Promocja biologii na dniach otwartych;-)

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
monika1216t
Posty: 22
Rejestracja: 26 mar 2013, o 20:00

Promocja biologii na dniach otwartych;-)

Post autor: monika1216t »

Witam wszystkich-)
Pasjonuje się biologią i w tym roku przypadło mi promowanie(cała organizacja) drzwi otwartych w moim Zespole Szkół mam do dyspozycji salę lekcyjną z mikroskopami,interaktywną tablicą, szkieletem i grupką chętnych osób co najważniejsze. Jestem ograniczona do jakichś prezentacji, konkursów i mini zabaw integracyjnych.Co można byłoby przeprowadzić możliwego do realizacji w klasie, nie drogiego, bez udziału zwierząt ,żeby zachęcić gimnazjalistów do nauki w Liceum Biologicznym.

PS. z GÓRY PRZEPRASZAM JAK NIE W TYM DZIALE UMIEŚCIŁAM PYTANIE ALE JESTEM po raz pierwszy na tym forum
Z góry dziękuję
Monika :)
bembi11
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 18:37

Re: Promocja biologii na dniach otwartych;-)

Post autor: bembi11 »

Na twoim miejscu wykorzystałbym przede wszystkim kościec i wszelkie modele anatomiczne oraz mikroskopy. Ustaw kilka ciekawych preparatów, jeśli masz możliwość, to z jakiejś rzeki lub jeziora nabierz wody i poszukaj protistów, które uda się pokazać jeszcze żywe. Konkursy możesz zrobić z dowolnego tematu, ale dobrze byłoby, jakbyś najpierw zrobiła z tego jakąś prezentację. Najlepiej zawsze wypadają doświadczenia, do typowo biologicznych można zaliczyć wykrywanie skrobi w ziemniaku płynem Lugola, tłuszczu w oliwie Sudanem IV. Na pewno coś wymyślisz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości