Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Giardia Lamblia »

Locus pisze:mar2451, no właśnie nie rozumiem, kiedy hydroliza przechodzi z lewej na prawą całkowicie, a kiedy nie
Są takie różne wyjątki, niestety nigdzie nie znalazłem ich wyszczególnionych, więc nie pomogę

W tym kluczu co podał goodman, jest wszystko ok.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: goodman »

Locus, jony w oficjalnym kluczu są takie: CH3CH2COOH, CH3CH2COO–, Na+, OH–, wiec najlepiej od razu spal te książkę omegi
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: kokardka »

goodman pisze:Locus, jony w oficjalnym kluczu są takie: CH3CH2COOH, CH3CH2COO–, Na+, OH–, wiec najlepiej od razu spal te książkę omegi
uwielbiam twoje wypowiedzi
miki3_12

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: miki3_12 »

goodman pisze:
natalierose pisze:No cóż, ustne i tak sie nigdzie nie liczą. d

czy moge rozumiec to w ten sposob, ze jesli nie zdam ustnej z polskiego, to i tak moge sie dostac na medycyne?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: goodman »

miki3_12, nie, matury obowiązkowe musisz zdać wszystkie jak chcesz iść na jakiekolwiek studia, ale wyniki zdanych ustnych w rekrutacji się nigdzie nie liczą.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2013, o 20:51 przez goodman, łącznie zmieniany 1 raz.
charliebrown
Posty: 47
Rejestracja: 6 lut 2013, o 12:13

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: charliebrown »

Orientujecie się czy za niepodpisanie się pod ogłoszeniem na dzisiejszej maturze z angielskiego (miało być XYZ) zabiorą mi punkt?
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Locus »

goodman, no to błąd mam w tej omedze z tym jonowym i cząsteczkami w roztworze
kami1212
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2013, o 12:11

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: kami1212 »

Wracając do matury z 2008 maj, zadanie 21 napisz bilans elektrony, w odpowiedziach jest bilans elektronowo-jonowy. A jak się napisze zwykły elektrony to uznają? Chyba powinni bo jest napisanie ogólnie napisz bilans elektronowy.
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Passiflora »

Jeśli w poleceniu jest napisane jedynie bilans elektronowy to obie odpowiedzi powinny być punktowane

Jeszcze dorzucę od siebie, że nie ma co przygotowywać się na ustny angielski najlepiej iść na żywioł
Ja w zeszłym roku miałam coś o naturze (ochrona przyrody, harcerstwo). Niby biologiczny temat, ale nie był zbyt fajny. Nawet powiedziałabym, że jeden z trudniejszych.
Awatar użytkownika
euGeniusz
Posty: 53
Rejestracja: 30 gru 2012, o 14:03

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: euGeniusz »

Passiflora pisze: Jeszcze dorzucę od siebie, że nie ma co przygotowywać się na ustny angielski najlepiej iść na żywioł
Ja w zeszłym roku miałam coś o naturze (ochrona przyrody, harcerstwo). Niby biologiczny temat, ale nie był zbyt fajny. Nawet powiedziałabym, że jeden z trudniejszych.
no chyba jest co sie przygotowywać, bo gdybyś nie znała słów z tego działu żadnych to byś chyba nie zdała
Awatar użytkownika
Diffenbachia
Posty: 228
Rejestracja: 2 gru 2009, o 16:00

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Diffenbachia »

A ja mam pytanie do matury z biologii czerwiec 2010. Zadanie 28.
Zdanie, że producenci stanowią pierwsze ogniwo w łańcuchu pokarmowym jest potraktowane jako prawdziwe. A jeśli mamy do czynienia z łańcuchem detrytusowym, to przecież producenci nie są pierwszym ogniwem, tylko martwa materia organiczna. No to jak to jest?
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Jivan »

Passiflora pisze:Ja w zeszłym roku miałam coś o naturze (ochrona przyrody, harcerstwo).
ja bym nie zdał, słówek kompletnie bym nie znał z tego
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: mickey_mouse »

Diffenbachia, wydaje mi się, że nieściśle napisali i faktycznie, powinno być w łańcuchu spasania
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości