jak nie lekarski to co?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Jesli zdajesz na lekarski, jaki jest twoj drugi wybor?

Czas głosowania minął 14 lip 2007, o 21:05

Biologia
5
25%
Farmacja
7
35%
Analityka medyczna
0
Brak głosów
Stomatologia
2
10%
Biotechnologia Univ/AM
4
20%
Biotechnologia Politechnika
1
5%
Techniki medyczne
0
Brak głosów
Inny zwiazany z naukami o zyciu
0
Brak głosów
Nie zwiazany z biologia (np. human, psychologia, matematyczne)
1
5%
 
Liczba głosów: 20

Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Gacek »

Rigor mortis, a to że punkt leciał za to jak miało sie słupki jednego organizmu jedne obok drugiego a potem drugiego organizmu - choć wg mnie to jest porównanie zawartości białka, tłuszczy etc. dla obu organizmów na jednym wykresie - to ponoć w kluczu zaliczano tylko jak był słupek z białkiem 1 i2 obok siebie, potem z tłuszczami etc. Nie wiem czy to prawda, bo nie widziałem klucza, ale coś chyba musi być na rzeczy skoro takie pogłoski się pojawiły.
Pozdrawiam
Gacek
PS.Proponuję skończyć już tą dyskusję, bo chyba nic już nei da sie do niej wnieść, a kłótnia nie ma sensu.
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: rigor mortis »

Gacku, z tego, co przeczytałem w komentarzu do tego zadania, to punktu nie dostawała osoba, która narysowała dwa wykresy - jeden dla organizmu A, drugi dla organizmu B. Wtedy słusznie nie dostawała punktu, bo nie zrozumiała polecenia.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: tin »

rigor mortis pisze:Tin, no to się odwołuj, dla własnej satysfakcji chociażby. Potem napiszesz mi, czy coś zdziałałeś (czytaj: napiszesz, jak Cię odprawili z kwitkiem ] )
Koleżanka się odwołała i 15% wyciagneła od niech. Ale starciła rok bo nie złożyła papierów(a dostałaby się).
Mnie szkoda roku (o ile niie bęe musiał go stracic ale to juz inna bajka)
Możcie mnie juz pominąc w dyskusjiMnie szkoda na to czasu. W maturze trzeba zmian i tyle. A uczniów i studetów się nie slucha.
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Gacek »

Dziś mediach podano że najbardziej oblegana jest AM we Wrocławiu i UM w Poznaniu.
W Poznaniu na wydział lekarski jest 20 osób na miejsce, na stomatologię 36, na farmację nie podano, ale pewnie koło 20 jak nie więcej.
trudno w takim razie zostaje mi inżynieria środowiska
Pozdrawiam
Gacek
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: rigor mortis »

Tak, kierunki medyczne w Poznaniu są bardzo oblężone. Sądzę, że to dlatego, że matura z fizyki nie jest obligatoryjna podczas rekrutacji.
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Gacek »

Rigor mortis i masz w zupełności rację Chodzą jednak takie słuchy że akademie medyczne powoli będą sie wycofywały z fizyki. Już teraz w Warszawie na AM jest podstawowa fizyka, a w Katowicach na ŚAM mają ją znieść podobno obowiązek zdawania fizyki na maturze od przyszłego roku.
Pozdrawiam
Gacek
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Medycyna Lwów »

Fizyki nie trzeba będzie zdawać od przyszłego roku na AM w Katowicach, Białymstoku i Poznaniu of course. W Warszawie nadal fizyka podstawowa, Gdańsk też nad tym myślał, ale nie wiem, co zdecydowali.
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Ramone »

Mam takie pytanie.Jeśli np. w Warszawie jest podstawa z fizyki to jeśli zdam ją na rozszerzonej to w Wawie będę miał po prostu trochę więcej pkt (Jakoś to się chyba przelicza)
Kajkosz
Posty: 45
Rejestracja: 5 lip 2007, o 14:49

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Kajkosz »

Jeśli tylko przelicza się wg przelicznika wesołego romka, to wyjdziesz na tym źle, a jeśli przelicza i sumuje rozszerzenie + przeliczoną podstawę to dobrze przy fizyce rozszerzonej napisanej na co najmniej 42%
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: Ramone »

Tylko ,że jakbym chciał składać papiery nie tylko w Warszawie to musiałbym zdawać rozszerzoną.Nie ma co ryzykować tylko podstawy na Warszawę.
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: ollciaq »

ja tylko składałam na stomatologię do 2 miejsc. Nie wiem czy 223 pkt wystarczy ale nie martwie się tym. Nie wiążę swojej przyszłości z innymi kierunkami. Nawet moge rok czekać, ale wiem że tylko tego chce. Na kompromis nie idę
lord
Posty: 3
Rejestracja: 8 lip 2007, o 18:03

Re: jak nie lekarski to co?

Post autor: lord »

jak nie lekarski to biologia, a potem poprawa matury. myślałem też nad farmacją, bardzo fajne studia, ale narazie to poczekajmy na wyniki we wszystkich uczelniach medycznych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości