Z niestacjonarnych na stacjonarne

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
jkalodont
Posty: 19
Rejestracja: 17 mar 2013, o 12:26

Z niestacjonarnych na stacjonarne

Post autor: jkalodont »

Mam kilka pytań o wetę na SGGW.
1. czy jeśli dostanę się na niestacjonarne to mogę potem przenieść się na stacjonarne przed 6 semestrem? Jeśli tak, to na jakich zasadach?

2. Czy składając papiery na stacjonarne muszę je też złożyć na niestacjonarne jeśli chcę mieć taką opcję na zaś", czy jeśli się nie dostanę na stacjonarne to jestem automatycznie zakwalifikowana na niestacjonarne (oczywiście z odpowiednią iloscią punktów)
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Z niestacjonarnych na stacjonarne

Post autor: talagia »

1. Nie ma takiej możliwości. Co gorsza od tego roku płaci się za studia nie przez 6 semestrów tylko przez 11 - czyli całe studia.
2. W systemie elektronicznym zaznaczasz, że chcesz brać udział w rekrutacji na studia niestacjonarne (w innym wypadku biorą pod uwagę tylko stacjonarne) - jak się tego nie zaznaczy, to nie ma później możliwości startować na ten tryb.
Awatar użytkownika
jkalodont
Posty: 19
Rejestracja: 17 mar 2013, o 12:26

Re: Z niestacjonarnych na stacjonarne

Post autor: jkalodont »

dziękuję bardzo za pomoc.

Pierwszy raz słyszę, że trzeba płacić za całe studia. Jest jakieś oficjalna informacja o tym? Jeśli tak poprosilabym link
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Z niestacjonarnych na stacjonarne

Post autor: talagia »

Czas trwania studiów niestacjonarnych to 11 semestrów. Swoją drogą taką informację dostałam podczas dni otwartych SGGW z góry i taką miałam przekazywać chętnym na weterynarie
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Z niestacjonarnych na stacjonarne

Post autor: micra »

ale jeśli się po roku na niestacjonarnych dostanie normalnie z rekrutacjito przeniosą na drugi rok?

a wie ktoś może jak jest teraz we Wrocławiu
czy dalej studenci niestacjonarni zostają przeniesieni na stacjonarne po 6 semestrach
kiedyś widziałam taką informację
ale teraz nie mogę jej znaleźć
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Z niestacjonarnych na stacjonarne

Post autor: talagia »

micra pisze:ale jeśli się po roku na niestacjonarnych dostanie normalnie z rekrutacjito przeniosą na drugi rok?
nie - zaczynasz znowu od 1
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Z niestacjonarnych na stacjonarne

Post autor: micra »

niby dlaczego, przecież mam zaliczony rok
bez sensu
ale chyba na innym uczelniach można tak zrobić?
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Z niestacjonarnych na stacjonarne

Post autor: talagia »

Oczywiście nigdzie nie ma żadnej oficjalnej informacji na ten temat. Myśląc logicznie to uczelni nie opłaca się taka opcja - każdy by prędzej czy później poprawił maturę i z przyjemnością nie płacił tych 44 tysięcy wskakując sobie na dzienne. Z tego co mi wiadomo w Wrocławiu również nie można już w ten sposób przenosić się na dzienne studia.

Dlatego trzeba się spiąć i ładnie napisać maturę
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Z niestacjonarnych na stacjonarne

Post autor: micra »

Zawsze ten plan awaryjny się posypał. Szkoda
ale w takim razie na medycynie też się nie da tak przenosić a większość mówi że jest taka możliwość
czyżby weta znowu miała gorzej
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Z niestacjonarnych na stacjonarne

Post autor: talagia »

Najlepiej kontaktuj się indywidualnie z dziekanatem - ja interesowałam się tym kilka lat temu
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Z niestacjonarnych na stacjonarne

Post autor: micra »

W każdym razie dziękuje za informacje. Jak się odpukać nie uda to będę musiała szukać jakiejś alternatywy

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości