Dokąd na Akademię Medyczną?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Dokąd się wybierasz na studia?

Białystok
18
7%
Bydgoszcz
11
5%
Gdańsk
23
9%
Katowice
26
11%
Kraków
29
12%
Wrocław
36
15%
Łódź
19
8%
Poznań
35
14%
Szczecin
8
3%
Warszawa
38
16%
 
Liczba głosów: 243

Znawca
Posty: 20
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 11:33

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: Znawca »

Ludzie proszę Was zacznijcie reprezentować jakiś poziom Bo to co narazie czytam jest raczej na poziomie przedszkolaków.Licytujecie się ,która AM/UM jest lepsza.Przepraszam bardzo uważacie,że po skończeniu CMUJ czy AM w Wawie będziecie lepszymi lekarzami niż po Łódzkim UM czy Gdańskiej AM?! Jeśli tak to napawdę bardzo Wam współczuje podejścia do życia.Rozczarujecie się I to bardzo szybko.
Patrzycie i ślepo wierzycie rankingom co już samo w sobie jest śmieszne .Uważacie,że jeśli uczelnia ma niższy próg punktowy to jest gorsza.To jest już żałosne
Poziomy AM/UM są dość wyrównane.I tak wszędzie uczylibyście się tego samego.Zatem wasza dyskusja raczej nie ma tutaj większego sensu.

A na początek to musicie dostać się na te swoje wymarzone AM/UM i zacząć studia. Nigdzie nie jest powiedziane,że każdy kto dostanie się na te studia musi je skończyć.Nie wiadomo jak potoczą się Wasze losy.Jeśli dalej będziecie reprezentować poziom 6-latków,to obawiam się,że może Wam się to nie udać.
Życzę Wam,żebyście przez te wakacje dorośli do studiowania czegokolwiek
drlurra
Posty: 55
Rejestracja: 13 paź 2006, o 17:46

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: drlurra »

Znawca jest troche nie tak jak myslisz. Tutaj nie ma licytacji.Kaamiluważa, że AM w Warszawie jest najlepsza na swiecie. [at]twiedzi, ze ciezko powiedziec ktora jest najlepsza - bo co to w ogole znaczy najlepsza (i tu ma racje). Znawco ten swoj wywod powinnas skierować tylko do kaamila. nastepnym razem czytaj dokładniej jak zabierasz glos.
Gacek pisze:LITOŚCI
Po co pierzecie brudy przy ludziach Wymieniajcie argumenty przez pw i tyle.
Pozdrawiam
i życzę rozumu i roztropności.
Gacek
Ludzie lubia takie brudy

[ Dodano: Czw Lip 05, 2007 20:20 ]
Znawco jezeli dyskusja jest na tak niskim poziomie, to dlaczego w niej uczestniczysz?
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: ollciaq »

po co te emocje nie wiem.
Przecież można się dogadać bez naskakiwania na siebie
Ciężko określić które studia medyczne są lepsze, gdyż nawet te uczelnie które są mniej oblegane i stoją daleko w rankingach, wykształciły dobrych lekarzy
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: Guru »

Chcialbym przeprosic wszystkich ze musieli czytac takie wypowiedzi jak usunieta juz uzytkownika Vojtas, i zastrzec ze taki styl rozmowy nie bedzie tolerowany!

Zycze milej merytorycznej dyskusji, do kazdego offtopa ostrzezenie gratis.
katte
Posty: 26
Rejestracja: 20 cze 2007, o 18:24

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: katte »

Takie moje małe przemyślenie. Wydaje mi się, że najczęściej ilość chetnych i progi zależą od położenia geograficznego. Kandydaci chcą przeważnie studiowac bliżej swojego domu niz 400km dalej. Jak uczelnia jest położona pod samą granica to mam mniejszy zasięg niz ta w centrum. Oczywiście to nie jest najwazniejszy czynnik, ale ma jakies znaczenie.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: dawidw »

i wydaje mi sie, ze wazne jest rowniez to, co trzeba zdac aby sie dostac. i to chyba bierze w tym roku gore. np. na AM w Poznaniu gdzie nie trzeba fizyki idzie najwiecej ludu.
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: ollciaq »

weźmy pod uwagę kwestię byle dostać się gdziekolwiek. Nie zapominajmy że wiele osób składało podanie aż do 5 uczelni. Wielu mam znajomych którzy tak zrobili. Próg punktowych pójdzie w górę a potem drastycznie spadnie. D
Awatar użytkownika
safa_tt
Posty: 73
Rejestracja: 4 lut 2007, o 21:11

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: safa_tt »

W zabrzu jestem na szóstym miejscu rezerwowych. ^^ prog byl bodajze 238
Ostatnio zmieniony 6 lip 2007, o 16:24 przez safa_tt, łącznie zmieniany 1 raz.
biolog88
Posty: 26
Rejestracja: 6 lip 2007, o 15:55

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: biolog88 »

hej ewribadi. to pierwszy post na tym forum , ja wybieram sie do poznania na lek, widze, ze ta uczelnia ma powodzenie, w ankiecie (chociaz mało osob odp) jes najwiecej pozytywnych odp, wawa jak widac przereklamowana.
_joanka_
Posty: 14
Rejestracja: 30 cze 2007, o 22:19

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: _joanka_ »

Ms.Smith pisze:Joanka napisz w piątek czy się udało -) BTW ile masz punktów? Ja 219 i liczę na to że wystarczy
Ms Smith udało się.

Ale i tak jestem nadal ciekawa, jaki będzie ostateczny próg we Wrocławiu
Rogas
Posty: 20
Rejestracja: 8 lip 2007, o 16:54

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: Rogas »

ja na maturzę razem mam niestety o 3 punkty poniżej 200 ale jednak w tamtym roku wystarczyło by to luzem by dostać się na akademie medyczną (np w szczecinie ). W tym roku patrząc na poczatkowe progi we wrocławiu i w bydgoszczy to zaczynam się obawiać. Mam jednak cichą nadzieję że ludzie którzy mieli po te 250 pkt składali papiery do wrocka do bydgoszczy i do szczecina dlatego tam aż tak progi podskoczyły i jednak w końcu jako że dostali się do Wrocka pozostaną przy nim i dzieki temu progi obniżą się na kademiach w szczecinie i bydgoszczy. zobaczymy. Na razie nie tracę nadzieii a jeśli jednak pójdzie nie po mojej myśli to pójdę na rok na biologię a później postaram się poprawić maturkę :)

Chciałem się jeszcze tylko napisać że nie ważne jest na jakiej uczelni medycznej będzie się studiować bo wszystko tak na prawdę zależy od naszych umiejętności i pracy wlożonej w nasze wykształcenie.Można pójść do tej lepszej uczelni np w krakowie a być w przyszłości gównianym lekarzem od grypy albo pójść do takiej np bydgoszczy i być sławnym na całą Polskę. Wszystko zależy od nas samych
rozkminiacz I.
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2007, o 17:36

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: rozkminiacz I. »

to prawda ale zobaczymy jak to z tymi progami bedzie. 16 lipca listy rezerwowe a juz w poniedzialem progi na kolejnych AMach
lord
Posty: 3
Rejestracja: 8 lip 2007, o 18:03

Re: Dokąd na Akademię Medyczną?

Post autor: lord »

ja pierwszy raz pisałem maturę w tym roku. uzbierałem 213 pkt i złożyłem do Wrocławia. progi teraz wynoszą 249 pkt, ale wydaje mi się, że znacznie spadną. szczerze mówiąc nie liczę na to że się dostanę, bo chyba ostateczny próg tutaj będzie w granicach 225 pkt. chyba dużo ludzi z rocznika 88 będzie poprawiać maturę za rok. w 2008 to dopiero będą progi w I etapie rekrutacji.gratuluje wszystkim, którzy dostali się z pierwszej listy! ciekawe jak się nam zarysują progi na innych uczelniach. to już jutro chyba nie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości