medycyna zaocznie?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
noradrenalina
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2007, o 14:41

medycyna zaocznie?

Post autor: noradrenalina »

Mam pytanie do wszystkich bywalców tego forum i ludzi któryz mogą sie wypowiedziec na ten temat. Czytam komentarze tegorocznych maturzystów na temat progów na Akademiach Medycznych, widzę ten strach w oczach i grozbe straconego roku:/ Sama bede w takiej byc moze sytuacji i chciałabym sie upewnić jak to jest z medycyną zaocznie. oczywiście każdy głupi wie ze mówimy tu o kwotach rzędu 15-19 tys. zł za rok. Ale czy można po roku przenieść sie na studia dzienne? (mając dobre wyniki z egzaminów, zaliczenia itd.)
Maturzystka
Posty: 46
Rejestracja: 1 lip 2007, o 23:18

Re: medycyna zaocznie?

Post autor: Maturzystka »

Po pierszwsze nie ma medycyny zaocznej ,tylko wieczorowa(niestacjonarna),studiujesz z grupą dzienna i nikt nie wie,że jesteś z wieczorówki.Żeby się dostać trzeba mieć min 50% punktacji,a poza tym zazwyczaj jest tak,że dostają się kolejne osoby z listy,które mają za mało ptk na dzienne.Jeśli chodzi o przeniesienie to można się przenieść,ale generalnie AM/UM wymagają do tego popraw matury/ponownego zdanwania egazminów wstępnych i uzyskania odpowiednio wysokiej liczby ptk.Moja siostra musiała poprawiać wyniki matur i mieć odpowiednio wysoką średnią.
Słoneczko89
Posty: 80
Rejestracja: 9 lip 2007, o 12:37

Re: medycyna zaocznie?

Post autor: Słoneczko89 »

moge tylko tyle powiedziec, ze jedyny bol jaki musza zniesc osoby studiujace (niestacjonarnie) to fakt ze trzba placic. jest pewien dyskomfort psychiczny. to z kolei prowokuje do ponownego zdawania matury, do ktorej podchodzi sie rozsadniej a co z tego wynika osiaga sie lepsze wyniki. nie wiem jak sie potoczy tegoroczna rekrutacja ale jezeli progi nie spadna drastycznie w dól to bardzo wiele osób zostanie na lodzie a szczesciarzami beda wtedy Ci, ktorzy moga sobie pozwolic na nie zmarnowanie roku i pojda na studia platne.


Mam nadzieje, ze mnie to nie spotka chociaz nie ukrywam licze na cud jak juz wielokrotnie to powtarzalam na forum:D
Maturzystka
Posty: 46
Rejestracja: 1 lip 2007, o 23:18

Re: medycyna zaocznie?

Post autor: Maturzystka »

No tylko,że na te wieczorowe też trzeba się dostać.Nie jest tak,że jeśli ktoś ma pieniązki to na 100% się dostanie.Trzeba mieć min 50 % punktacji,a poza tym dostaje się 30-40 kolejnych osób z listy(czyli też z wysokimi wynikami)
Słoneczko89
Posty: 80
Rejestracja: 9 lip 2007, o 12:37

Re: medycyna zaocznie?

Post autor: Słoneczko89 »

patrz Slam, patrz kraków sa przykładem ze nie zawsze tak jestale zgadzam sie z toba pieniadze to nie wszystko.taki ten nasz swiatek
Maturzystka
Posty: 46
Rejestracja: 1 lip 2007, o 23:18

Re: medycyna zaocznie?

Post autor: Maturzystka »

No na UM i na AMG to nie przechodzi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości