Tematy prac na olimpiadę biologiczną.

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Sashiana
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2012, o 17:09

Tematy prac na olimpiadę biologiczną.

Post autor: Sashiana » 6 sie 2012, o 17:23

Witam. Skończyłam właśnie gimnazjum i jako laureatką konkursu biologicznego dostałam możliwość wzięcia udziału już w 1 klasie liceum w olimpiadzie. Problem w tym, że nie mam tematu na projekt, który byłby na tyle prosty, ale i ambitny, aby go dobrze oceniono.
Czy możecie mnie jakoś naprowadzić? Jakie Wy mieliście tematy?
Nie oczekuję pomocy w napisaniu, ale jakieś inspiracji, pomocy.
Z góry dziękuję.

caT_
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2011, o 17:17

Re: Tematy prac na olimpiadę biologiczną.

Post autor: caT_ » 6 sie 2012, o 22:29

Najpierw chyba powinnaś przemyśleć co w Twoim otoczeniu może stanowić ciekawy obiekt badań, później ustalić pod jakim kątem będziesz to coś badać, a ostatecznie dopiero myśleć nad tematem:)

Tak na marginesie, nie wiedzę związku między tytułem laureata konkursu biologicznego w gimnazjum a możliwością, jak to ujęłaś, wzięcia udziału w olimpiadzie w liceum. Każdy kto czuje się na siłach może w niej startować.

Sashiana
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2012, o 17:09

Re: Tematy prac na olimpiadę biologiczną.

Post autor: Sashiana » 7 sie 2012, o 19:37

W 1 klasie liceum nie można wziąć udziału. Moja nauczycielka musiała dzwonić do organizatorów z pytaniem, czy uczniowie 1 klas mogą wziąć udział w OB. Tytuł laureata jest argumentem, dzięki któremu mogę startować, inaczej byłoby to niemożliwe. Np. moja koleżanka nie mogła wziąć udziału już teraz z uwagi na fakt, że nie ma laureata. Temu też to ujęłam. Chodziło mi o to po prostu, że nie mam jeszcze takiej wiedzy, żeby wybrać jakiś ambitny temat, który byłby odpowiedni.

Awatar użytkownika
La Morte Vivante
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2013, o 11:07

Re: Tematy prac na olimpiadę biologiczną.

Post autor: La Morte Vivante » 29 mar 2013, o 22:50

To prawda. Zwykle pierwszą klasę poświęca się na wymyślenie tematu i zgromadzenie materiałów do napisania pracy, a dopiero w drugiej klasie można startować w olimpiadzie. Myślę, że liczy się głównie ciekawy pomysł Spróbuj wykorzystać swoje otoczenie, na pewno uda Ci się odnaleźć coś oryginalnego co można umieścić w pracy

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post