Od czego zacząć?

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Od czego zacząć?

Post autor: Bioguah0 »

Witam. Mam pytanie: Od czego zacząć naukę do Olimpiady Chemicznej? Co prawda jestem dopiero w 3 gimnazjum, ale ciągle zastanawiam się nad udziałem w 1 klasie. Lubię chemię, ba! - uwielbiam Wiem, że sukces w 1 klasie jest prawie nie osiągalny, jednak chyba warto spróbować. Tak więc od czego powinnam zacząć? Czy I etap obejmuje materiał z trzech lat, czy tylko z klasy I? Nawet jeśli nie spróbuję od razu, to na pewno kiedyś wystartuję. Dlatego proszę was o ukierunkowanie.
marangan
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2010, o 07:46

Re: Od czego zacząć?

Post autor: marangan »

Nie wiem na jakim poziomie jest Twoja wiedza, ale jeśli jesteś zupełnie początkujący to najlepiej zacząć od materiału z lo i stopniowo go sobie rozszerzać literaturą zalecana, która jest podana na stronie olimpiady -książki dostępne w bibliotekach. Dla początkujących najlepszy chyba na początek mcmurry. Warto zapoznać sie z zadaniami z poprzednich edycji - także dostępne na stronie olimpiady. Pomocne może okazać sie chemicalforum.eu-jest tam dział olimpiady chemicznej. Dobrze żebyś miał tez dobrego nauczyciela, ale nie jest to konieczne. Laboratorium jest dopiero na II etapie,ale warto coś wiedzieć o analizie jakosciowej. Około czerwca ukażą sie zadania wstępne- dlatego warto zacząć naukę od zaraz.

Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: Od czego zacząć?

Post autor: Bioguah0 »

Dziękuję za wskazówki. Właściwie to nie wiem czy nie lepiej byłoby wziąć się jednak za biologię. no ale nad tym jeszcze się poważnie zastanowię

marangan
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2010, o 07:46

Re: Od czego zacząć?

Post autor: marangan »

Jedno drugiego nie wyklucza. Wręcz powinno iść w parze, bo wszystkie procesy biologiczne to praktycznie chemia powodzenia.

Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: Od czego zacząć?

Post autor: Bioguah0 »

Racja, tym bardziej, że marzy mi się medycyna. Jednak mimo wszystko wyznaję zasadę: Jeden a porządnie- wolę wziąć udział w jednym i coś osiągnąć, niż próbować w kilku z marnym skutkiem. chyba, ze chemia w 2 klasie, zaś biologia w 3 lub odwrotniegt

tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Od czego zacząć?

Post autor: tchorz »

E tam spokojnie można zacząć jedno i drugie. Gorzrej jak nie będzie olimpiad bo podobno nie ma pieniedzy i nie zrobili przetargu.
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: Od czego zacząć?

Post autor: Bioguah0 »

Wstydem jest oszczędzać na edukacji. Miejmy nadzieje, ze olimpiady zostaną jednak

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Od czego zacząć?

Post autor: Smile_Forever »

Polecam moje notatki do nauki przed Olimpiadą!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości