Dziwny ze mnie człowiek

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Karciarz
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2012, o 16:39

Dziwny ze mnie człowiek

Post autor: Karciarz »

Zanim zacznę wylewać swoje żale, pierw przywitam się z Wami:
Dzień dobry wszystkim,

W mojej wypowiedzi może panować chaos, ale z góry przepraszam.

Jestem osobą po Liceum Ogólnokształcącym ze zdaną maturą, którą miałem w zeszłym roku.
Chciałem pójść na WAT, niestety zabrakło parę punktów z angielskiego i się nie dostałem Postanowiłem wybrać nieco dłuższą drogę, że etat się załatwi, pójdę na studia cywilne - teraz od października.

Nigdy nie byłem zdecydowany w życiu co chcę robić, skakałem z kwiatka na kwiatek.
Od dłuższego czasu jaram się medycyną.
Zawsze lubiłem przyrodę, obecnie biologię, nigdy te przedmioty nie sprawiały mi problemów.

Jakoś nikt za małego mnie nie pokierował na takowe kierunki, sam wolałem decydować.

Ojciec pewnie ma do mnie lekki żal, że myślałem o tym za małego, bo głowę do nauki mam. Nie pomyślcie, że się chwalę czy coś, broń Boże.

Z wielką ciekawością oglądam serial Dr House, ale wiem, wiem to tylko serial.

Nawet naszła mnie ochota na przeczytanie książki o medycynie (już jedną mam na oku).

Był takowy pomysł, żeby składać papiery w zeszłym roku na medycynę. ale to już było za późno, nie dałbym rady nadrobić w 2 miesiące przed maturą informacji z chemii i fizyki.


Nie wiem co począć w tej sytuacji.
Jestem osobą typowo pamięciową. Gdy trzeba dać z siebie wszystko to daję.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania co do mojej osoby, to pytajcie śmiało.

Mam nadzieję, że potraktujecie moją wypowiedź dość poważnie, i że obejdzie się bez niepotrzebnych komentarzy.



Pozdrawiam.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Dziwny ze mnie człowiek

Post autor: randomlogin »

.mozemy wypowiedz potraktowac bardzo powaznie, tylko ja na przyklad nigdzie, ale to nigdzie nie widze zadnego pytania na ktore mozna odpowiedziec. Sam z siebie moge powiedziec, ze nadrobienie w dwa miesiace chemii i fizyki bylo wykonalne, been there done that (and more), ale nadal nie wiem co powiedziec teraz.
Awatar użytkownika
Karciarz
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2012, o 16:39

Re: Dziwny ze mnie człowiek

Post autor: Karciarz »

Faktycznie.

Czy mając teraz te 20 lat starać się napisać maturę i składać papiery na medycynę w wieku 21?
Czy to nie jest za późno?
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Dziwny ze mnie człowiek

Post autor: dmnunited »

Jak chcesz w życiu robić coś, co Cię interesuje, pasjonuje, to nigdy nie jest za późno, kiedy ludzie w końcu to zrozumieją?
Radian
Posty: 16
Rejestracja: 17 lip 2012, o 13:34

Re: Dziwny ze mnie człowiek

Post autor: Radian »

Patrzyłeś na jaką uczelnie są jakie wymagania? Niektóre uczelnie wymagają tylko biologii i chemii, inne jeszcze matmy podstawowej, fizyka została w większości chyba wycofana z tego co się orientuję. Chyba że wybrałes sobie już uczelnie z fizyką. Jeśli chcesz próbować to jak nie w tym roku, to za rok. Rok czy tam dwa lata stracone to w skali całego życia niewiele, więc warto
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Dziwny ze mnie człowiek

Post autor: mrsdavis »

Ja również nawet bym się nie zastanawiała, trzeba spiąć pośladki i gonić za marzeniami.
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: Dziwny ze mnie człowiek

Post autor: iori »

Jeśli to ci pomoże, to ja walcząc mniej czy bardziej o te studia straciłam 3 lata. Piszę w cudzysłowie, bo przez te lata doświadczyłam trochę życia i jest mi teraz znacznie łatwiej.
Każdy ci z resztą powie, że w swojej grupie może połowa to będzie rocznik stricte pomaturalny, cała reszta ma rok albo i więcej w plecy.

Powodzenia!
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Dziwny ze mnie człowiek

Post autor: promyczek14175 »

Rozumiem Twój ból. Zawsze chciałam na lek iść, ale się nie dostałam. Rodzice kazali mi iść na kierunek zastępczy, tj. chemię. Teraz skończę 1. rok i rzucam to w cholerę. Serca nie da się oszukać! Ja próbowałam. Nie wyszło. Nie popełniaj mojego błędu! Jak chcesz pogadać, zapraszam na pw
Awatar użytkownika
John Smith
Posty: 63
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 08:12

Re: Dziwny ze mnie człowiek

Post autor: John Smith »

Nie ma normalnych i dziwnych ludzi, sa tylko przecietni i wyjatkowi czyli tak mozesz uznac to za komplement jesli medycyna Cie interesuje to wiesz tak na prawde w glebi duszy co masz zrobic. Rozwalic mature i robic to co lubisz Proponuje tylko matematyke podstawowa zamiast fizyki, zdasz ja na 100% bez specjalnego nakladu pracy. Mam nadzieje ze Ci sie uda
Awatar użytkownika
Karciarz
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2012, o 16:39

Re: Dziwny ze mnie człowiek

Post autor: Karciarz »

Decydując się na R Biologię i Chemię, jaki wynik należałoby osiągnąć, aby być spokojnym o dostanie się na medycynę?
Nie chodzi mi o pierwsze miejsce czy pierwszą dziesiątkę w rekrutacji:)
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Dziwny ze mnie człowiek

Post autor: dmnunited »

Radian pisze:Patrzyłeś na jaką uczelnie są jakie wymagania? Niektóre uczelnie wymagają tylko biologii i chemii, inne jeszcze matmy podstawowej, fizyka została w większości chyba wycofana z tego co się orientuję. Chyba że wybrałes sobie już uczelnie z fizyką. Jeśli chcesz próbować to jak nie w tym roku, to za rok. Rok czy tam dwa lata stracone to w skali całego życia niewiele, więc warto

fizyka jest zamiennie z matematyką. jakby zlikwidowali fizykę, to byliby idiotami.
Awatar użytkownika
John Smith
Posty: 63
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 08:12

Re: Dziwny ze mnie człowiek

Post autor: John Smith »

Karciarz pisze:Decydując się na R Biologię i Chemię, jaki wynik należałoby osiągnąć, aby być spokojnym o dostanie się na medycynę?
Nie chodzi mi o pierwsze miejsce czy pierwszą dziesiątkę w rekrutacji:)
Hmm no nie wiem, po 90% z obu matur wg mnie. Wtedy masz pewnosc ze dostaniesz sie wszedzie.
Awatar użytkownika
Karciarz
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2012, o 16:39

Re: Dziwny ze mnie człowiek

Post autor: Karciarz »

O to ładnie.
Powiem tak. Z biologii podstawowej nie miałem problemów, to i chyba dałbym radę z napisać rozszerzoną przy sumiennej pracy.
Z chemią to już trochę gorzej, ale korepetycje i ciężka praca i powinienem to ogarnąć, dodam, że z chemią szło mi już gorzej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości