Wycieczka dla biolchemu

Forum biologiczne dla nauczycieli szkolnych i akademickich, zbliżające ich do uczniów i studentów. Podziel się swoimi spostrzeżeniami z nauczania biologii
Regulamin forum
To jest dział dla nauczycieli biologii. Dział dla uczniów dostępny pod adresem: forum-szkolne-vf177.htm
Awatar użytkownika
sylwucha010
Posty: 585
Rejestracja: 5 maja 2009, o 19:35

Wycieczka dla biolchemu

Post autor: sylwucha010 »

Szukam wycieczki dla biolchemu, jak najbardziej powiązanej z profilem. Może ma ktoś jakieś propozycje, lub własne doświadczenia. Myślę o wycieczce 2-3 dniowej.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Wycieczka dla biolchemu

Post autor: deVries »

Gdyby mnie ktoś w LO zabrał do Centrum Nauki Kopernik, to bym się ucieszył.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Wycieczka dla biolchemu

Post autor: Batha »

Oczyszczalnia ścieków
Park narodowy
Ogród botaniczny, zoo itp
Centru Nauki Kopernik, jak już wspomniano.
Nie polecam muzeum farmacji w Krakowie, bo to nudy.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wycieczka dla biolchemu

Post autor: randomlogin »

A ja po raz kolejny polecam wszystkim, ktorzy w ramach tej wycieczki planuja trafic gdzies w okolice (bo specjalnie z tego powodu jechac sensu nie ma) The Human Body Exhibition - w Krakowie, a od bodaj dzisiaj takze w Gdansku. Tylko to jest koszt rzedu chyba 40zl (choc od grup zorganizowanych pewnie mniej) - jesli budzet wycieczki macie napiety, to Muzeum Anatomii UJ jest jakastam alternatywa (i na pewno ciekawsza niz wspomniane Muzeum Farmacji, bo to faktyczeni nudy).
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Wycieczka dla biolchemu

Post autor: deVries »

Batha pisze: Nie polecam muzeum farmacji w Krakowie, bo to nudy.
randomlogin pisze:(i na pewno ciekawsza niz wspomniane Muzeum Farmacji, bo to faktyczeni nudy).
PHI!



A ja się jeszcze zapytam, kiedy ta wycieczka? Bo może uda wam się wstrzelić w jakieś dni nauki (we Wrocławiu jakoś chyba we wrześniu), wtedy jest mnóstwo ciekawych wykładów, warsztatów. MUZEUM FARMACJI MOŻNA POZWIEDZAĆ zresztą anatomiczne chyba też.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wycieczka dla biolchemu

Post autor: randomlogin »

Muzeum Farmacji dobrze wyglada - tak dobrze, ze polowa aptek w miescie, zwlaszcza DOZow, ma stamtad zdjecia :d - ale to jedyny pozytyw jaki przychodzi mi do glowy. Naprawde nie probuje nikogo zniechecac, ale bylismy tam na historii medycyny i nawet dla nas bylo tam malo ciekawie - material do pokazania w 15 minut. A co dopiero dla liceum.

katy94
Posty: 311
Rejestracja: 19 lip 2012, o 11:51

Re: Wycieczka dla biolchemu

Post autor: katy94 »

Idę na the human body exhibition ale indywidualnie. Czy w takim razie mogę eksponaty tylko ogladać czy mam szansą żeby mnie ktoś razem z innymi uczestnikami oprowadził?
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Wycieczka dla biolchemu

Post autor: kate27 »

boże, co to za szkoła, że się na wycieczki chodzi

u mnie w liceum wszystko, co prowadziło od opuszczania zajęć było zakazane, bo przecież wpłynie to na wyniki matur i szkoła spadnie w rankingu

ale popieram - kopernik i the human body exhibition to fajna sprawa
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Wycieczka dla biolchemu

Post autor: kokardka »

sylwucha010, też polecam centrum kopernika, sama tam byłam w czasach LO na takiej szkolnej wycieczce i wspominam dobrze a human body exhibition było też w Warszawie ale nie wiem czy nadal jest. Pozostając w stolicy to może Niewidzialna Wystawa? Może nieco mniej biologiczno-chemiczne ale podobno mega sprawa i super doświadczenia, sama mam zamiar się wybrać
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Wycieczka dla biolchemu

Post autor: persil1991 »

A ktoś z was był w Plastinarium w Guben i podzieli się opinią? Zastanawiam się nad odwiedzeniem tego miejsca, ale wstęp to 10 euro, a i blisko nie mam.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Wycieczka dla biolchemu

Post autor: Korczaszko »

Ja byłam, parę lat temu. W sumie spoko najbardziej podobała mi się część zwierzęca.
W planach mam kolejną wizytę, bo chłopak chce zobaczyć.

Z tym, że mam przyjaciół w Gubinie, więc za pierwszym razem byłam przy okazji, a drugi raz to też powód do odwiedzin
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Wycieczka dla biolchemu

Post autor: lith »

Niewidzialna Wystawa jest spoko, bardzo polecam. Ale Centrum Kopernik to chyba bardziej podstawówka/gimnazjum. To znaczy my forumowo byliśmy, ale to raczej dla beki trochę i nie na trzeźwo z tego co pamiętam
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wycieczka dla biolchemu

Post autor: Mårran »

lith, wtedy jeszcze było na trzeźwo

Kopernik, jak lith napisał, raczej dla dzieci, ale jak ktoś chce się pobawić, to iść można, ciekawe to.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości