Jaki biologiczny kierunek?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Sonjak
Posty: 4
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 12:06

Jaki biologiczny kierunek?

Post autor: Sonjak »

Witam, to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość
Zastanawiam się nad drugim kierunkiem studiów, gdyż kończę niedługo pierwszy. Chciałabym iść na coś związanego z biologią (może nawet biologią- chemią). Bardzo mnie kusiło na biotechnologię, ale jakoś kojarzy mi się to z eksperymentami na zwierzętach, a ja -muszę przyznać- jestem bardzo delikatna w tej kwestii.
Więc mam kilka pytań.

1. Jak to jest z tą biotechnologią i biologią eksperymentalną we wrocławskich uczelniach? Chodzi mi tu m.in o progi punktowe, jakie przedmioty są(w biologii. eks., bo biotech- znalazłam), w jakim kierunku są popchnięte (rośliny, zwierzęta, czy może jeszcze coś innego-na prawdę się nie orientuję)i jak to jest z eksperymentami na tych biednych zwierzakach?

2. Czy są jakieś inne kierunki biologiczne, które można polecić (wiadomo, ze każdy ma inne zainteresowania itd.) niezwiązane z człowiekiem-jak np. biologia człowieka- jakoś bardziej mnie ciągnie w stronę nieludzką

Poczytałam w internecie o tym, ale wiadomo, że lepiej kogoś zapytać, kto przeżywa te studia na własnej skórze

Przepraszam, że tak długa wiadomość, ale chciałam dokładnie opisać moje pytania.Z góry dziękuję jeśli ktoś się odezwie. Pozdrawiam
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Jaki 'biologiczny' kierunek?

Post autor: tchorz »

Rozumiem, że kwestia pracy czy kosztów nie gra żadnej roli?

Poszukaj po stronach uniwersytetóów i uczelni. Tam znajdziesz ile jest obowiązkowych przedmiotów jakie, czesto nawet rozpiski tematów na semestr. Możesz poszukać też stron instytutów tam zwykle sa opisane prace w jakich kierunkach badają i co. Jak masz bezkregowce to jedni zajmuja się mp ryjkowcami w Europie i rozwojem embrionalnym pszczoły a inni meduzami w bałtyku itp itd. Wtedy można pisać pracę własnie z tych tematów. Zwykle jednak sekcja szczura czy karaczana na tych biologicznych bywa
Awatar użytkownika
Sonjak
Posty: 4
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 12:06

Re: Jaki 'biologiczny' kierunek?

Post autor: Sonjak »

Koszty nie grają roli.
Własnie chciałam znaleźć jakąś rozpiskę przedmiotów UWr, ale nie ma(albo szukać nie umiem). Inne szkoły mają przedstawione takie rzeczy.
Ja właśnie nie wiem czy nadałabym się do badania jednego gatunku-tak jak napisałaś, np.pszczoły czy meduzy- bardziej się widzę w doświadczeniach, genetyce czy czymś w tym stylu. Ale dziękuję za odzew.
Awatar użytkownika
Sonjak
Posty: 4
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 12:06

Re: Jaki 'biologiczny' kierunek?

Post autor: Sonjak »

Ach i co do tej sekcji, to z tym problemu nie będzie. Na martwym zwierzęciu mogę robić jakieś eksperymentu, ale na żywym nie potrafiłabym.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Jaki 'biologiczny' kierunek?

Post autor: deVries »

Myślę, że żywych zwierzaków prędzej doświadczysz na biologii niż biotechnologii. O ile w ogóle. Na biotechu będziesz mieć więcej laborek, więcej (bio)chemii, (bio)fizyki, genetyki, biologii molekularnej, cytofizjologii itp. Na biologii dojdą przedmioty mało laboratoryjne jak ekologia czy ewolucjonizm, no i wszystkie takie zoologie i botaniki w znacznie większym wymiarze godzin niż biotech - co kto lubi.
Awatar użytkownika
Sonjak
Posty: 4
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 12:06

Re: Jaki 'biologiczny' kierunek?

Post autor: Sonjak »

Jednak nie umiem szukać
Dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: Jaki 'biologiczny' kierunek?

Post autor: lycha13 »

Teraz popularna jest neurobiologia, nie wiem dokładnie na czym te studia polegają, ale slyszalam opinie ze bardzo przyszlosciowe i ciekawe. Z tego co wiem to sa na UJ, a jak z innymi uczelniami to juz trzeba poszukać.

Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Jaki 'biologiczny' kierunek?

Post autor: Trzyszcz »

na UG chyba też jest neurobiologia od następnego roku (?)

na biologii trochę laborek jednak jest też
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości