Problematyczne zadania

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Problematyczne zadania

Post autor: goodman »

ADP pisze: ps. zadania typu 2 sa w Operonie oczywiscie bez wyprowadzania wzoru ^^

i chyba tylko w operonie, a z tego co wiem to te wzory podają tam już wyprowadzone, bez informacji co sie z czego bierze (co wg mnie jest bez sensu).

Co do mechanizmów, to jak czegos nie ma w wymaganiach to wg mnie nie ma sensu sie specjalnie tego uczyć.
Wystarczy rozróżniać te maturalne najprostsze: addycja nukleo-/elektofilowa, subst nukleo-/elektofilowa, rodnikowa no i eliminacja.

Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Problematyczne zadania

Post autor: moorisett »

Demitasse, Ca(Oh)2 pomimo bycia trudnorozpuszczalnym, jest mocnym elektrolitem.
drugie, tak.
ADP to nie ma szans się pojawić.
petronelka przeczyta treść polecenia, a wszystko stanie się jasne
petronelka
Posty: 85
Rejestracja: 11 lut 2013, o 12:19

Re: Problematyczne zadania

Post autor: petronelka »

Mam na myśli, dlaczego nie redukuje się woda, tylko wodór?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Problematyczne zadania

Post autor: Giardia Lamblia »

petronelka, a co napisałaś w podpunkcie a)? Podpukt b) z tego wynika.
petronelka
Posty: 85
Rejestracja: 11 lut 2013, o 12:19

Re: Problematyczne zadania

Post autor: petronelka »

2h2o4h+ + 4e- + o2
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Problematyczne zadania

Post autor: Giardia Lamblia »

No właśnie, więc po wydzieleniu całego żelaza w roztworze zamiast siarczanu(VI) żelaza(II) będzie kwas siarkowy(VI). Co wydziela się na katodzie podczas elektrolizy H2SO4?
petronelka
Posty: 85
Rejestracja: 11 lut 2013, o 12:19

Re: Problematyczne zadania

Post autor: petronelka »

No przecież!ltfacepalm
Dzięki
Awatar użytkownika
ADP
Posty: 124
Rejestracja: 8 maja 2011, o 07:36

Re: Problematyczne zadania

Post autor: ADP »

goodman pisze:
ADP pisze: ps. zadania typu 2 sa w Operonie oczywiscie bez wyprowadzania wzoru ^^

i chyba tylko w operonie, a z tego co wiem to te wzory podają tam już wyprowadzone, bez informacji co sie z czego bierze (co wg mnie jest bez sensu).

Co do mechanizmów, to jak czegos nie ma w wymaganiach to wg mnie nie ma sensu sie specjalnie tego uczyć.
Wystarczy rozróżniać te maturalne najprostsze: addycja nukleo-/elektofilowa, subst nukleo-/elektofilowa, rodnikowa no i eliminacja.

Goodman smutna prawda jest taka,wiekszosc wzorow w liceum z chemii jest podawane ot tak z nikąd i trzeba je ryć na pamiec zamiast rozumiec i wyprowadzac.Czasem uczniowie nie sa tak sprawni matematycznie by wyprowadzic wzór jak Ty,bo wiadomo obowiazuje nowa podstawa bez rachunku różniczkowego i całek(na podstawie )itd wiadomo o co chodzi.
Czasem jednak naprawdę łatwo da sie wyprowadzić wzór np. na prawo rozcienczen Ostwalda nawet najwiekszym anty-matematycznym talenciom"i dziwi mnie to ze nauczyciele tego nie robia,a podreczniki nie pokazuja jak łatwo wyjsc z jednej zależności do drugiej.
A co do Operonu fakt tylko oni maja ten materiał.
Moorisett,Marowi,Mrsdavis i Tobie powinnam postawić kilka piw za te nieustanną pomoc jakbyśmy sie na jakiejś uczelni spotkali XD .Tzn w moim przypadku w tym roku jest wątpliwe,zebym sie gdziekolwiek dostała.ale serio ludzie,macie ogrom wiedzy i umiejętności o których ja nawet nie mogę marzyć(i jesteście kilkukrotnie bardziej ogarnięci),wiec trzymam kciuki za was,bo jestescie naprawde mądrymi ludźmi.
I przepraszam za off-topa.Obiecuje że już nie bedę grzeszyć postami odstajacymi od tematu.

Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Problematyczne zadania

Post autor: mrsdavis »

ADP pisze:Moorisett,Marowi,Mrsdavis i Tobie powinnam postawić kilka piw za te nieustanną pomoc jakbyśmy sie na jakiejś uczelni spotkali XD .Tzn w moim przypadku w tym roku jest wątpliwe,zebym sie gdziekolwiek dostała.ale serio ludzie,macie ogrom wiedzy i umiejętności o których ja nawet nie mogę marzyć(i jesteście kilkukrotnie bardziej ogarnięci),wiec trzymam kciuki za was,bo jestescie naprawde mądrymi ludźmi.
I przepraszam za off-topa.Obiecuje że już nie bedę grzeszyć postami odstajacymi od tematu.

Jakby co najbardziej lubię wiśniową Fortunę
A tak serio, to bez przesady No i nie powinnaś zakładać, że się nie dostaniesz. Adrenalina różne rzeczy potrafi zdziałać i różne pokłady wiedzy zmobilizować
Awatar użytkownika
euGeniusz
Posty: 53
Rejestracja: 30 gru 2012, o 14:03

Re: Problematyczne zadania

Post autor: euGeniusz »

mam pytanie dot. oranżu metylowego.
wiadomo - w srodowisku kwasowym jest czerwonej barwy
w zasadowym - przyjmuje barwe żółtą.
Moje pytanie brzmi jakiej barwy jest w środowisku o odczynie obojętnym?
jest żółty czy pomarańczowy ?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

[Film] Oranż metylowy

Post autor: mrsdavis »

euGeniusz,


Porównaj sobie kolory.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Problematyczne zadania

Post autor: goodman »

oranż nie służy do wykrywania zasad
poniżej pH 3.1 ma barwę czerwoną, powyżej pH 4.4 żółtą.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Problematyczne zadania

Post autor: moorisett »

podobno powyżej pH=4,4 ma barwę żółtą- tak w bielańskim.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości