Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
kami1212
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2013, o 12:11

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: kami1212 »

Posiada ktoś klucz lub jakiekolwiek odpowiedzi do OKE Poznań 2013?
Awatar użytkownika
euGeniusz
Posty: 53
Rejestracja: 30 gru 2012, o 14:03

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: euGeniusz »

kolip19 pisze:najpierw -en
potem -yn


Jak rozpoznać związki jonowe?
Mam problem z zadaniem 2 z 2008
Jak to ogarnąć?
metal + niemetal i elektroujemnosc co najmniej 1,7
charliebrown
Posty: 47
Rejestracja: 6 lut 2013, o 12:13

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: charliebrown »

Czy można powiedzieć, że śródmózgowie ssaka jest podsunięte pod kresomózgowie? Czy jedyną dobrym stwierdzeniem jest, że śródmózgowie jest przykryte przez kresomózgowie?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: mrsdavis »

charliebrown, podsunięte pod tułów to mogą być kończyny, a śródmózgowie jest przykryte przez półkule kresomózgowia, jak napisałaś.
Awatar użytkownika
hania0501
Posty: 93
Rejestracja: 24 lut 2013, o 15:26

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: hania0501 »

Robil ktos arkusze z chemii ksiazki Pazdro matura 2013 czy jakos tak? Taka niebiesko-biala oklada

ala1234
Posty: 29
Rejestracja: 23 lip 2012, o 10:12

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: ala1234 »

Mam taka jedną wątpliwość mam nadzieję, że pomozecie. W operonowskim podręczniku powtarzane jest po wielekroć, że ptaki są jajorodne. Znalazłam definicje we wsipie , że jjajorornosc ma miejsce wtedy kiedy zachodzi zapłodnienie zewnętrzne, a jjajozyworornosc kiedy zachodzi zapłodnienie wewnętrzne, a jaja są składane tuż przed wykluciem , albo nie. To w końcu jak to jest, skoro wszędzie piszą że ptaki są jajorodne, czy to może być skrót myślowy?

pomarancza93
Posty: 199
Rejestracja: 8 sie 2012, o 16:24

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: pomarancza93 »

hania0501 pisze:Robil ktos arkusze z chemii ksiazki Pazdro matura 2013 czy jakos tak? Taka niebiesko-biala oklada

Ja robilam

Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: mickey_mouse »

ymk pisze:Myślę, że oddychanie komórkowe to zbyt ogólna odpowiedź, bo ten proces obejmuje każdą reakcje która przynosi komórce energię, także glikolizę. Ale z egzaminatorami nigdy nic nie wiadomo. Klucz zawiera tylko takie ich idealne odpowiedzi, klucz jaki mają sprawdzający jest inny.
czyli oddychanie komórkowe = oddychanie tlenowe, beztlenowe, beta oksydacja?

miałam ostatnio wątpliwość, czy w oddychaniu tlenowym I etap, czyli beztlenowa glikoliza też należy do oddychania tlenowego. Pogmatwałam generalnie chodzi mi o to, czy oddychanie tlenowe = glikoliza + cykl Krebsa + utlenianie końcowe, czy ten sam schemat bez glikolizy?
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: skface »

Warto robić arkusze podstawowe z chemii ?
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: moorisett »

jak zrobiłeś witowskiego to nie ma sensu.
miki3_12

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: miki3_12 »

hania0501 pisze:Robil ktos arkusze z chemii ksiazki Pazdro matura 2013 czy jakos tak? Taka niebiesko-biala oklada


robilem -) niesamowicie trudne, ale wg duzo mi daly, bo teraz nie mam problemow z zadaniami latwiejszymi od nich te arkusze ewidentnie trzymaja poziom.
miki3_12

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: miki3_12 »

mickey_mouse pisze:
ymk pisze:Myślę, że oddychanie komórkowe to zbyt ogólna odpowiedź, bo ten proces obejmuje każdą reakcje która przynosi komórce energię, także glikolizę. Ale z egzaminatorami nigdy nic nie wiadomo. Klucz zawiera tylko takie ich idealne odpowiedzi, klucz jaki mają sprawdzający jest inny.
czyli oddychanie komórkowe = oddychanie tlenowe, beztlenowe, beta oksydacja?

miałam ostatnio wątpliwość, czy w oddychaniu tlenowym I etap, czyli beztlenowa glikoliza też należy do oddychania tlenowego. Pogmatwałam generalnie chodzi mi o to, czy oddychanie tlenowe = glikoliza + cykl Krebsa + utlenianie końcowe, czy ten sam schemat bez glikolizy?
dokladnie tak, tzn. glikoliza to pierwszy etap oddych. tlenow.
a oddychanie beztlenowe to glikoliza + fermentacja
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: micra »

bez przesady az takie trudne te arkusze z Pazdry nie są

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości