Ile trwa nauka na kierunku lekarskim?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
ewelinaperla
Posty: 1
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 13:19

Ile trwa nauka na kierunku lekarskim?

Post autor: ewelinaperla »

Ile trwa nauka na kierunku lekarskim? Słyszałam, że obecnie specjalizację wybiera się już w trakcie studiów. Jak to jest w przypadku rehabilitacji medycznej?

Z góry dzięki za odpowiedź
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Ile trwa nauka na kierunku lekarskim?

Post autor: randomlogin »

6 lat. Nie wybiera sie specjalizacji w trakcie studiow. Ani rehabilitacji medycznej, ani zadnej innej.
Awatar użytkownika
La Morte Vivante
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2013, o 11:07

Re: Ile trwa nauka na kierunku lekarskim?

Post autor: La Morte Vivante »

Bardzo ciekawi mnie jak będzie wyglądał 6 rok w obecnym systemie kształcenia.
Awatar użytkownika
John Smith
Posty: 63
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 08:12

Re: Ile trwa nauka na kierunku lekarskim?

Post autor: John Smith »

Obecnym dla tego rocznika czy poprzednich? Wg mnie reforma nieudana, 6 rok nie przygotuje nas tak jak wczesniejszy staz podyplomowy. Obym sie mylil
Awatar użytkownika
La Morte Vivante
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2013, o 11:07

Re: Ile trwa nauka na kierunku lekarskim?

Post autor: La Morte Vivante »

Dla obecnego roku I i następnych. Bo nie wiem czy dobrze rozumiem ale staż ma być częścią studiów? Jak będziemy z tego rozliczani na linii uczelnia-szpital? I zakładam, że pewnie Góra sama nie wie jak to będzie i działa na bieżąco, spontanicznie.
Awatar użytkownika
John Smith
Posty: 63
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 08:12

Re: Ile trwa nauka na kierunku lekarskim?

Post autor: John Smith »

Tak, ma byc czescia studiow. Masz na mysli wynagrodzenie? Oczywiscie zadnego nie bedzie bo staz bedzie w ramach studiow za ktore nie moga nam placic. Ogromna wada jest fakt ze nie bedziemy miec dyplomu podczas owego stazu, wiec pewnie zbyt wiele samodzielnie nie porobimy. A po studiach od razu zostaniemy rzuceni na gleboka wode, co moze byc bardzo klopotliwe.Poprzednio staz podyplomowy byl swoistym lacznikiem miedzy studentem a prawdziwym lekarzem, bardzo zle sie stalo ze tego juz nie ma.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Ile trwa nauka na kierunku lekarskim?

Post autor: randomlogin »

To czym on byl zalezalo od tego gdzie sie poszlo, zdarzaly sie miejsca gdzie sprowadzal sie niemal wylacznie do papierologii. Natomiast robienie tego w ramach studiow na pewno nie dorowna dobremu stazowi - ale moze przebic wlasnie te kiepskie. Na pewno ogromna wada jest to, ze liczba lozek jakimi dysponuje uczelnia jest ograniczona - do tej pory wszyscy sie rozpraszali gdzies po powiatach, innych szpitalach. Teraz wszyscy beda upchnieci na duzo mniejszej przestrzeni.
Mimo to, teoria jest taka, ze (jak to tlumaczyla nam jedna z prowadzacych) no i widzicie panstwo, a ten nowy szosty rok jak mi przyjdzie, to ja bede musiala ich posadzic za biurkiem i oni normalnie beda przyjmowac pacjentow a ja bede tylko siedziala obok i poprawiala jak cos bedzie zle - brzmi calkiem niezle, prawda? Tylko potem dodala przeciez to sie nie moze udac, bo jak to beda formalnie studenci, to ja im bede musiala caly czas patrzec na rece, a ilu osobom mozna na raz patrzec - przeciez lekarzy nie wystarczy zeby kogokolwiek sensownie przygotowac, zreszta wyjdzcie na korytarz i zobaczcie te kolejki, nie bedzie nawet czasu zeby tak to zrobic. I tak dalej.
Ale warto zauwazyc tez zalety, jakiekolwiek by one nie byly - krotszy czas do zaczecia specjalizacji nasuwa sie sam. Mniej oczywiste jest chocby to, ze teraz niezdanie jakiegos jednego chocby przedmiotu na 6. roku oznacza powtarzanie tego roku i roczne przedluzenie edukacji - u nas na przyklad niektorzy egzaminatorzy na ustnych regularnie kogos zostawiaja, bo tak. O ile dobrze rozumiem idee, to przy nowym programie wszyskie egzaminy zamkna sie w tych 5 latach - w razie czego powinno sie dac wziac warunek i pojsc dalej, konczac studia razem ze swoim naborem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości