Biotechnologia na PW

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
degra
Posty: 51
Rejestracja: 2 lip 2011, o 21:55

Biotechnologia na PW

Post autor: degra »

Cześć!
Wielkimi krokami zbliża się do mnie matura 2012 stąd też mój ból głowy, co by tu począć w życiu jednym z moich pomysłów jest biotechnologia na politechnice warszawskiej, specjalizacja leki i kosmetyki. Co o tym kierunku sądzicie? Jak z pracą? Stopień trudności? Dodam, iż moją najmocniejszą stroną jest właśnie matematyka i chemia uwielbiam się ich uczyć, nie sprawia mi to żadnych trudności, dlatego kiedy trafiłam na ten kierunek pomyślałam : o, to może być coś dla mnie! z tym,że ja kompletnie nie wiem z czym to sie je, wiążę itp.wydaje mi się to bardzo ciekawe, ale czy rzeczywiście tak jest? będę Wam wdzięczna za jakiekolwiek informacje na ten temat!
agusia0035
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2012, o 15:55

Re: Biotechnologia na PW

Post autor: agusia0035 »

Dużo nie mogę Ci powiedzieć, bo studiuję we Wrocławiu, ale chyba na każdej politechnice na pierwszym roku masz najwięcej matematyki (analiza matematyczna, algebra), ważna jest również fizyka, ale to już zależy chyba od tego na jakich wykładowców trafisz.
Takie przedmioty jak biologia i chemia masz raczej prowadzone od podstaw) Dopiero od drugiego semestru zaczyna się coś dziać - wprowadzenie przedmiotów mniej ogólnych z tego zakresu.
Amicitia992
Posty: 10
Rejestracja: 25 maja 2011, o 11:23

Re: Biotechnologia na PW

Post autor: Amicitia992 »

Biologia i chemia nie są aż w takiej podstawie jakby to się mogło wydawać. Owszem, część biologii to banał, ale część nie, zwłaszcza biologia komórki. Chemia pierwszy semestr, tylko ćwiczenia to powtórka z liceum, wykłady idzie ogarnąć, ale to całkiem nowe rzeczy. Fizyka też raczej do zaliczenia. Matma jest trudna i ja też lubiłam się jej uczyć aż do października ubiegłego roku. No teraz już mniej Jest ciężka, tym bardziej że było się w klasie z podstawą matmy. Egzaminy ustne są z matematyki! Ale udaje się je zaliczyć ) Student wszystko potrafi Ogólnie polecam, bo w drugim semestrze całkiem ciekawe zajęcia się zaczynają, ale pracę to chyba będziemy szukać za granicą niestety.
Łukaszek
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2012, o 15:51

Re: Biotechnologia na PW

Post autor: Łukaszek »

Witam, ja również rozważam składanie papierów właśnie na PW i zastanawia mnie jak tam jest z fizyką. Naprawdę nie przepadam za tym przedmiotem i nauka fizyki nie sprawia mi przyjemności, reszta wręcz przeciwnie, myślę, że podołam . A więc, czy dla zupełnego głąba z fizyki istnieje możliwość ogarnięcia materiału?

Dzięki za odp.
bombik
Posty: 341
Rejestracja: 19 cze 2011, o 08:46

Re: Biotechnologia na PW

Post autor: bombik »

wybiera się ktoś w tym roku ? : )
Łukaszek
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2012, o 15:51

Re: Biotechnologia na PW

Post autor: Łukaszek »

Właśnie ja się wybieram, ciekawe jakie będą tegoroczne progi
Amicitia992
Posty: 10
Rejestracja: 25 maja 2011, o 11:23

Re: Biotechnologia na PW

Post autor: Amicitia992 »

Jeśli dostaliście się, to gratki i nie martwcie się fizyką. Łatwo zdać, tylko trzeba się przez chwilę trochę pouczyć. Szczerze? Nigdy się jej za bardzo nie uczyłam, a mam ją już z głowy Lepiej zamartwiać się innymi przedmiotami P
Madzialenka90
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2012, o 22:26

Re: Biotechnologia na PW

Post autor: Madzialenka90 »

Powiedzcie mi jakie przedmioty biorą na biotechnologię pw pod uwagę, bo nie mogę znaleźć.
Czy koniecznie trzeba matme i czy istnieje możliwość przyjęcia tylko z rozsz biol, rozsz chem i rozsz fiz?

Może jakiś link albo przeliczniki ktoś wklei.
Z góry dzięki, bo wy jesteście obczajeni już w tej kwestii
Amicitia992
Posty: 10
Rejestracja: 25 maja 2011, o 11:23

Re: Biotechnologia na PW

Post autor: Amicitia992 »

Matematyka może być podst, wtedy liczy się jako x0.5, angielski podst x0.25 bodajże, biologia, chemia i fizyka chyba też x1, no ale liczy się tylko jeden z tych przedmiotów. Ja zdawałam w rozsz tylko bio i chem, i jakoś to starczyło.
Awatar użytkownika
Listera
Posty: 44
Rejestracja: 4 paź 2008, o 15:30

Re: Biotechnologia na PW

Post autor: Listera »

Z góry przepraszam za odgrzebywanie tematu, ale w sumie moje pytanie jest zbliżone do poprzednich. Maturę mam dopiero za rok, zastanawiam się właśnie nad biotechnologią. Chciałabym zdać rozszerzenia z matmy, chemii i biologii. Nie znam osób, które z mojego otoczenia wybrały się na biotechnologię, dlatego pytam tutaj: ciężko dostać się na te studia ?
Oraz czym dokładnie zajmuje się biotechnologia farmaceutyczna ?
Awatar użytkownika
Orion
Posty: 38
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:02

Re: Biotechnologia na PW

Post autor: Orion »

Ja będę zdawał maturę w 2014 roku, ale wg mnie w naszym kraju na biotechnologię dostać się nie jest trudno. Biorąc pod uwagę np. progi w Warszawie. Skoro mówisz, że zdajesz chemię i biologię, to może powinnaś pomyśleć o nieco ambitniejszym kierunku, który dawałby pewniejszą pracę.

Ostatnio pojawiły się różne modyfikacje kierunku biotechnologia i np. tę specjalizację, którą wymieniłaś można podciągnąć do zajmowania się projektowaniem leków, badaniem białek, czyli ogólnie biologią na poziomie molekularnym i międzycząsteczkowym.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość