Rekrutacja Lekarsko Dentystyczny

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
twojekopytko
Posty: 24
Rejestracja: 21 lut 2013, o 16:43

Re: Rekrutacja Lekarsko Dentystyczny

Post autor: twojekopytko »

Matura zweryfikuje:D Nie dziekuje
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Rekrutacja Lekarsko Dentystyczny

Post autor: Izuzet »

Kim jest wielki K? To już nie ma wielkiego M?
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Rekrutacja Lekarsko Dentystyczny

Post autor: Wendigo »

twojekopytko pisze:Ok. Chciałaam zapytac jeszcze jak to jest zalozmy ze jest 100 miejsc na rok a do 1-go terminu rejestruje się np 150 osob , napewno z nich da się wybrac 100 najlepszych więc jak to potem śmiga te następne rekrutacje ? Chodzi o to, ze np osoby ktore nie dowiozły papierów lub zrezygnowały są usuwane z list a nastepne rekrutacje są po to by te brakujące miejsca uzupełnić ?
Nie ma oddzielnych rekrutacji do poszczególnych terminów. Rejestrujesz się tylko raz.
twojekopytko pisze:hciałam więc zapytać kiedy są wyniki pierwszej rekrutacji*mniej więcej), bo jak dobrze doczytałam nie jest tylko jedna.Jeżeli nie jest tylko jedna to w jakich odstepach czasu są następne i wogole jak to wszystko wyglada
Między pierwszymi listami odstęp czasu jest niewielki, rzędu 3-4 dni. Później ta różnica się zwiększa, nowa lista pojawia się na przykład co tydzień. Do sierpnia jest 5-6 list rankingowych. W sierpniu rekrutacja zostaje zawieszona. Na początku września rekrutacja zostaje znowu otwarta i tak prawie do października aż do zapełnienia wszystkich miejsc. Ostatecznie list może być nawet 10.
zetuzetia
Posty: 341
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 20:23

Re: Rekrutacja Lekarsko Dentystyczny

Post autor: zetuzetia »

Izuzet pisze:Kim jest wielki K? To już nie ma wielkiego M?
Wielki K to wielki M (K.M.)
Monia_22
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 21:59

Re: Rekrutacja Lekarsko Dentystyczny

Post autor: Monia_22 »

Witam,
Piszę w tym roku maturę i mam cel aby dostać się na kierunek lekarsko -dentystyczny do Zabrza. Zdaję wiadomo : biologia i chemia R. Natomiast ciężko u mnie z fizyką ponieważ nie lubię się jej uczyć i powiem szczerze, że nie rozumiem większości przez nauczycielkę która mnie uczyła Z tego co czytałam we wcześniejszych postach na 1 roku jest biofizyka i dużo ludzi odpada. I moje pytanie czy rzeczywiście biofizyka jest brdzo trudna? Czytałam coś o niej, ale martwię się że sobie nie poradzę.
Druga sprawa: jak jest z planem zajęć czy są one i w zabrzu i w kato? bo nie wiem gdzie ewentualnie miałabym zamieszkać.
I ostatnia sprawa: Czy na lek-dent studenci mają jakieś życie towarzyskie?
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Rekrutacja Lekarsko Dentystyczny

Post autor: halidor »

biofizyka jest bardzo latwa dla osob ktore lubia fizyke,
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Rekrutacja Lekarsko Dentystyczny

Post autor: Karolajn18 »

halidor pisze:biofizyka jest bardzo latwa dla osob ktore lubia fizyke,
powiedziała osoba, która miała biofizykę na studiach i zdała egzamin na 5. Jak nic nie wiesz na ten temat to się lepiej nie wypowiadaj.
Monia, jeśli chodzi o biofizykę w Zabrzu to wejściówki z ćwiczeń jeszcze ujdą, ale egzamin jest trudny (w porówananiu do innych w sesji zimowej), bo jest w formie ustnej i jest trochę materiału do ogarnięcia. W dodatku są jeszcze czasochłonne sprawozdania, no i zależy na jakiego asystenta się trafi. Nie stresuj się na zapas i nie ulegaj plotkom, tak naprawdę to wszystko jest do przejścia, nawet te trudniejsze przedmioty.
Życie towarzyskie - oczywiście, że jest. Semestr pierwszy jest trochę ciężki, bo jest mnóstwo przedmiotów i 4 egzaminy, ale drugi już bardziej luźny.
Co do mieszkania - to rokitnica/helenka na 1 roku, bo tu jest większość przedmiotów. Jeździ się jeszcze 1/2 razy w tygodniu do bytomia, a w katowicach to już na późniejszych latach.
Monia_22
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 21:59

Re: Rekrutacja Lekarsko Dentystyczny

Post autor: Monia_22 »

Dziekuję
A jeszcze się zapytam czy ewentualnie można zamieszkać w katowicach w akademiku i dojeżdżać do zabrza, czy takie rozwiązanie byłoby bardzo czasochłonne i męczące?
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Rekrutacja Lekarsko Dentystyczny

Post autor: Karolajn18 »

Monia_22, teoretycznie można, chyba, że chcesz wstawać o 4 i wracać o 22. Dojazd ok 1,5-2 godziny, jeśli nie masz auta. Są ludzie pochodzący z Katowic i mieszkający w Zabrzu, bo jest tak fatalny dojazd a niby tylko 20 km (ukochane kzk gop ).
W Zabrzu też są akademiki i to praktycznie na uczelni, więc wstajesz 15 min przed zajęciami i spokojnie zdążysz
Monia_22
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 21:59

Re: Rekrutacja Lekarsko Dentystyczny

Post autor: Monia_22 »

A zastanawiam się jeszcze nad farmacją.Wiecie może jak wygląda sytuacja z farmacją na śum, czy większość zajęć odbywa się w Sosnowcu czy w Katowicach? I jak jest z dojazdem z Katowic do Sosnowca? Trochę zależy mi aby zamieszkać w Katowicach
Awatar użytkownika
twojekopytko
Posty: 24
Rejestracja: 21 lut 2013, o 16:43

Re: Rekrutacja Lekarsko Dentystyczny

Post autor: twojekopytko »

Monia jak poszla matura ? ja się troche załamałam
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Rekrutacja Lekarsko Dentystyczny

Post autor: Izuzet »

Ja jeszcze o tej biofizyce powiem dwa słowa.
Bo to jest tak, wszyscy przerażeni biofizyką, że jaka to ona nie jest trudna i na pewno nie zdamy! A tak naprawdę, jakby się zmusić do uczenia się wcześniej, niż dzień przed zaliczeniem, to da się ogarnąć prawie każdy temat (chociaż niektórych się chyba nie da, wtedy pozostaje nauczyć się na pamięć), poza tym, 90% pytań do większości asystentów się powtarza, więc w akcie desperacji można się nauczyć tylko odpowiedzi na pytania z danego tematu. Tylko te sprawozdania - wykresy na papierze milimetrowym i tony makulatury i mnóstwo bezsensownego liczenia. Ale wszystko można wklepać w excela, który zrobi to za Ciebie. Tylko, że trzeba wszystko pisać ręcznie, zajmuje to o 110% więcej czasu niż wydrukowanie. No i właściwie tyle. Idę się uczyć do egzaminu, bo lekarski ma go w sesji letniej.
Monia_22
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 21:59

Re: Rekrutacja Lekarsko Dentystyczny

Post autor: Monia_22 »

Matura z chemii nie wiem jak ją określić, też się załamałam, na dzienne raczej się nie dostanę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość