Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
hania0501
Posty: 93
Rejestracja: 24 lut 2013, o 15:26

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: hania0501 »

głupie są zadania z operonami (nie ogarniam )
Awatar użytkownika
MsHannah
Posty: 294
Rejestracja: 18 lis 2011, o 20:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: MsHannah »

Niech mi ktos powie, dlaczego ma byc odpowiedz korzen Ja myslalam ze to jest tak, ze tych bialek go wiazacych i dezaktywujacych jest wiecej tam, gdzie tego kadmu jest mniej no bo tak jakby lepiej go zdezaktywowaly przez co go zniszczyly?
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Calvino »

No ale jaki w tym problem,przecież masz tabelkę.Tutaj nie wolno za dużo myśleć.
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: skface »

No w korzeniu jest więcej białek wiążących kadm, bo jest w nich większa zawartość kadmu. Chyba jasne ?
Awatar użytkownika
MsHannah
Posty: 294
Rejestracja: 18 lis 2011, o 20:33

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: MsHannah »

Krebse pisze:No ale jaki w tym problem,przecież masz tabelkę.Tutaj nie wolno za dużo myśleć.
Skoro zadaje pytanie to mam problem, prawda? Slepa nie jestem i widze ze mam tabelke, po prostu inaczej zrozumialam to zadanie.

slayer9 pisze:No w korzeniu jest więcej białek wiążących kadm, bo jest w nich większa zawartość kadmu. Chyba jasne ?
Dzieki, o taka odpowiedz mi chodzilo.
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: Calvino »

MsHannah, Ale jak inaczej można było zrozumieć to zadanie?Poćwicz czytanie ze zrozumieniem.
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: skface »

Cytat z Bukały:
.Jednego psa nakarmiono, a drugiego nie. Następnie połączono układy krwionośne tych psów. (.)
Ktoś wie w jaki sposób łączy się układy krwionośne psów ?
Awatar użytkownika
cerebrum
Posty: 105
Rejestracja: 17 gru 2012, o 13:14

Re: przygotowania do matury 2013

Post autor: cerebrum »

Krebse pisze:MsHannah, Ale jak inaczej można było zrozumieć to zadanie?Poćwicz czytanie ze zrozumieniem.
Z całym szacunkiem, ale jeszcze nie jesteś na tyle rozwiniętym człowiekiem, żeby takie komentarze dawać. To nie jest forum w stylu zadał pytanie - ale głąb, musi poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem", jeżeli tego nie rozumiesz to się nie udzielaj, jeśli ktoś się o coś pyta to znaczy że chce to zrozumieć (to oznaka inteligencji, tylko mądra osoba umie się przyznać że czegoś nie umie, btw lepiej sie teraz pytac niz po maturze), a tylko mało inteligentne osoby (takie jak ty) piszą takie durne, wręcz żałosne komentarze.
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: szluwka »

jak dzisiaj w takim jednym zadanku z czerwca że u muszki owocowej gen barwy ciała leży w chromosomie X a nie w autosomie ale jak mi przyjdzie uzasadnić to za ch*** nie wiem jak napisać
taa. mimo, że przyrost wiedzy jest, mimo, że nawet w głowie mam ułożone wytłumaczenie, to czasem zbyt zawile, albo na odwrót-zbyt prosto napiszę. łot da fak.
Awatar użytkownika
hania0501
Posty: 93
Rejestracja: 24 lut 2013, o 15:26

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: hania0501 »

szluwka- mam tak samo
Awatar użytkownika
MsHannah
Posty: 294
Rejestracja: 18 lis 2011, o 20:33

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: MsHannah »

Hmm czy wam tez zjadlo czesc postow?
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: _Samira_ »

Zjadło. Pewnie moderacja. Ale posty Krebse były na takim poziomie że niewielka strata
Cały dzień nad biologią a przerobiłam tylko układ pokarmowy i krwionośny - teoria i zadania z Witka i Parku Edukacja. Wydaje mi się, że mam strasznie kiepskie tempo.
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: skface »

Znacie jakieś strony gdzie będą dobrze opisane reakcje sulfonowania i nitrowania ? Jakie związki im ulegają, co powstaje itp. Bo w moim podręczniku z Nower Ery napisali ledwie 2 zdania i tyle.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości