Studenci a matura próbna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Studenci a matura próbna

Post autor: Lunette »

Hej!
Chciałabym się zapytać osób, które dostały się ostatecznie na medycynie i już studiują - ile mieliście punktów z matur próbnych (okolice listopada, stycznia i marca?), a ile ostatecznie wyciągnęliście na normalnej maturze z biologii?
qucer330
Posty: 55
Rejestracja: 13 sie 2012, o 09:25

Re: Studenci a matura próbna

Post autor: qucer330 »

Mi się wydaję, że musieli mieć powyżej 95% na każdej maturze próbnej, inaczej nie mogli by nawet myśleć o tak prestiżowych studiach jak kierunek lekarski. Nawet jeśli po słabych maturach próbnych (< 95%) uczyli się z potrójną intensywnością ich los i tak był już przesądzony, albowiem czekała na nich łopata.
________

Re: Studenci a matura próbna

Post autor: ________ »

pamietam (to bylo w listopadzie 2010) u mnie w klasie to Ci ludzie co mieli z probnych operonowskich 80 cos, ponad 80 z biologi i chemii to sie podostawali na lekarski (ja poprawialam, to sie nie wypowiadam o sobie )

Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Studenci a matura próbna

Post autor: Lektom »

jeśli chodzi o biologie moje matury próbne które pisałem w szkole wychodziły przeciętnie o 10 % mniej niż majowa.
Chemię pisałem podobnie jak w maju
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Studenci a matura próbna

Post autor: mickey_mouse »

Lektom pisze:jeśli chodzi o biologie moje matury próbne które pisałem w szkole wychodziły przeciętnie o 10 % mniej niż majowa.
Chemię pisałem podobnie jak w maju
ej, ale ty się całe LO uczyłeś w takim razie! To oszukaństwo!
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Studenci a matura próbna

Post autor: lith »

Ja z próbnych pisałem tylko jakąś śmieszną operonową z chemii, jakoś w 1 semestrze 3 klasy. Nie pamiętam, ale coś koło 40%.
Awatar użytkownika
[Aspiryna]
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2009, o 13:49

Re: Studenci a matura próbna

Post autor: [Aspiryna] »

Maturami próbnymi nie warto się w ogóle sugerować, szczególnie tymi operonowskimi, no może tą styczniową OKE, ale i tak jest sprawdzana przez nauczycieli LO. Na moim przykładzie? W styczniu 2012 biologia R OKE: 60%, maj 2012 biologia R CKE: 93%.
cricoid
Posty: 321
Rejestracja: 20 lis 2011, o 12:27

Re: Studenci a matura próbna

Post autor: cricoid »


Ja miałam ta niskie wyniki z pierwszych matur, ze nawet nie napisze, a jakos ogarnęłam.
"Matura Operonu to nie matura. przynajmniej jeśli chodzi o biologie.
Poszperajcie trochę w necie i poszukajcie matur z drugiego terminu matury ( z czerwca ) i chyba dość fajne ma jeszcze Poznań i Witowski ( tylko to typowa matura pod jego zbiór, i nie wiem czy juz jest z tego roku).
I na nich możecie się sprawdzić
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Studenci a matura próbna

Post autor: mickey_mouse »

btw. Witek robi próbne z biologii?
cricoid
Posty: 321
Rejestracja: 20 lis 2011, o 12:27

Re: Studenci a matura próbna

Post autor: cricoid »

Nie, chyba tylko z chemii. Ale dobrze że nie robi, bo jego zbiory z biologii nie sa rewelacyjne .
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Studenci a matura próbna

Post autor: mickey_mouse »

Mam o nich podobną opinię, tylko troszkę dosadniejszą
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Studenci a matura próbna

Post autor: goodman »

A tam narzekacie na te zbiory Witka Mi one 85% dały, bo innych nie zdążyłem nawet zacząć D

Co do tematu, próbne operonu to nie matury. Ja sie uczyłem zacząłem uczyć bioli od zera zaledwie 2 miesiące przed tymi maturami i miałem z niej jakims cudem aż 73%. Sporo tam pytań tez z dupy wziętych na niej było. P

iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: Studenci a matura próbna

Post autor: iori »

Pamiętam doskonale swój wynik z matury próbnej z chemii, bo wynosił całe. 37% :D Pamiętam, bo z tego powodu wychowawczyni (uczyła chemii) prosiła mnie abym do matury z tego przedmiotu nie podchodziła i zasugerowała abym w ogóle profil klasy zmieniła. W listopadzie!

W każdym razie krótko po tym wzięłam korki i maturkę pocisnęłam na 72%, a rok później poprawiłam na 82%. Nie ma się co stresować wynikami z próbnych. Średnio faktycznie większość ma o 10% wyższy wynik w maju, ale np moja klasa to jakiś wyjątek był, bo sporo osób napisało o 20-30% lepiej

Wynik z biologii natomiast mi się zatarł w pamięci
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości