Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Anezka »

Tango może być, grałam kiedyś Eugenię. Te próby przeleżane na ławce/katafalku.
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Anezka »

Bartek_DST pisze:A gadacie,że ta matura z polskiego taka prosta fajnie by było,jakby Wam dali 2 wiersze hehe [jaja by były z 50 % nie zdałoby]
Mi pasi, będę w końcu miała większy wybór, zawsze piszę wiersze
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: zoo_ »

MsHannah pisze: Poezja mnie srednio obchodzi, bo na 100% i tak wezme temat z lektura, jakikolwiek on by nie byl.
Też tak zawsze mówiłam, póki na próbnych dwa razy nie wybrałam poezji, bo tematy z lektur były tak ch*jowe, że szkoda gadać. Tak więc, nigdy nie mów nie poezji
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: skface »

Bartek_DST, skoro polski taki prosty się szykuje to może i biologię przyjemną zrobią.

Tak w ogóle to może i jestem głupi, ale najwięcej punktów na biologii nie tracę tam gdzie wymagana jest wiedza, tylko tam gdzie trzeba popisać się innowacją i wyobraźnią np zadania typu negatywny wpływ wiatraków na środowisko. Też tak macie ?
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Bartek_DST »

kuszumai pisze:W końcu i mnie zżerają wszelkie stresy.
Mam wrażenie, że nic nie umiem, a dobiłam się właśnie polskim - mam w literaturze podmiotu całe 3 tomy Nad Niemnem", które kurzą się na szafce, bo gdy dochodzi co do czego to łapię się za chemię, byle tylko nie czytać tego bełkotu. A ustny za 14 dni. *zastrzelcie mnie*
Odnośnie E.Orzeszkowej to musze stwierdzić,że miała dobrego dilera te gadające wietrzyki i sosny cos kobita brała,nie ma mowy!
Anezka pisze:Tango może być, grałam kiedyś Eugenię. Te próby przeleżane na ławce/katafalku.
Ja gralem Belfra[Ferdydurke].i po tej zgrabnej lekcji powiedziałem profesorce podobało mi sie,moja przyszłość zaczęła się śmiać chyba mnie nie doceniła
Ostatnio zmieniony 1 maja 2013, o 16:15 przez Bartek_DST, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Madridistka »

Ale chyba nie dadzą 2 tematów z wierszami. Jeśli dadzą to bbaardzo kiepsko.
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Anezka »

slayer9 pisze:Bartek_DST, skoro polski taki prosty się szykuje to może i biologię przyjemną zrobią.

Tak w ogóle to może i jestem głupi, ale najwięcej punktów na biologii nie tracę tam gdzie wymagana jest wiedza, tylko tam gdzie trzeba popisać się innowacją i wyobraźnią np zadania typu negatywny wpływ wiatraków na środowisko. Też tak macie ?
Dokładnie! Zwykle są dwa argumenty do podania, ja daję jeden, a okazuje się, że mogłam go spokojnie rozbić na kilka innych, tylko mi się zdaje, że to jest ciągle o tym samym
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Bartek_DST »

slayer9 pisze:Bartek_DST, skoro polski taki prosty się szykuje to może i biologię przyjemną zrobią.

Tak w ogóle to może i jestem głupi, ale najwięcej punktów na biologii nie tracę tam gdzie wymagana jest wiedza, tylko tam gdzie trzeba popisać się innowacją i wyobraźnią np zadania typu negatywny wpływ wiatraków na środowisko. Też tak macie ?
Oj będzie dobrze dasz rade bedzie po 90 % przynajmniej,zobaczysz

odp do wiatraków:
som brzytkie
psujom domy zwierzentom
niszczom glebem
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: skface »

odp do wiatraków:
som brzytkie
psujom domy zwierzentom
niszczom glebem
Pierwsza odpowiedź w kluczu to, że ich śmiercionośne ostrze niesie spustoszenie wśród nietoperzy. Nie no, błagam.
Awatar użytkownika
kuszumai
Posty: 138
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:17

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: kuszumai »

Według obliczeń polskich licealistów chemia ma być nadzwyczaj łatwa w tym roku. Módlmy się, by progi nie podskoczyły pod niebiosa.

Moją zmorą jest problem badawczy, hipoteza and you know what I mean. W niektórych zadań hipoteza i problem brzmią tak samo i na sprawdzianach oraz próbnych maturach trafiałam na zasadzie co ładniej brzmi".

BTW, powiedzcie mi, że nie mam najgorszej daty na ustny polski - 15 maja, prawda? Niech mnie ktoś pociesz
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Bartek_DST »

slayer9 pisze:
odp do wiatraków:
som brzytkie
psujom domy zwierzentom
niszczom glebem
Pierwsza odpowiedź w kluczu to, że ich śmiercionośne ostrze niesie spustoszenie wśród nietoperzy. Nie no, błagam.
a jak napiszesz,że gacków to Ci dadzą 0 pkt
a spróbuj napisać wśród MEW ! ! to Ci dadza -1 pkt :3 kocham matury,chyba sobie za rok napisze
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Madridistka »

Zostawiłam sobie arkusz OKE 2012 z chemii na sam koniec, mógłby taki być. Jak ogólnie oceniacie jego poziom? Taki sam jak majowe, czy trochę trudniejszy?
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Bartek_DST »

mmatuszewski12 pisze:
slayer9 pisze:np zadania typu negatywny wpływ wiatraków na środowisko. Też tak macie ?
Można jeszcze z 10 wymyślić. Zawsze trzeba myśleć o środowisku, zwierzętach i komu jak to może zaszkodzić coś powinno wpaść do głowy
Masz rację ja bym wymyslił tak
* Możliwość zabicia spadochroniarza, który właśnie skacze z samolotu.
* Możliwość zniszczenia meteoru,który przez niszczycielskie skrzydła wiatraku nigdy nie spadł na ziemię.[zniszczenie obcych form życia,które zamieszkały w meteorze!]
* Zmniejszenie populacji zimorodków przez niszczycielskie działanie odcinania penisów zimorodkom lecącym nad skrzydłami wiatraków, w poszukiwaniu pożywienia dla dzieci

Max punktów plus 2 za kontekst
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości