trzy dni a ja dalej nie wiem czego chcę

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Mimi
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2007, o 16:19

trzy dni a ja dalej nie wiem czego chcę

Post autor: Mimi »

wiec tak. chciał bym się na wstępie wytłumaczyć(znowu) że tak, macie rację, to co teraz zrobię jest bardzo egoistyczne i niefajne, ale ja tutaj dam linka do mojego innego tematu w innym dziale forum bo myślę ze tutaj wiecej osób zagląda które mogły by mi pomóc i chyba dałem go w złe miejsce NO BO JA MUSZE SIE W 3 DNI ZDECYDOWAĆ&ltrzerażenie bo potem wyjeżdżam a nie chciał bym mieć rok w plecy dlatego że wybiorę studia i będę żałował że poszedłem tu a nie tam.

to trochę jak stawianie dwóch takich samych tematów w róznych działach ale jeśli ktoś tu pilnuje porządku to prosił bym żeby przenieść ten z linka na to forum a ten skasować, przepraszam za kłopot.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: trzy dni a ja dalej nie wiem czego chcę

Post autor: yeast »

Coz, jesli wybierasz sie na biologie, to z chemia, matma i fizyka musisz sie liczyc. Szczegolnie z ta pierwsza. I liczenie cie nie ominie, bo na wszystkich laborkach trzeba miec przeliczanie stezen w malym palcu. Generalnie, jesli chesz robic cos eksperymentalnego w biologii (biologia molekularna, mikrobiologia, itp.) to od tego nie uciekniesz. Jesli zas chodzi o wyjazdy zagraniczne, to po takich wlasnie specjalizacjach chyba najlatwiej. No ale zawsze mozesz byc osoba, ktora, jak mojego kolege, interesuje liczenie bocianow, wtedy mysle, ze sie jakos przeslizgniesz przez chemie, chociaz nie weim czy mozesz wtedy liczyc na prace zagranica.
Mimi
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2007, o 16:19

Re: trzy dni a ja dalej nie wiem czego chcę

Post autor: Mimi »

hmm dzięki za odpowiedź, się trochę już szalka przesunęła dzięki Tobie, ale czy wystarczy umiejętność liczenia stężeń itp czy. czy spotkam sie też z wieloma niepotrzebnymi prawie nikomu skomplikowanymi obliczeniami jak na matematyce w liceum? Albo np fizyka, czy to będa obliczenia typowo pod przydatnosć na wydziale czy to będzie po prostu fizyka?
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: trzy dni a ja dalej nie wiem czego chcę

Post autor: Marcin I. »

Nie łatwiej wejść na stronę uczelni, która Cię interesuje i przejrzeć program nauczania przedmiotu - większość uczelni publikuje takie informacje! Dowwisz się, czego się możesz spodziewać. Niezależnie od zainteresowań (czy to będzie praca w laboratorium, czyliczenie bocianów") zawsze trafi się przedmiot, który będziesz uważał za zbyteczny - ale przez który trzeba będzie przebrnąć
Mimi
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2007, o 16:19

Re: trzy dni a ja dalej nie wiem czego chcę

Post autor: Mimi »

ok, złożyłem an ogrodnictwo ale jeszcze jest odwrót. Na uniwersytecie wrocławskim właśnie nie ma planów nauczania a przynajmniej za cholerę nie da się znaleźć, a strony wydziału biologii to nie ma.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości