Jaki kierunek studiów wybrać?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Lucy955
Posty: 29
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 15:20

Jaki kierunek studiów wybrać?

Post autor: Lucy955 »

Hej.
Jak przyjdzie mi pomyśleć o tym, jaki kierunek studiów wybrać, to mam totalny mętlik w głowie. Jestem w 2klasie, na biochemii, wiem, że jeszcze wcześnie, ale co polecacie?
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Jaki kierunek studiów wybrać?

Post autor: promyczek14175 »

Twój wybór
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Jaki kierunek studiów wybrać?

Post autor: Batha »

A po co Ci studia?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Jaki kierunek studiów wybrać?

Post autor: tchorz »

Dlaczego za wcześnie? raczej już późnawo.
Ale co właściwie chcesz wiedzieć?

Na studiach musisz dorabiać, czy rodzice pomogą? Myślisz o medycynie bo jesteś dobra w chemii, biologii czy fizyce?A może stać ich na niestacjonarny lekarski? Nie znosisz widoku krwi? Jesteś naprawdę dobra, perfekcyjnie znasz angielski i wybierasz się na wymiany i staże na dobe zachodnie uczelnie,żeby od razu po studiach sie tam przenieść
Próbną maturę piszesz na 29% i jest ci wszystko jedno co byle sasiedzi wiedzieli że cokolwiek studiujesz? Masz jakąś pasję i w tym będziesz zawsze najlepsza?
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Jaki kierunek studiów wybrać?

Post autor: Trzyszcz »

Ja polecam oczywiście biologię i zainteresowanie się owadami
Lucy955
Posty: 29
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 15:20

Re: Jaki kierunek studiów wybrać?

Post autor: Lucy955 »

Rodzice raczej pomogą. Chemia dość łatwo mi przychodzi, biologia w sumie też nienajgorzej, fizyka to w zasadzie dla mnie czarna magia.
Na widok krwi raczej nic mi się nie robi, chyba, że jest jej naprawdę dużo.
Angielskiego nie mam opanowanego perfekcyjnie i raczej nie wybieram się za granicę.
Chemia naprwadę mnie kręci, praca w laboratorium czy coś, ale nie wiem jak byłoby z `tą` pracą.
Myślałam jeszcze o farmaceutyce, bądź chemii analitycznej, ale słyszałam że po ch. analitycznej ciężko o pracę.
Medycyna nie zastanawiałam się aż tak, czy naprawdę chciałabym to robić. Wiem, że w zasadzie wszędzie trzeba się uczyć, ale boję się,że mogłabym nie dać rady.
Raczej żeby się dostać na te wszystkie akademie medyczne trzeba mieć ponad 80% z wymaganych przedmiotów i też się zastanawiam, czy nie zacząć chodzić na jakieś korki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 26 gości