erk.uj.edu.pl/studia/1881/1/s
jednak trochę mają
Ale pewnie masz rację lekarski daje najwięcej możliwości
A pisząc o fizyce i chemii miałam na myśli przedmioty maturalne - wzykle są do wybory przy rekrutacji na takie kierunki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości