Najdziksze kompleksy leśne w Polsce

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Najdziksze kompleksy leśne w Polsce

Post autor: MiRACiDiUM »

Puszcza Białowieska
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Najdziksze kompleksy leśne w Polsce

Post autor: Marcin I. »

MiRACiDiUM pisze:Puszcza Białowieska
Mekka! Nie tylko polskich biologów - chociaż jak już sie jest tam po raz n-ty zaczyna być monotonna! Zwłaszcza że do najciekawszej cześci samemu wejśc nie można!
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Najdziksze kompleksy leśne w Polsce

Post autor: MiRACiDiUM »

Mekka! Nie tylko polskich biologów - chociaż jak już sie jest tam po raz n-ty zaczyna być monotonna! Zwłaszcza że do najciekawszej cześci samemu wejśc nie można!
Ja byłem raz, ale bardzo chciałbym tam kiedyś wrócić. piękne miejsce, poprostu przyrodnicza perełka!
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Najdziksze kompleksy leśne w Polsce

Post autor: Gosiaczek »

Sudety
/są zniszczone, ale zachowały się jeszczedziewicze zakątki/
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Najdziksze kompleksy leśne w Polsce

Post autor: DMchemik »

nie wiem w której części Puszczy Białowieskiej byłes, Miracidium, ale tylko 28% jej powierzchni to las pierwotny, reszta została posadzona na początku ubiegłego wieku.

no i ja popiera stokrotkę, lasy na terenie Rezerwatu Baraniej Góry to unikat na europejską skalę, szkoda że tak mało tych pierwotnych lasów zostało, a jeszcze 200 lat temu u nas było tak samo jak w Bieszczadach, teraz poza kilkoma rezerwatami to wszędzie rosną świerki, ale z roku na rok wyglądają coraz tragiczniej, obawiam się że za kilkanascie lat po prostu zginą
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Najdziksze kompleksy leśne w Polsce

Post autor: Sunflower77 »

Wiele miejsc jest wprost przepięknych
Z tych co byłam to najbardziej do gustu przypadły mi Bieszczady i rezerwat Oszus w Beskidzie Żywieckim Nawet ryś zostawił tam swoje ślady
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość