Jak nauczyć się biologii?

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Jak nauczyć się biologii?

Post autor: Mikrobiologer »

Postanowiłem pisać maturę rozszerzoną z biologii i rozszerzoną z chemii.
Sam chemii sie nie nauczę więc mam korki.
Moje pytanie jest takie: Czy aby nauczyć się biologii na poz.rozsz. to wystarczy jak kupię sobie podrecznik z rozszerzeniem do liceum czy to bedzię wymagać jakiejś innej formy i czy w ogóle potrzebny mi bedzię korepetytor
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Jak nauczyć się biologii?

Post autor: AnnaWP »

Na pewno powinieneś rozwiązać testy z poprzednich lat. Polecam też jakiś zbiór zadań z testami otwartymi.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Jak nauczyć się biologii?

Post autor: Wendigo »

Musisz bardziej szczegółowo opisać swoją sytuację. Ile masz czasu do matury i na jaki kierunek chcesz się dostać? Biologii da się spokojnie nauczyć bez korków.
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Re: Jak nauczyć się biologii?

Post autor: Mikrobiologer »

No myślę że na jaki kierunek to nie ma większego znaczenia gdyż matura jest taka sama nie ? Chodzi mi o weterynarię.
Jestem w 2 klasie LO i właśnie zacząłem korki z chemii i teraz myślę co z tą biologią. Z biologii w szkole mam 5 na semestr ale to oczywiscie podstawa a z rozszerzeniem nie miałem nic do czynienia. Jaką formę nauki mi polecacie i jakie podręczniki Korki mogę wziąć ale może wystarczy zwykla nauka ?
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Re: Jak nauczyć się biologii?

Post autor: Mikrobiologer »

Bardzo proszę o odpowiedzi
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Jak nauczyć się biologii?

Post autor: AnnaWP »

Któż może wiedzieć, czy TOBIE wystarczy się pouczyć, czy musisz pracować z np. korepetytorem. Nie sądzisz, że to zależy od zdolności i determinacji uczącego się?
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Jak nauczyć się biologii?

Post autor: Wendigo »

Mikrobiologer pisze:No myślę że na jaki kierunek to nie ma większego znaczenia gdyż matura jest taka sama nie ? Chodzi mi o weterynarię.
Akurat to ma duże znaczenie, ponieważ aby dostać się na część kierunków w niektórych miastach nie trzeba mieć jakiś super wyników, wystarczy maturę po prostu zdać.

Musisz zrobić sobie jeden czy dwa arkusze maturalne i ocenić stan swojej wiedzy. Myślę, że skoro jesteś w drugiej klasie to masz wystarczającu dużo czasu by obejść się bez korzystania z usług korepetytora.
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Re: Jak nauczyć się biologii?

Post autor: Mikrobiologer »

A jaki podręcznik polecacie? Mogł by być np. Biologia rozszeżona wyd. Operon do liceum
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Jak nauczyć się biologii?

Post autor: Wendigo »

Ja korzystałem z Operonu i jestem w pełni usatysfakcjonowany. Myślę, że w tym podręczniku wszytko jest opisane przystępnym i zrozumiałym językiem.
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Re: Jak nauczyć się biologii?

Post autor: Mikrobiologer »

Nie wiem czy te podreczniki rozszerzone czymś się różnią. Może ktoś co się z nich uczył coś podpowie?
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Re: Jak nauczyć się biologii?

Post autor: Mikrobiologer »

Odpisze ktoś
Awatar użytkownika
HannaAnna
Posty: 69
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:37

Re: Jak nauczyć się biologii?

Post autor: HannaAnna »

Ja mam w tym roku podręcznik z serii Ciekawi świata ten z pandą Ciężko mi porównać z tymi ze starej podstawy, autorzy i oprawa graficzna się różnią.A jako ,że są różni autorzy to książki są napisane trochę innym językiem.Osobiście zauważyłam ,że jeżeli chodzi o tą z pandą to w dziale biotechnologia dużo informacji jest po prostu niepotrzebnych
Więcej będę mogła powiedzieć, jeżeli przejdę już do zakresu rozszerzonego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości