Biola I rok UMCS i nie tylko

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
ralf

rekrutacja na UMCS

Post autor: ralf »

moze ma ktos pojecie jak wyglada sposob rekrutacji na UMCS,w przypadku braku biologi w programie nauczania(jestem po technikum),z tego co pisza wynika ze jest niezbedna,moze ktos z was mial podobny problem,wszelkie informacje na temat mile widziane. :)
www

Re: Biola I rok UMCS i nie tylko

Post autor: www »

dolanczam sie do pytania :-D
www

Re: Biola I rok UMCS i nie tylko

Post autor: www »

dolanczam sie do pytania :-D
Denis_Rozrabiaka

Biola I rok UMCS i nie tylko

Post autor: Denis_Rozrabiaka »

Dzisiaj ogłoszone zostały listy na biologii na UMCS no i w taki sposób zostałem studentem tego kierunku ) Interesuje mnie czy dla Was jest to kierunek zastępczy (np. po roku rzucicie jak się dostaniecie na jakąs farmacje, lekarski, itp.) czy to kierunek którego jesteście pewni. Bo ja przekonany do końca nie jestem i nie ukrywam ze jak na razie to czekam na wyniki na stomatologie i wtedy biole odpuszczam. Studiowałem juŻ rok Ochrony ¦rodowiska na KUL-u i wiem Że nie trafić wswoją dziedzinę to naprawdę nieprzyjemne (ja na szczęscie odwaŻyłem odejść z tego). Ale cieszę się Że będę studiował tak ciekawą dziedzienę jak BIOLOGIA. Są juŻ jacyś nowo upieczeni studenci? Pozdrooo!
Bartek B.

Re: Biola I rok UMCS i nie tylko

Post autor: Bartek B. »

Hej!

Ja mam jeszcze rok do takiego zachwytu. Choć startuję na podobny, ale inny kierunek, to biologię teŻ bym chciał studiować (moŻe jako 2 kierunek równolegle).

Ile miałeś punktów z matury? Jak cięŻko było się dostać? Jakie progi?


pozdrawiam
Bartek B.
Denis_Rozrabiaka

Re: Biola I rok UMCS i nie tylko

Post autor: Denis_Rozrabiaka »

"Ile miałeś punktów z matury? Jak cięŻko było się dostać? Jakie progi?"

Nie jest strasznie cięŻko się dostać. Na UMCS jest trochę ponad 5 os./m-ce. U mnie brali pod uwagę biole (84pp, 64pr) i chemię (98pp, 76pr) i na liście jestem 54, a przyjmują 90 osób. Do tego duŻo osób składa na biologię jako asekurację na Akademie Medyczne (no w sumie tak jak ja, takie Życie :-) ), tak więc duŻo osób biorą z odwołań, po rezygnacji części osób które się dostały. Tak więc człowiek z lekko ponadprzeciętną wiedza dostanie się. I tak gdybym miał juŻ to studiować to interesuje mnie specjalizacja albo z biochemii, albo z mikrobiologii, na UMCS jest jeszcze ogólna i środowiskowa, tak więc po tym względem źle nie jest, moŻna wybrać coś ciekawego.
Bartek B.

Re: Biola I rok UMCS i nie tylko

Post autor: Bartek B. »

Ciekawe czy biorą pod uwagę kandydatów z chemią podstawową i biologią rozszeŻoną - jak myślisz (bo to będę zdawał za rok) ?


pozdrawiam
Bartek B.
go¶æ

Re: Biola I rok UMCS i nie tylko

Post autor: go¶æ »

gratuluje :) ja nie miałam takiego szczęścia. Jestem na dziewiędziesiątym którymś miejscu na liście. troche się załamałam bo byłam tak blisko realizacji marzenia o studiowaniu na umcs . MoŻe się uda z odwolania. a jak cos to zawsze pozostaje UJ :D niestety tam nie mają mikrobiologii. pozdrawiam :)
kenny

Re: Biola I rok UMCS i nie tylko

Post autor: kenny »

Do gościa:
Napewno sie dostaniesz w zeszlym roku tak przekopali ta pierwsza liste ze prawie cala ulegla zmianom. wiec jesli jest nawet 10 osob przed toba to napewno sie dostaniesz.
ja w zeszlym roku dostalam sie z odwolania i rok mam juz za soba:) ale to bardzo ciezki kierunek.trzeba nastawic sie na ostre kucie.
go¶æ

Re: Biola I rok UMCS i nie tylko

Post autor: go¶æ »

Dzięki :D wlałaś we mnie nadzieje :D moŻe sie uda :D a jak nie, no cóŻ zostaje UJ (tam przyjmują 250 osób), chodz nie bardzo bym chciala tam studiowac mimo Że bliŻej mojej rodzinnej miejscowości. Pozdrawiam :D
sylwia

biologia

Post autor: sylwia »

na kierunku pedagogika brane sa tylko 2 przedmioty pod uwagr j.plski i j.obcy i tyle wiec mozna skladac podania poozdro
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości