czy mgr biologii moze liczyc na jakies ulgi w studiowaniu??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kasiaa29
Posty: 5
Rejestracja: 9 lip 2007, o 13:41

czy mgr biologii moze liczyc na jakies ulgi w studiowaniu??

Post autor: kasiaa29 »

Czesc. Slyszalam z pewnego zrodla, ze absolwenci biologii moga w niektorych przypadkach liczyc na skrocenie czasu studiowania medycyny z 6 lat do 4. Szczerze mowiac wydaje mi sie to malo prawdopodobne (chociaz bardzo bym chciala, zeby tak bylo). Jak myslicie? Moze wypowiedza sie studenci medycyny, ktorzy slyszeli o takich przypadkach albo lekarze? Dodam ze studiowalam na UJ i wiele przedmiotow bylo wspolnych z medycyna ( i na rozszerzonych poziomiach). Dziekuje za wpisy
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: czy mgr biologii moze liczyc na jakies ulgi w studiowaniu??

Post autor: Savok »

Bedziesz miala przepisane przedmioty, ktorych program sie pokrywal. Napewno przepisza ci chemie medyczna, biofizyke, mikrobiologie, jezyk dodatkowy i biochemie, ale na reszte bym nie liczyl.
marzenapw
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2007, o 21:27

Re: czy mgr biologii moze liczyc na jakies ulgi w studiowaniu??

Post autor: marzenapw »

Kasia,
Jestes juz mgr. Ja tez i marzy mi sie medycyna. Juz cztery lata jestem po studiach inzynieria chemiczna PW. Chce nawiązać z kontakt z ludzmi, którzy podobnie jak ja chcą porwać się i zdawać na medycynę jeszcze raz. W moim rzypadku po raz trzeci.
Pozdrawiam i czekam
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: czy mgr biologii moze liczyc na jakies ulgi w studiowaniu??

Post autor: doktor »

No nie byłbym taki pewien,że wam przepiszą biochemię i biologię. Raczej tylko statystyke i epidemiologie. Dlaczego? Nie ma co porównywac biochemi typowo medycznej z odniesieniami do niektórych aspektów chorób do biochemii ogólnej. Podobnie ma sie sprawa z biologią i biofizyką.Moze ta ostatnia jakos przejdzie. Ale poruszaliscie u siebie zagadnienia dzialania sprzetu medycznego:tomograf, rezonans, cytometr?
Druga sprawa. Aby wam zaliczyc te przedmioty musicie przyniesc program nauczania z macierzystych uczelni i jesli bedzie sie on pokrywal z programem nauczania tych przedmiotów na medycynie to wtedy wam zalicza.
Mysle ze mimo to i tak musicie zdawac egzaminy z tych przedmiotów, przy zalozeniu ze nie bedziecie chodzic na zajecia(laboratoria).
Nawet stomatologia nie moze miec zaliczonej biochemii i biofizyki z lekarskiego z powodów róznic programowych.
Wg mnie to nierealne. Z 6 lat do 4 bo jestescie magistrami biologii Nie w Łodzi. Jakis absurd.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości