Bioinformatyka

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
kizia

Bioinformatyka

Post autor: kizia »

Czy ktoś się orientuje gdzie moŻna studiować bioinformatykę jako odrębny kierunek a nie jako specjalizację informatyki czy biotechnologii
Wiem, Że istnieje taki kierunek na UAM w Poznaniu, ale czy gdzieś indziej teŻ?
Szukałam w internecie i nie znalazłam innej uczelni, ale moŻe ktoś z was wie.

Jeszcze jedno - czy trudno jest się dostać na UAM na bioinformatykę? Ile osób jest na roku? Bardzo mi zaleŻy na tym kierunku i jeśli ktoś z Was to studiuje to proszę od odpowiedź:)

Pozdrawiam
alejandro16
Posty: 2
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 17:10

Re: Bioinformatyka

Post autor: alejandro16 »

Studenci poznają podstawową wiedzę z zakresu nauki o człowieku, anatomii, fizjologii oraz szeregu zjawisk dotyczących patologii człowieka.
Celem kształcenia na tej specjalności jest profesjonalne przygotowanie do stosowania skutecznych metod oraz sposobów przewidywania, rozpoznawania oraz rozwiązywania problemów związanych z zapobieganiem zakażeniom zakładowym.

Absolwenci epidemiologii z biostatystyką będą potrafili wdrożyć lub zaktualizować rejestr i nadzór epidemiologiczny, nawiązać merytoryczną współpracę z lekarzami, mikrobiologami, pielęgniarkami, położnymi oddziałów i bloków operacyjnych. Poznają także szeroki zakres wiedzy fachowej w zakresie epidemiologii oraz przepisów prawnych kodyfikujących ten obszar.
Absolwenci będą mogli podjąć pracę w urzędach administracji państwowej na różnych poziomach organizacyjnych, w instytucjach naukowo-badawczych w obszarze ochrony zdrowia, na wyższych uczelniach, w państwowych inspekcjach sanitarnych, w wieloprofilowych szpitalach, w instytucjach funkcjonujących w obszarze opieki społecznej, ubezpieczeń itp. Znajdą również zatrudnienie w szpitalach, przychodniach i jednostkach medycznych jako statystycy medyczni, zajmujący się m.in. opracowywaniem danych dotyczących leczenia.

W programie studiów m.in.:

*
demografia,
*
biostatystyka,
*
ocena stanu zdrowia populacji i metody badań epidemiologicznych,
*
epidemiologia chorób zakaźnych,
*
etyka i zasady praktyki epidemiologicznej.

Specjalność realizowana od 4. semestru na studiach I. stopnia.

pozdrs
kazik

Re: Bioinformatyka

Post autor: kazik »

kizia a jak Ci poszla maturka ?
kizia

Re: Bioinformatyka

Post autor: kizia »

alejandro - dzięki wielkie za odpowiedź )

kazik - zdawałam matme i dostałam 62 z rozszerzonej i 76 z podstawowej
ciekawe czy mnie przyjmą w poznaniu z takimi wynikami haha
kazik

Re: Bioinformatyka

Post autor: kazik »

A kiedy pisałaś mature?
kizia

Re: Bioinformatyka

Post autor: kizia »

Rok temu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości