Czy będę tą osobę spotykał?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Naskier
Posty: 4
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 11:17

Czy będę tą osobę spotykał?

Post autor: Naskier »

Witam,

Mam taką sprawę, iż myślę o pewnym kierunku studiów. Niestety na ten sam kierunek (na tej samej uczelni) chce aplikować osoba z którą nie koniecznie chciałbym się zadawać. I tu moje pytanie: jak to jest na tych studiach, czy jest tak jak w liceum jak w klasie (wspólne zajęcia itp.). Czy jest podział na jakieś grupy, więc mógłbym się z tą osobą rozdzielić? Czy jakbym przeczekał rok i wtedy poszedł na studia to byśmy się widywali?
Wiem, że może trochę dziwne pytanie, ale jak dla mnie to dosyć istotne.

z góry thx
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czy będę tą osobę spotykał?

Post autor: randomlogin »

Oh dear. Mozna tez sie widywac i jakos z tym zyc, nikt nie kaze byc bestest friends.
W zasadzie pytanie trudne jesli nie precyzujesz jaki kierunek i na jakiej uczelni masz na mysli. Jesli kierunek jest maly, to moze byc na przyklad tylko jedna grupa. Im wiecej osob, tym wiecej grup. Zwykle poczatkowo grupy sa dzielone po nazwisku, zreszta w wiekszosci miejsc bez problemu mozna grupe zmienic - choc nie we wszystkich. Zostaja wspolne: wyklady, zajecia fakultatywne o ile zapiszecie sie na takie same, kola naukowe, korytarze. O ile problem ze wspolnymi zajeciami obowiazkowymi, czy to cwczeniami czy wykladami, rozwiazaloby pojscie rok pozniej, to troche innych rzeczy mogloby sie pokrywac mimo to (choc byloby to raczej rzeczy, na ktorych wybor masz wiekszy, bezposredni wplyw). Zreszta nawet jesli unikniesz bezposrednio tej osoby, to najpewniej bedziecie mieli wspolnych znajomych - podzial na grupy bardzo szybko sie zaciera w tym zakresie.
---------------

Re: Czy będę tą osobę spotykał?

Post autor: --------------- »

Hmm marnowac rok w obawie przed domniemanymi spotkaniami z jakas osoba? Zaskakujesz mnie. No chyba ze w gre wchodzi serce, wtedy moze i moglbym to zrozumiec. W kazdym razie nie marnuj owego roku bo bedziesz zalowal, jesli juz masz cos postanowic to dowiedz sie jak wygladaja zajecia na owym kierunku. Zawsze mozesz przepisac sie do innej grupy z tego co mi wiadomo. Na lekarskim jest spora integracja bo zajecia sa w stalych grupach, czesto mamy laczone. A np na prawie integracja prawie zerowa, 800 osob, zajecia przewaznie za kazdym razem w innym gronie osob z malymi wyajatkami. Zorientuj sie co i jak, wtedy dopiero mozemy cos doradzic
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Czy będę tą osobę spotykał?

Post autor: Lektom »

Naskier, naucz się tolerować ludzi, bo pracy nie będziesz zmieniał, jak tylko ktoś ci się przestanie podobać. No chyba, że będziesz artystą.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Czy będę tą osobę spotykał?

Post autor: Wendigo »

Nie pouczajcie chłopaka. Przypuszczam, że ma naprawdę poważny powód by unikać tej osoby, skoro pyta się o takie rzeczy. Zresztą, czy to jest naprawdę istotne? Ważne by odpowiedzieć na pytanie :p

Naskier, wszystko zależy od tego jaki kierunek wybierzesz i ile osób będzie na roku, no chyba, że macie nazwisko na tą samą literę. Najczęściej cały rok jest podzielony na grupy ok. 20 osobowe. Im mniejszy rok, tym większa szansa, że znajdziecie się w tej samej grupie (mniej grup). Taka grupa przypomina trochę to, co w szkole średnie zwane było klasą. Na większość zajęć uczęszcza się właśnie z taką grupą. Jedynie wykłady i parę innych zajęć, jak napisał randomlogin, są przewidziane dla całego roku. Wykłady nie są obowiązkowe, nie trzeba na nie chodzić, w ten sposób można uniknąć problemu. Istnieje również szansa spotkania się na korytarzach czy przy budynkach w których odbywa się nauka, zwłaszcza jeżeli osoba ta będzie znajdowała się w grupie przyległej do Twojej (będzie miała zajęcia przed albo po Tobie) lub jeżeli większość zajęć na uczelni będzie odbywała się w jednym miejscu.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czy będę tą osobę spotykał?

Post autor: randomlogin »

Wendigo pisze:Wykłady nie są obowiązkowe, nie trzeba na nie chodzić, w ten sposób można uniknąć problemu.
Gdzie nie sa tam nie sa. Z tego co zauwazylem im mniej liczny kierunek, tym wieksza szansa na obowiazkowe wyklady - 200 osob nikomu nie bedzie sie chcialo czytac za kazdym razem (predzej zaczna robic zdjecia, ale to tez ma sens tylko przy ustnych egzaminach), ale 50 juz czesto tak. Takze dlatego, ze z tych 200 przy dobrych wiatrach jakies 10 jednak pojdzie i bedzie do kogo mowic, a z 50 dawaloby to 2-3.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Czy będę tą osobę spotykał?

Post autor: Wendigo »

randomlogin, masz rację, dużo zależy od kierunku i uczelni. Ostatnio się dowiedziałem, że w Statucie ŚUM jest zapis o tym, że wykłady są obowiązkowe.
Awatar użytkownika
Corpus_Pineale
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, o 11:33

Re: Czy będę tą osobę spotykał?

Post autor: Corpus_Pineale »

Naskier, możesz spokojnie słuchać rad Wendigo, gdyż jest specem w unikaniu osób na roku, ba nawet w obrębie własnej grupy

A tak serio, to można sobie poradzić z niewidywaniem się z taką osobą - zawsze można zmienić grupę.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Czy będę tą osobę spotykał?

Post autor: Wendigo »

Corpus_Pineale, dawno Cię na było na forum. Muszę szczerze przyznać że Twoja wypowiedź poprawiła mi humor przed jutrzejszym kolokwium :p

Myślę jednak, że byłaś lepsza ode mnie i Ty raczej mogłabyś służyć za autorytet w tej dziedzinie
Naskier
Posty: 4
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 11:17

Re: Czy będę tą osobę spotykał?

Post autor: Naskier »

OK, dzięki. Sporo mi rozjaśniliście.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości