Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: deVries »

Raczej tylko chwytliwa nazwa, jak się interesowałem tym kierunkiem to w programie ta lekowość objawiała się chyba dwoma czy trzema przedmiotami o surowcach roślinnych i analizie leków, w małym wymiarze godzin. Lepiej iść na zwykłą chemię na dobrą uczelnię i ukierunkować się na chemię organiczną. Albo farmacja, jeśli nie tylko chemiczna strona leków cię interesuje
Awatar użytkownika
Shenzi
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 19:24

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: Shenzi »

Dzięki Ci za odpowiedź dobry człowieku!
Czyli chyba jednak będzie zwykła chemia.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Gdzie i jaką CHEMIĘ?

Post autor: deVries »

Wiesz, poszukaj programu bo może coś się zmieniło, ale chemik powinien być przede wszystkim chemikiem, a czy leków czy biologicznym to takie kosmetyczne różnice, najczęściej na wyrost. Kiedy ja myślałem o chemii to polecano mi z uniwersytetów UW, UAM i UWr, z politechnik PW i PWr i myślę, że tam się warto pokierować. Jesli myślisz o pracy przy lekach to może ten artykuł cię zainteresuje

Kod: Zaznacz cały

pubs.acs.org/cen/employment/8125/8125medicinal.html
z 2003, ale taki ogólny pogląd jakiś na sprawę daje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości