błędnik - perylimfa a endolimfa

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

błędnik - perylimfa a endolimfa

Post autor: cordis »

Mam problem
Czy dobrze to rozumiem
Pomiędzy błędnikiem kostnym a błoniastym znajduje się perylimfa, więc można powiedzieć że ( teraz cytuje odpowiedź ze zbioru zadań ) Wnętrze błędnika kostnego wypełnia perylimfa

Wewnątrz błędnika błoniastego znajduje się endolimfa, która odpowiada za utrzymywanie równowagi i powstawanie wrażenia słuchowego.

Czy to mniej więcej dobrze rozumiem, i jeszcze jedno pytanie jakie funkcje spełnia perylimfa
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: błędnik - perylimfa a endolimfa

Post autor: Wendigo »

Nie wiem czy można napisać, że wnętrze błednika kostnego wypełnia perylimfa, wątpię. Można powiedzieć, że przestrzeń która znajduje się między błędnikiem kostnym a błoniastym (przestrzeń przychłonkową) wypełnia perylimfa.

Jeżeli chodzi o funkcje przychłonki, to wydaje mi się, że przede wszystkim umożliwia swobodne unoszenie się błędnika błoniastego. Bez perylimfy opadałby na dno błędnika kostnego, nie mogąc pełnić swojej funkcji.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości