Toaleta, kąpiel i piasek dla szynszyli

nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: nakrecona_malpa »

Ale wiecie co on w niej naprawde zamieszkałwyłazi z niej jak sie głodny robi to wtedy na chwilkę do miseczki którą umieściłam mu na drugim końcu klatki z nadzieją że że podrodze znajdzie inne odpowiedniejsze miejsce do zamieszkania , albo jak go wypuszczam na przebieżkę.A tak to calutki czas w kuwecie siedzi.z jednej strony nie chce mu jej odbierać bo wydaje mi sie że musi być jakaś przyczyna tego że z takim uporem tam siedzi (tylko że nie mam pojecia jaka ) Wczoraj gapiłam sie na niego cały dzień i go przyłapałam na kichnięciu więc dzisiaj póde z nim do weta możw to właśnie przyczyna.
Aha jeśli chodzi o to czy piach śmierdzi czy nie to jednak śmierdzi po całym dniu siedzienia, sikania i srania w neigo przes mojego titulca da sie wyczuć nieprzyjemny aromat. naprawde . Wcześniej jak tylko czasem właził do niego,pokopał troche i zgubił pare bobków to faktycznie wystarczyło tylko przesianie bo żadniej nieprzyjemnej woni nie było.
A co do mniejszej kuwety to nie widze tego ponieważ mniejszej sie nie zmieści, nie bedzie mógł sie bręcić itp to po co taka kuweta? jak tylko łapki bedzie mógł sobie opruszyć piachem?
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: muppet »

a może twój szynszyl ma urlop i mysli ze wygrzewa się na słonecznej plaży.
A tak serio to rzeczywiscie dziwne zachowanie. Radze zabrac pył z klatki. Kąpiel raz dziennie szynszylowi wystarczy.
Jesli chodzi o kichanie - jak szylek kichnie raz czy dwa razy w ciagu dnia to nie ma co panikowac.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

Kichanie może być wywołane pyłem kąpielowym który podzcas kąpieli mógł dostac się do dróg oddechowych. Myślę że spokojnie możesz wyjmowac piach z klatki i wstawiać raz dziennie na ok. 30minut by szysnzyl zdążył się wykąpać.
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: nakrecona_malpa »

Kilka juz wypróbowałam i zauważyłam takie zależności:
-Piasek Megan (koszt ok 6zł za małe wiaderko 1L) jest bardzo jaśniutki bżowy, a ziarenka są drobne nie zauważyłam szczególnegozapylenia talkiem.
-Piasek Pucek (koszt ok 7-8zł za dużą butlę) pył jest jasno szary z czarnymi pojedyńczymi ziarenkami, ziarenka równiez sa małe. zawiera najmniej talku ze wszystkich jakie znam
-Piasek Vitapol (koszt ok 5zł 1kg)jest bardzo jaśniutki, beżowy, ziarenka drobne, umiarkowana ilość talku. plusem jest to że futerko szynszyla po kąpieli w nim nabiera zapachu, natomiast minusem jest to że jak szynszyl nasiusia to grudki zamiast zostać na sitku przesiewają sie spowrotem co jest dość niehigieniczne.
-Piasek Vitakraftu (koszt ok 16zł 1kg) jest bardzo jaśniutki, ziarenka są grubsze okrągłe, średnia zawartość talku.

Według mnie najlepiej futerko mojego pupila wygląda po piasku drobno ziarnistym z niewielką ilością talku i najbardziej higieniczny. Czyli produkt Firmy MEGAN nie mam do niego poprostu żadnych zastrzeżeń, POlecAm
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Kiara »

Mój szynszyl spi w piachu,ponieważ upodobał sobie to miejsce i ma ograniczonydostęp hałasu.
Jednakże nie kicha i nie ma objawów alergii czy jakiś podrażnień.
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: nakrecona_malpa »

Już spowrotem śpi w trocinkach a to za sprawą tego że wyjełam mu na troche kuwete z piaskiem po ok 6 godzinach oddałam i juz sie odzwyczaił dalej siedzi w swoim starum ulubionym konciku chodzi sobie pokopać i wraca na trocinki dzieki mupet
natalia

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: natalia »

moja szynszyla lubi kąpać się tylko w pyle piaskowym :) . wychodzę z nią na dwór lubi biegać na świeŻym powietrzu .
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: nakrecona_malpa »

wiecie co jade nad może a na plaży jest taki bialutki piaseczek i tak sobie pomyślałam żeby mu przywieść troszke na próbe,
Moje pytanie brzmi: Czy mu to nie zaszkodzi? bo te pyły czy piaski do kompieli są jakoś dezynfekowanie itd.
Co o tym sądzicie?
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: dream »

nakrecona_malpa pisze:wiecie co jade nad może a na plaży jest taki bialutki piaseczek i tak sobie pomyślałam żeby mu przywieść troszke na próbe,
Moje pytanie brzmi: Czy mu to nie zaszkodzi? bo te pyły czy piaski do kompieli są jakoś dezynfekowanie itd.
Co o tym sądzicie?
kiepski pomysł, nie zdziwilabym sie gdyby sie nabawił grzybicy czy czegoś. no chyba, że jedziesz na pustynie tam piasek jest jak pył kąpielowy i dosyć czysty chociaż kto wie co w nnim drzemie w kazdym moga byc drobnoustroje, ale jak go wypieczesz w piekarniku to powinny zdechnąć.
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: nakrecona_malpa »

Jade do Namibi co prawda na wybrzeże,ale w grafiku jest przewidziana wycieczka nie bardzo wiem gdzie ale być momże na pustynie bo co tam inego zwiedzać czyli taki piach do piekarnika i bedzie dobrze?
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: nakrecona_malpa »

Nie sądze żeby szynszyle śmierdziały.moim zdaniem wogle nie pachną, zapach może nadawać piasek. (piaskiem który nie nadaje szynszylowi zapachu jestpył kompielowy PUCEK) natomiast śmierdzenie może być spowodowane zażAdkim wymienianiem piasku (alb o wogle sprzątaniem klatki)
do dream: szynszyl jak sie boi to gubi sierść (co nie wydziela zapachu) albo poprostu sika (ale to głównie samiczki) to skolei faktycznie ma nie fajny zapach
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

No nie wiem czy wypiekanie w piekarniku to dobry pomysł. O ile się nie myle to piasek kąpielowy dla szynszzli jest wypalany (suszony) w temperaturze ok. 400*C a więc wątpie żeby twój piekarnik nagrzał się do takiej temperatury.
P.S. Tylko żeby celnicy na lotnisku nie pomyśleli że przemycasz narkotyki
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Toaleta, kĄpiel i piasek dla szynszyli

Post autor: Szyszek1993 »

Wiesz co ale dream ma trochę racji. Zauważyłem że jak łapię szybko moją FiFi i ona dłuższy czas ucieka to potem po złapaniu czuć taki zapaszek. Moze ona poprostu się poci? Ale jakby nie było jakiś zapach delikatnie czuć!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości